Gönderen Konu: 25.09.2020 Lifehair - Şahin Çelik 3600 greft - yaş 32  (Okunma sayısı 12061 defa)

Bir garip kel

• Full Member
Merhaba forumda yaklaşık 2 yıldır ekim süreçlerini takip ediyorum. Sonunda bende ekim sürecine katılıp saç sorunundan kurtulmak için harekete geçip şahin hoca ile ekim işlemine karar verip bugün ekim işlemini gerçekleştirdim.

Öncellikle forumu oluşturan ekibe teşekkür ederim bir çok bilgi ve ekim merkezleri hakkında bilgi edinebiliyoruz. Tek sıkıntılı olan kısım üyeler açtıkları konunun devamını getirmiyor. Sizlerden ricam açtığınız konuların güncellemesini yapmanız çünkü çoğu kişi süreci takip ederek karar veriyor.

Ekim sürecine sabah 8 de merkez de olacak şekilde ayarladık ve gittiğimde bir adet sigara içip işlemler için içeriye geçtik ( ekim sürecinde öğlen yemekten sonra 1 tane içiyoruz bunu çok merak etmiştim kimse yazmamıştı  ;D). Evrak işlemlerini hallettikten sonra şahin hoca çizim sürecine geçti ve ikimizin de hemfikir olduğu zayıf donör bölgesiydi. Çizimi yaptıktan sonra traş yıkama ve ekim yapılacak yere geçtik. Saç kök alımlarını şahin hoca bizzat kendisi yaptı ergin beyde toplama sürecini yaptı. Gayet rahat ağrısız  bir alım işlemi oldu. Zaten herhangi bir ağrı hissetmenizde söylemeniz yeterli oluyor. 11.30 gibi alim ve kanal açımı tamamlandı diye hatırlıyorum tam saatler tutmayabilir. Ekim işlemini şahin hocanın ekibi yapıyor kendisi de gelip kontrol ediyor ergin beyde aynı şekilde. Ekip gayet cana yakın diye bahsetmeme gerek yok zaten herkes yazıyor. Ekim işleminde bol bol suladılar tarlayı sağlam çıksın diye herhalde   8)

Bir garip kel

• Full Member
Ynt: 25.09.2020 Lifehair - Şahin hoca
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2020, 21:27:22 »
Bu arada alınan 3600 greft yazmayı unutmuşum. Ekim merkezi fotoları alınca yine yüklicem

social

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2020, 21:27:56 »
Ilk iki foto nedir anlamadim, bariz sacli yani

Bir garip kel

• Full Member
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2020, 21:30:04 »
Ilk iki foto nedir anlamadim, bariz sacli yani
Onlar toppikli olan saçlar aynı gün çektim toppik kullanımı ve zararları çalışması :)

social

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2020, 21:31:15 »
Gecmis olsun, bugun bende ekim yaptirdim bir konu acacagim. Sabah geldim ekim islemi ve donuyorum. Cok yoruldum. Yarin bir konu acarim, benimde donor zayif ve uzerine basa basa soyledim sakin donor kel kalacak sekilde almayin diye. 2900-3000 civari sac ve 300-400 falanda sakal aldilar, verteksde acik benim. Ben oraya istemedim, onleri doldurayim bari derim. Yoksa verteks kapanacak gibi degil. Bana sirf vertekse 4000 falan lazimdir
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2020, 21:38:35 Gönderen: social »

social

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2020, 21:32:21 »
Onlar toppikli olan saçlar aynı gün çektim toppik kullanımı ve zararları çalışması :)
Anladim ama super gorunuyor.

barbaross

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2020, 21:32:48 »
topik güzel kapatıyormuş yalnız ekim öncesi olarak o resimleri koymanız doğru olmamış.
ekiminiz hayırlı olsun umarım güzel sonuç alırsınız.

Bir garip kel

• Full Member
« Yanıtla #7 : 25 Eylül 2020, 21:37:38 »
Bugun bende ekim yaptirdim bir konu acacagim donor bolgesi kapali, ucaga binip donecdgim. Sabah geldim ekim ve donuyorum. Cok yoruldum. Yarin bir konu acarim, beninde donor zayif ve uzerine basa basa soyledim sakin donor kel kalacak sekilde almayin diye. 2900-300 civari sac ve 300-400 falanda sakal aldilar, verteksde acik benim. Ben oraya istemedim, onleri doldurayim bari derim. Yoksa verteks kapanacak gibi degil. Bana sirf vertekse 4000 falan lazimdir

Geçmiş olsun sizede benimde verteks kısmı açılacak baya bir zaten ben tahmin ediyordum şahin hocada aynı şeyi söyledi. İnşallah istediğiniz sonucu alırsınız

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2020, 21:37:54 »
nasıl ya o iki foto da toppik mi var ? ben de 4-5 sene önce ki saçlar dökülmeden önce ki haliniz sandım :D
ekımınız hayırlı olsun sahın hoca kervanına katılmıssınız hosgeldınız aramız da tam 3 ay var bakalım insallah güzel sonuc alırız :)

Bir garip kel

• Full Member
« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2020, 21:40:01 »
topik güzel kapatıyormuş yalnız ekim öncesi olarak o resimleri koymanız doğru olmamış.
ekiminiz hayırlı olsun umarım güzel sonuç alırsınız.
Teşekkür ederim. Toppik fotosu atmamdaki sebep tüm süreci herkesin görmesi sonuçta ekimden önceki süreçte o şekilde geziyordum ve toppiğin bariz verdiği zararlar kısmı kullanacak olan veya düşünenler için koyduğum bir resim yanlış birşey yaptığımı düşünmüyorum şahsen. Saç ekimini ona bakarak değerlendirmicem kimsede öyle değerlendirmesini istemem zaten

Bir garip kel

• Full Member
« Yanıtla #10 : 25 Eylül 2020, 21:42:23 »
nasıl ya o iki foto da toppik mi var ? ben de 4-5 sene önce ki saçlar dökülmeden önce ki haliniz sandım :D
ekımınız hayırlı olsun sahın hoca kervanına katılmıssınız hosgeldınız aramız da tam 3 ay var bakalım insallah güzel sonuc alırız :)

Aynen toppik var zaten ekim yaptıracağımı söylediğim herkes nereye ektireceksin diye soruyordu ama çok rahatsız ediyordu artık kapatıcılık evet ama sürekli yıkama yağmura dikkat et çok sıkıntılı süreçti  ;D evet biliyorum sizin ekimi takip ediyorum inşallah istediğimiz saçlara kavuşuruz  ;D

Bir garip kel

• Full Member
« Yanıtla #11 : 25 Eylül 2020, 21:44:49 »
Saç yapım çok zayıf ve ince telli olduğunu söyledi şahin hoca bende biliyordum bunu. Vitamin değerlerini görmek için kan testi isticem diye belirtti pztsi onu yaptırıp yıkamaya gidecem yine merkeze. Vitamin olarak kerozan almıştım ama kan sonucuna göre şahin hocaya danışıp o şekilde kullanmayı düşünüyorum

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 25 Eylül 2020, 21:46:46 »
Aynen toppik var zaten ekim yaptıracağımı söylediğim herkes nereye ektireceksin diye soruyordu ama çok rahatsız ediyordu artık kapatıcılık evet ama sürekli yıkama yağmura dikkat et çok sıkıntılı süreçti  ;D evet biliyorum sizin ekimi takip ediyorum inşallah istediğimiz saçlara kavuşuruz  ;D

hocam toppik öncesi bu kadar kel miydi o alan ?
toppik çok kelleştirdi mi?
ben hic kullanmadım toppik , onun yerıne sprey seklınde sıkılan siyah sprey toppik tarzından kullanıyodum.
toppik rüzgar da ucuyormuydu ?
benım kullandıgım sprey yagmur da vs akma yapmıyodu o açıdan iyidi. ama şakaklar da açılınca artık ekım şart oldu.

efa2345

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 25 Eylül 2020, 21:51:38 »
donör bölgrsinin de fotoğraflarını yüklermisin zayıf donör nasıl oluyor görmek istiyorum.Bir de hayirli olsun inşallah istrdiğin yibi olur

Bir garip kel

• Full Member
« Yanıtla #14 : 25 Eylül 2020, 21:52:48 »
hocam toppik öncesi bu kadar kel miydi o alan ?
toppik çok kelleştirdi mi?
ben hic kullanmadım toppik , onun yerıne sprey seklınde sıkılan siyah sprey toppik tarzından kullanıyodum.
toppik rüzgar da ucuyormuydu ?
benım kullandıgım sprey yagmur da vs akma yapmıyodu o açıdan iyidi. ama şakaklar da açılınca artık ekım şart oldu.
Toppik öncesi aşıklık çok yoktu kullanım öncesi saçlarım yumuşaktı. Kullanım sonrası saç dökülmem fazlasıyla arttı ama seyrek saçlı dolaşmak istemediğim için devam ettim. Yani tamamen toppikten kaynaklı olmayabilir belki dökülme ama bariz saç yapımı etkiledi onu net söyleyebilirim. Rüzgarda veya yağmurda uçmuyordu sprey ile sabitliyordum. Çok Yakından bakmadıkça belli olmuyordu. Ama kullanacak olanlara önermem baştan başlasam bırakırdım dökülecek saçlarım dökülsün öyle ekim yapardım eminim %30 daha fazla saç kalmış olurdu kafamda

Facebook Twitter Instagram