Gönderen Konu: Bu bölgeye saç ekilir mi ?  (Okunma sayısı 928 defa)

splenter

• Yeni üye
  • *
Bu bölgeye saç ekilir mi ?
« : 11 Ekim 2020, 21:43:44 »
Herkese merhaba. Benim sorum ekte görüldüğü üzere ince çıkan saçlarımın olduğu yere saç ekilir mi ? Anormal bir durum. Orada dökülme ve açılmalara ğek rastlamayız ama benimki beslenme tarzımla alakalı. Acaba oradaki saçlar ince olmasına rağmen saç ekildiğinde haddinden fazla yoğunluk olur mu kötü durur mu ?

Ön bölgelerimde de açıklık var fakat fazla rahatsız değilim bu yanlardaki kadar. Aslında orada saçlarım var ve zaten bildiğim kadarıyla orası dökülmüyor ama son 10 yıldır ince çıkıyor. Bu arada yaşım 26. Bunda 10 sene önce yeşillik sebze vs. yemeyi bırakmamın etkisi olabilir. Bu süre zarfında bakım yağları, masaj, tonikler, prp-mezoterapi vs. her şeyi denememe rağmen düzelmedi. Ben de tekrar eskisi gibi yeşillik ve sebze yemeye başlayacağım. İçten takviye yaptığımda daha faydalı olur diye düşünüyorum.

Hüseyin123

• Full Member
Ynt: Bu bölgeye saç ekilir mi ?
« Yanıtla #1 : 12 Ekim 2020, 01:28:20 »
Hocam norwood 7 olacaksınız... İnternetten araştırın

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 12 Ekim 2020, 11:35:08 »
ekilir ön tarafada ekim lazım senin

Ama o bölgeye herkes ekim yapamıyor

Asmed koray erdoğan yapabilir o bölgede istediğin doğallıkta bir ekimi o da malum fiyat biraz fazla
Global Moderator

splenter

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2020, 15:51:05 »
Hocam norwood 7 olacaksınız... İnternetten araştırın

bunu nasıl tahmin edebiliyorsunuz ? konuya biraz yabancıyım

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 13 Ekim 2020, 08:09:38 »
bunu nasıl tahmin edebiliyorsunuz ? konuya biraz yabancıyım

Norwood 7, sac acikligini maksimum duzeyde oldugu kelli oranidir. Sizin icin gecerli degil bu, endiselenecek bir durum yok. Onden ve yanlardan kaybiniz var, Yasinizi bilmiyorum ama sac dokulmeniz yavasladiginda veya durdugunda ekim ile sorununuz cozulur.

Duzenli beslenme (ozellikle yesil sebzeler vs) hem genel sagliginiz, bunun yansimasiyla da sac derisi ve kokleriniz ici gerekli bir durum. Her besin grubundan esit agirlikli olarak beslenmeniz, alkol ve sigaradan uzak durmaniz gerekir.

splenter

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 13 Ekim 2020, 20:18:45 »
Norwood 7, sac acikligini maksimum duzeyde oldugu kelli oranidir. Sizin icin gecerli degil bu, endiselenecek bir durum yok. Onden ve yanlardan kaybiniz var, Yasinizi bilmiyorum ama sac dokulmeniz yavasladiginda veya durdugunda ekim ile sorununuz cozulur.

Duzenli beslenme (ozellikle yesil sebzeler vs) hem genel sagliginiz, bunun yansimasiyla da sac derisi ve kokleriniz ici gerekli bir durum. Her besin grubundan esit agirlikli olarak beslenmeniz, alkol ve sigaradan uzak durmaniz gerekir.

teşekkkürler. 26 yaşındayım. sizce kaç yaşında ektirmeliyim ? özellikle yanlar kafamı karıştırıyor. ince çıkıyor oralar ve oraya ekim nasıl olur tuhaf durur mu bunları kestiremiyorum

Kaya

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2020, 08:03:09 »
teşekkkürler. 26 yaşındayım. sizce kaç yaşında ektirmeliyim ? özellikle yanlar kafamı karıştırıyor. ince çıkıyor oralar ve oraya ekim nasıl olur tuhaf durur mu bunları kestiremiyorum

Yan ekimi cok riskli bir ekim. Oradaki sac telleri cok ince ve acik renkli oldugu icin, donorden alinan en ince tel bile kalin ve koyu kaliyor oradaki orjinal sac yaninda. Yurt icinde ve disindaki bu isi en iyi yapan hocalarin ekimlerini ozellikle inceledim (ben de yanlara ekim dusunuyordum) Kisa kullandiginizda ekim oldugunu belli etmeme imkani yok; muhakkak belli oluyor. Uzun tutacaksaniz sikinti olmaz.

2-3 sene daha beklemenizi, dokulmenizi gozlemlemenizi tavsiye ederim. 6 ayda bir resim cekip, kiyaslamanizi, sac kaybinin hizini ve yonunu degerlendirmeniz en dogru yontem olur. 30 gibi veya sonrasi (dokulme agresifligini kaybetmisse) ekim yaptirabilirsiniz.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 14 Ekim 2020, 12:11:15 »
Yan tarafa ekim için yan tarafta bulunan orjinal tekli gerek donör den alınan saç teli ile olmaz yani. Temple içinde yan orjinal tekliler kullanılır
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram