Gönderen Konu: Dermastamp Saç Dökülmesi  (Okunma sayısı 1213 defa)

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
Dermastamp Saç Dökülmesi
« : 17 Eylül 2020, 14:46:40 »
Öncelikle herkese merhaba , 1.5 aydır düzenlik olarak d3,k2 vtitamini ve magnezyum alıyorum , vitamin değerlerimde d3 vitamin seviyemin düşük olduğu söylendi , zaten bu pandemi sürecinde çok agresif dökülme yaşıyordum üstüne üstün seboreik dermatit ile de karşılaştım sonra dermastamp kullanmaya başladım prozincin losyonunu ile beraber o da 1.5 ay oluyor , ama gözlemlemlerime göre çok fazla saçım dökülüyor en son bu kadar dökülmeyi pandemi sürecinde evdeyken görmüştüm , şimdi merak ettiğim bu dökülenler bu dermastamp - losyon etkisi olma ihtimali ne kadar ? ve dökülen saçlarımın çoğu kalın telli , önceden dökülen saçlarım ise hep ince olurdu şimdi kalınlarda dökülüyor bu dermastamp - losyona devam etsem mi diye düşünüyorum. böyle bir durum yaşayan varsa beni bilgilendirirse sevinirim , Teşekkürler.

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
Ynt: Dermastamp Saç Dökülmesi
« Yanıtla #1 : 18 Eylül 2020, 19:56:54 »
Demek ki kimsenin başına böyle bir şey gelmedi. :))

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2020, 20:02:53 »
Geçmiş olsun dökülmen agresifleşmiş boşuna iğneye losyona yağa bağlama kardeş tedavin yetersiz kalmaya başlamış gibi görünüyor.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2020, 22:06:31 »
25 yaşıma kadar çok güzel saçlarım vardı hafif açılmalar vardı şakaklarda , 1 sene olmadan şimdi tamamen genel seyrelme yaşıyorum herhalde bir sorun var diye gittim kan tahlili yaptırdım , insülin direncimin yüksek olduğu söylendi kan da da yağlanma var dediler dedim herhalde bunlar sadece dökülmeyi tetikler yani tek başına dökmez diye düşünmüştüm , bir dayım kel olunca  o an dedim tamam genetik dökülme , demek ki finasterid tarzı minoxidil tarzı şeylere geçmemiz gerekiyor. 27 ye gireceğim yakında herhalde bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Neyse teşekkürler cevap için öyle çok büyük sorunum yok saçlarım da ama demek ki dökülme hızlandı , İyi akşamlar.

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2020, 20:25:48 »
Merhaba tekrardan bu konuyu gündeme çıkarıyorum , merak ettiğim bir şey var bu dermastapı bastır çek olarak kullanıyorum , uyguladığım her yerde şu an seyrelmeler oldu ve dökülen tüm saçların yüzde doksanı kalın telli , acaba agresif dökülme zamanına mı girdik çünkü ciddi anlamda seyrelmeler başladı bu 6 ay içinde. saçımın fotoğraflarını en kısa sürede atacağım.

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2020, 20:32:44 »
Dermastamp yada dermaroller saç dökülmesine neden olmaz ancak seboreik dermatit  varsa belki yapabilir öncelikle dermatit probleminizi çözmeniz gerekir dermatit varken çoğu tedaviden sonuç alamayabilirsiniz.

Batuhan3452

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 08 Ekim 2020, 20:41:57 »
Hocam pandemi zamanında vardı bu sorun bende , konazol şampuan kullanarak bu sorunu hallettim deri döküntüsünü giderdim ama kaşıntı halen devam ediyor , günde 15 dakika 3 aydır masaj yapıyorum ama dikkatimi çeken dermastampı kullandığım alanlar seyrekleşmeye başladı ve önceden dökülen saç telleri güçsüz ince olurdu şimdi tamamen kalın telliler dökülüyor acaba diyorum bu kan testimde çıkan karaciğer enzim yüksekliği ile bir bağlantısı var mıdır diye yoksa finasterid başlama aşamasındayım çünkü genel seyrelme sorunu yaşıyorum , baba amca full saçlı dayı kel olunca büyük ihtimalle dayıya çekmişiz zaten de doğru tedaviyi bir türlü bulamadım .

Urzael

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 10 Ekim 2020, 21:37:05 »
Sebore saçı dermastamp daha çok döker. Zaten dermastamp'in uyarılarında yazar bu. Saç derisinde yara, dermatit v.s varsa kullanılmaz diye. Egzamayı halledin öncelikle.

Facebook Twitter Instagram