Gönderen Konu: Tanıştığım kızın babası ve kardeşleri gür saçlı sizce kriter olabilir mi  (Okunma sayısı 1066 defa)

Ahmet28

• Yeni üye
  • *
Akrabalardan biri bana kız tavsiye etti. Bir müddettir konuşuyoruz. Dikkatimi çeken nokta  babası ve iki erkek kardeşinin saçları çok gür. Ben 20 yaşından beri saç dökülmesi ve buna tedavi için zaman ve para ayırmakla uğraşıyorum. Psikolojim çok yıprandı şimdi de Ekim işleri ile meşgulüm hala rahat değilim 29 yaşına geldim gençliğim bitti sayılır ilerde bir oğlum olursa o bari uğraşmasın diyorum böyle şeylerle. Sizce ben çok mu takıntılıyım buna bakarak evlilik mi olur

Kel Bezos

• Jr. Member
  • **
Neye kriter anlamadım tam. Kızın ailesi kel değil oğlum kel olmaz mı diyorsun. Garantisi yok. En belirleyici baba. Ama bence de fazla takıyorsun.

nickmickyok

• Sr. Member
Akrabalardan biri bana kız tavsiye etti. Bir müddettir konuşuyoruz. Dikkatimi çeken nokta  babası ve iki erkek kardeşinin saçları çok gür. Ben 20 yaşından beri saç dökülmesi ve buna tedavi için zaman ve para ayırmakla uğraşıyorum. Psikolojim çok yıprandı şimdi de Ekim işleri ile meşgulüm hala rahat değilim 29 yaşına geldim gençliğim bitti sayılır ilerde bir oğlum olursa o bari uğraşmasın diyorum böyle şeylerle. Sizce ben çok mu takıntılıyım buna bakarak evlilik mi olur
Dünya hassas kalpler için cehennemdir kral eyvallahta bu kadar da düşünmeyin detayları.

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Böyle bir durum yaşayabiliriz hepimiz, ki bence de konuyu açan arkadaş haksız değil. Benim de saçım dökülüyor, evlenmeyi düşündüğüm kızın kardeşi ve babası gür saçlı olursa kendimi kötü hissederim sanki psikolojik olarak. Ki ülke şu durumdayken bir 150 sene daha evlenemem, o ayrı bir konu.

Babamın babası 70’li yaşlarda vefat etti ve saçı, gördüğüm en gür saçtı, Nw -1 neredeyse. Babamın 35 yaşına kadar saçlarında en ufak seyrelme yok, fotoğrafları gördüm, ama şu anda 65 yaşında ve şakakları ve verteks bölgesi açık. Amcamın şakakları hafif gerilemiş sadece. Dayılar Nw 6 vardır. Ben 26 yaşındayım ve şakaklarım gitgide seyreliyor. Anlamadım kime bakacağız bu genetik durumda? Çok karışık bir durum bence bu, tahmin etmek zor.

Kelim Kelsin Keliz

• (*-*)
  • Sr. Member
  • Bir kel bir kele ne demiş?
Ahahaha bu sefer doğal seçilim de erkek değil kadın eleniyor bunları da mı görecektik😀
Anne tarafının geni baskın oluyor evet ama hiç bir zaman garanti veremezsin gen haritası çok karmaşık bir sistem  3 göbek önceden gelen nitelikler olabiliyor mesela sana bir bilgi vereyim doğal kızıl saç dünyada sadece bir ırka özel bebekte kızıllık varsa sadece iskandinav genlerine mahsus çekinik bir gen asırlar öncesinden dahi olan bir özellik bugün çocuğunda görülebilir.
Tabi yüzdesel olarak çok büyük oranda anne tarafının genleri rol belirleyici oluyor. Hocam sen düşünme bunları senin çocuk büyüyecek de kel kalacak da o zamana kök hücre falan bir dünya çözüm bulunur sağlıklı olsun önemli olan bu, eğer böyle bir şey arıyorsan kalıtsal hastalıklara bak kanser,kalp gibi.
Önce biraz seyreldiler, sonra beni terk ettiler
Beni apaçık ortada bırakıp gittiler
Yastığım bile ısınmıyor artık
Yastığım bile Yastığım bile
Kafam üşüyor soğuk havalarda, çık artık

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=14917.0

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Kellik geni  yüzde 90 anne den gelir...yüzde 10 babadan gelir...ve kellik çok karmaşık ilerler yani...sulaledeki erkeklere benzer açıklıkta ilerleyeceginin garantisi yoktur...
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2020, 12:01:06 Gönderen: Hublot »

Radament

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Bu zihniyetle evlenme kimseyle hazır değilsin git kafanı topla psikolojini düzelt

kelboy85

• Hero Member
daha iyi olur gen havuzuna hareketlilik gelir. Keltos bebekleriniz olur

rhinozeros

• Yeni üye
  • *
Kellik geni  yüzde 90 anne den gelir...yüzde 10 babadan gelir...ve kellik çok karmaşık ilerler yani...sulaledeki erkeklere benzer açıklıkta ilerleyeceginin garantisi yoktur...

Bu bilgi dogruysa eger sansimi skym. Anne tarafimda kel insan yok gibi nerdeyse. Rahmetli dedemin hic dökülmedi. Dayilardan ikisi nw1 (53 ve 50 yaslarinda). Kücük (48) olanda da Luis Figo gibi sac var halen.

Ama babamdan dolayi maalesef piyango bana vurdu  :( Ekim yaptirdim ama 100% memnum kaldim da diyemem.

Jungkook

• Sr. Member
Onun hiçbir garantisi yok. Anneden de geçebilir babadan da belki 4 asır önce ki dedenden gelir çocukta aktif olur.
Tedavim

Stemoxydine %5 (L’Oreal serioxyl denser hair) akşam yatmadan önce

Ketoral krem her gün

Ketoral şampuan hafta da 1-2 gün

Dermaroller hafta da 1 ya da 2 gün

OGX DHT blocker şampuan Ketoral kullanmadığım günler

Snowly12

• Hero Member

Babamin babasi kel degil(baya gur)Dayisi kel 😁 ( seyrek)
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Yolverin

• Jr. Member
  • **
Bence önce kafanızı iyice toplayın böyle olmaz hocam

pcd

• Jr. Member
  • **
"Anneden gelir, babadan gelir" diye bir bilimsel sonuç yok şu anda. Gelecekte yapılan araştırmalar sonucunda daha net bir resim ortaya çıkabilir ama şu anda tam olarak bilinmiyor.

Hublot

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Araştırmalar kellik geninin X Kromozomu üzerinde olduğunu gösteriyor... Erkeğe X kromozomununu veren annedir...
Anne ise X kromozomunu hem kendi annesinden hem kendi babasından alır...yani Y kromozomu üzerinde kellik geni yok...Kadın Xx
Erkek XY
çok basit bir biyoloji bilgisi

pcd

• Jr. Member
  • **
Araştırmalar kellik geninin X Kromozomu üzerinde olduğunu gösteriyor... Erkeğe X kromozomununu veren annedir...
Anne ise X kromozomunu hem kendi annesinden hem kendi babasından alır...yani Y kromozomu üzerinde kellik geni yok...Kadın Xx
Erkek XY
çok basit bir biyoloji bilgisi

Hangi araştırmalar?

Facebook Twitter Instagram