Gönderen Konu: Minoxidil ve finasterid konusuna açıklık (yan etki, hangisi daha iyi vs)  (Okunma sayısı 7661 defa)

Virtüöz

• Hero Member
Harbi ha, çok yazmışım bi de ben, uzun uzun destan yazar gibi. Ne uğrasıyon amk kim ne poh yerse yesin değil mi? Neyse umarım kendimi ifade edebilmisimdir.

Bu forumda kalıplaşmış bir düşünce sistemi var.Kimseye laf anlatamazsın.Boşuna yorarsın kendini.

Lauri

• Hero Member
E tabiki cinsellik bizim için çok çok önemli bir mevzu. Ama insan vücudu uremeye, cogalmaya odaklı. Senin vücudun da ki en sağlam yerlerden birisi üreme sistemi. Yani evet fin, dut hormonların feed back mekanizmasini kesinlikle etkiliyor ama kişiden kişiye bu cok fark ediyor. Şöyle örnek vereyim. Kilolu, sağlıklı beslenmesi olmayan biriyle; boy kilo endeksi ideal, spor yapan güzel beslenen birine vereceği etkinin aynı olacağını düşünmüyorum. Bunda bir diğer önemli faktör ise yaş. Erkeklerin yaşı ilerledikce testosteron düşer ostrojen artmaya başlar. Bunun üzerine sen elinde az miktarda olan dhtyi de iyice azaltirsan ostrojen gereğinden cok fazla yükselir ve müthiş yan etkiler yaşarsın. 20-30 yaş aralığı ise testosteronun maksimum olduğu yaşlardir. Saç dokulme problemi de genel de bu yaşların başında başlıyor. O yüzden gerekli tahliller sonrasinda DOKTORUNUN ve bir ÜROLOGUN KONTROLÜNDE düzenli bir beslenme ve spor ile bu ilacı almak yan etkileri minimalize etmek ve aksi bir durumda anında kesebilmek için en mantıklısı. Lütfen anti fincilerin de, leblebi gibi atın diyenlerin de tavsiyesine uymayın. Kendi aklınız var. Güzelce araştırın ona gore hareket edin. Sizin hayatınız sizin saçlarınız. Keyifli forumlar
.

|-onayisareti-| |-onayisareti-|

saçekimikullanıcı

• Full Member
finasterid'in ücreti ne kadar ? Eczane bana 240 tl dedi. Böyle bir şey olabilir mi?
1 Mg Finasteride
Biotin solgar 1000 mg
Sebamed Kepek Önleyici Şampuan

Aboubakar

• Jr. Member
  • **
finasterid'in ücreti ne kadar ? Eczane bana 240 tl dedi. Böyle bir şey olabilir mi?

Proscarin fiyatı 33 tl. Propecianin 206 tl. Sana o fiyatı veren eczaneden uzak dur :D

Siddhartha

• Hero Member
Iki mark fin var. proscar ve propecia.
Proscar 5mg ve 4/5 e bolup aliyoruz. Fiyati 35 tl, yani bir kutu uc ay gider.
Propecia 1mg bolmeye gerek kalmiyor 250 tl 30 tane var bir ay gider.
Yani mantikli olan proscar alip bolmek.
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

saçekimikullanıcı

• Full Member
Iki mark fin var. proscar ve propecia.
Proscar 5mg ve 4/5 e bolup aliyoruz. Fiyati 35 tl, yani bir kutu uc ay gider.
Propecia 1mg bolmeye gerek kalmiyor 250 tl 30 tane var bir ay gider.
Yani mantikli olan proscar alip bolmek.
Teşekkürler, bu iki ilaç finastred ile aynı etkiyi mi yapıyor? Bir de doktor reçeteye yazsa sigortayla daha ucuza alabilir miyim?
1 Mg Finasteride
Biotin solgar 1000 mg

Lauri

• Hero Member
Teşekkürler, bu iki ilaç finastred ile aynı etkiyi mi yapıyor? Bir de doktor reçeteye yazsa sigortayla daha ucuza alabilir miyim?

Pahalı olan propecia (1mg finasterid olan işaç) da, 5 mg olan proscar da aynı etken maddeli ilaç.

Propeciayı sgk ödemez. Proscar da zaten çok ucuz bir ilaç. Dermatolog da yazmış olsa ödemiyor diye biliyorum.

Proscar ı 4’e veya 5’e bölerek kullanabilrisin. Diğerinden hiçbir farkı yoktur. Yer yer propecia daha iyi geliyor diyenlerle karşılaşılabiir ama emin ol onlara öyle geliyor. Bölerek kullanıp gelişme gören onca adam var yerli yabancı. Ayrıca 2 sene önce gittiğim dermatolog da baam proscar reçete ederek ı 5e bölerek kullanabileceğimi söylemişti.

saçekimikullanıcı

• Full Member
Pahalı olan propecia (1mg finasterid olan işaç) da, 5 mg olan proscar da aynı etken maddeli ilaç.

Propeciayı sgk ödemez. Proscar da zaten çok ucuz bir ilaç. Dermatolog da yazmış olsa ödemiyor diye biliyorum.

Proscar ı 4’e veya 5’e bölerek kullanabilrisin. Diğerinden hiçbir farkı yoktur. Yer yer propecia daha iyi geliyor diyenlerle karşılaşılabiir ama emin ol onlara öyle geliyor. Bölerek kullanıp gelişme gören onca adam var yerli yabancı. Ayrıca 2 sene önce gittiğim dermatolog da baam proscar reçete ederek ı 5e bölerek kullanabileceğimi söylemişti.
Çok teşekkür ederim ama şu konuyu anlamıyorum. Finastred bir ilaç mı ya da etken maddenin mi adı? Eczaneye gittiğimizde Finasterid adında yani kapağında Finastred yazan bir ilaç yok mu? Yoksa dediğiniz gibi proscar ve Propecia gibi ilaçlar var ve finasterid etken maddesi bu ilaçlarda var mı demek? Özet olarak Koray Hoca'nın saç ekimi öncesi ve sonrası ekimin kalitesini arttırması için önerdiği ilaç hangisi?
1 Mg Finasteride
Biotin solgar 1000 mg

Gregor59

• Hero Member
Çok teşekkür ederim ama şu konuyu anlamıyorum. Finastred bir ilaç mı ya da etken maddenin mi adı? Eczaneye gittiğimizde Finasterid adında yani kapağında Finastred yazan bir ilaç yok mu? Yoksa dediğiniz gibi proscar ve Propecia gibi ilaçlar var ve finasterid etken maddesi bu ilaçlarda var mı demek? Özet olarak Koray Hoca'nın saç ekimi öncesi ve sonrası ekimin kalitesini arttırması için önerdiği ilaç hangisi?

Proscar ilacın ismi. Finasteride maddesi

saçekimikullanıcı

• Full Member
Proscar ilacın ismi. Finasteride maddesi
Teşekkürler
1 Mg Finasteride
Biotin solgar 1000 mg

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Tartışmalar olmuş epey, bilgilendirici yazanlar da olmuş hâliyle. Finasteride kullanmayı düşündüğüm şu günlerde yine soğudum.

Lauri

• Hero Member
Tartışmalar olmuş epey, bilgilendirici yazanlar da olmuş hâliyle. Finasteride kullanmayı düşündüğüm şu günlerde yine soğudum.

Saç durumuna ve yaş durumuna göre dğeişir bence. Tabi amacına göre de değişir.

Korumak istiyorsan, topikal seçenekler ile başlamanı tavsiye ederdim. Olmadı oral antiandrojenler denenebilir. Tabi riskleri göze alıyorsanız. Ve tabi doktor kontrolünde düzenli tahliller eşliğinde.

baskan123

• Hero Member
saç için çükümü kaybedemem abi.

My Precious

• Hero Member
saç için çükümü kaybedemem abi.
Ben kaybetmedim hala makine gibiyim 16.aydan selamlar

Mutsuz Hasta

• Hero Member
Saç durumuna ve yaş durumuna göre dğeişir bence. Tabi amacına göre de değişir.

Korumak istiyorsan, topikal seçenekler ile başlamanı tavsiye ederdim. Olmadı oral antiandrojenler denenebilir. Tabi riskleri göze alıyorsanız. Ve tabi doktor kontrolünde düzenli tahliller eşliğinde.

https://ibb.co/sxy9ncf
https://ibb.co/qmmhjdz
https://ibb.co/5kbcvpy
https://ibb.co/jysjj9y
https://ibb.co/p10z8dw
https://ibb.co/pxh90kk
https://ibb.co/rt0bq6w

Yaşım 26,5. Tek yumurta ikizi kardeşim var, onda böyle bir agresiflik yok. Seboreik dermatit yüzünden oluyor olabilir mi, bilmiyorum. Söylemesi ayıptır kız arkadaşıma kötü görünmek de istemiyorum. Gün geçtikçe daha da zayıflıyor gibi. En azından 4-5 sene korursam çok iyi olur benim için. Haftada 2 kez Ketoral kullanıyorum, her sabah da 1 kez tok karnına Xpecia. Finasteride ile 3-4 yıl korusam iyi olur dedim ama yazdıklarınız kafamı karıştırdı açıkçası.

Facebook Twitter Instagram