Gönderen Konu: SAÇ DÖKÜLME HİKAYEM  (Okunma sayısı 3741 defa)

My Precious

• Hero Member
Ynt: SAÇ DÖKÜLME HİKAYEM
« Yanıtla #30 : 25 Ekim 2020, 16:05:57 »
Ya eğer çok uzun olan saçlı halimi diyorsan o pandemide çekilmiş bir fotoğraf ve saçlarım orda aşırı uzundu ondan dolayı bu fotoğraftaki gibi açıklık görünmüyor orda. Açıklık vardı sen fotoğrafa göre yorum yapıyorsun ben yaşadım benim geçmişim yani bilemeyecek miyim
Bende bu aşamadan geçtim 2.5 sene önce.....Saçlarımın olgunluk çizgisi olduğuna ve yıllardır aynı olduğuna emindim....Taa ki çizginin arkasının seyrelip açıldığını fark edene kadar
Zamanla hak verirsin yazabileceğim bir şey yok.Klasik inkar aşamasındasın birisi gelip 2.5 sene önce bana bunları yazsa sgyi çekerdim ki yazan olmuştu.Çeneye yumruk yemiş gibiydim.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #31 : 25 Ekim 2020, 16:21:08 »
Bende bu aşamadan geçtim 2.5 sene önce.....Saçlarımın olgunluk çizgisi olduğuna ve yıllardır aynı olduğuna emindim....Taa ki çizginin arkasının seyrelip açıldığını fark edene kadar
Zamanla hak verirsin yazabileceğim bir şey yok.Klasik inkar aşamasındasın birisi gelip 2.5 sene önce bana bunları yazsa sgyi çekerdim ki yazan olmuştu.Çeneye yumruk yemiş gibiydim.

Neyse uzatmanın anlamı yok ben saçımı tanıyorum keşke kısa saçla elimi saçımla kaldırıp çekseydim eskiden o zaman anlardın. Sen fotoğrafta gördüğüne göre konuşuyosun ama yanıltıyor işte seni. Saçım uzun arkadan gelen uzun saçlar orayı kapadığı için sen nw1.5 falan diyorsun ama değil ben hatırlıyorum o zamanları 3 sene önceydi hatta sana aynı 3 sene önce başka bir fotoğraf attım ikisi yakın zamanlarda çekilmiş fotolar orda da görebilirsin. Neyse ön çizgi ekimi yaptırıp fin ile saçları koruyucam zaten ön bölge diye bir şey kalmadı. Bir saçın ortası var o kadar orası da 3 sene sonra dökülse yeniden ekimle çözerim diye düşünüyorum ve bu şekilde ön bölgem ful ekim olcak. Donör ve vertex fin ile genelde korunuyor zaten. Saç derdim de bu şekilde kapanır ama ben ön orta çizgimin döküleceğini hiç sanmıyorum hem çok gür hem de dayımın saçı da benim gibi. Ön bölge ortası var yanları boş vertex falan gür. Galiba ben de öyle olucam. Kasımda ektiririm saçları. Senin de ilgin için teşekkür ederim. Tek korkum utanıyorum aileme ektirmek istediğimi söylemekten çekiniyorum yani ve ekim olduğum gün ensemde sargıyla gezicem kafam kırmızı olucak insanlar nasıl bakıcak acaba bunlar beni strese sokuyor. Benim bir arkadaşım daha var o 18 yaşında ektirdi saçını onun saç benden de kötüydü ektirdi şu an 20 yaşında saçı hala aynı dökülmede ilerleme yok. Olursa da yeniden ektirir neyse bakalım kasımda açarım konu
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #32 : 07 Kasım 2020, 09:34:01 »
İletilerime bakabilirsin 23 yaşındayım aynı durumdayım Norwood 3'üm ama bazıları 2.5 diyor bazıları birkaç seneye 4 olursun diyor, sanırım norwood 4'e kadar evreleri anlamak kolay olmuyor hele kişi uzun saç kullanıyorsa ki ben de omzuma kadar uzun saç kullanırdım senin yaşlarda.
Ben norwood 3 gibi gördüm naçizane, kişi 10 sene boyunca norwood 3'te de kalabilir örnekleri var bir sürü. Önemli olan tedbir ve genetik. Ben ergenliğimi yüksek ihtimalle bitirdiğimi düşünerek dutasteride başladım, minoxla beraber şakakları toplayacağını umut ediyorum bakalım.
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #33 : 13 Haziran 2021, 16:06:03 »
Arkadaşlar norwood 3üm ve eski fotoğraflarıma bakıyorum o zamanlarda norwood 3tüm. Şimdi sizlerle paylaşıcam fotoğrafları. Yani ön çizgim gitti ve böyle kaldı yılardır da böyle. Şu an yaşım 19 finasterid başladım aslında açılmada bir ilerleme yok ama önlem almak istedim. Şimdi de korkuyorum ya finasterid ön saç çizgimi daha kötü yaparsa diye. Siz yazarsanız sevinirim. Birinci fotoğraf 2 3 sene önce gördüğünüz gibi ön saç çizgisi gitmiş sadece orta var. Norwood 3 gibi görünmüyor uzun saçdan dolayı ama öyle. 2 ve 3. foto geçen seneden görüyorsunuz aynı şekilde. 4 ve 5.foto bu yılın başlarında çekildi pandemidem dolayı saçlarım baya uzamıştı ve şakaklarıma minoxil uygulamaya başlamıştım. Sonra bıraktım egzama tetiklediğini öğrenince zaten pek de faydası olmamıştı. Burda saçlarım sanki düzelmiş gibi gelebilir uzun olduğu için öyle yoksa aynı.

Buraya güncelleme yapıyorum. 25 eylülde finasterid kullanmaya başladım ve şu anki fotoğrafları atıyorum. Tepe ve donör iyi zaten onları atmaya gerek yok. Şakak bölgesinde düzelme olmadı elbette zaten bu sadece finasteridle zor bir durum. Ancak ben zaten sadece korumasını bekliyordum. Ve bana saçlarımı koruyor gibi de geliyor. Ama yine de sizin düşüncelerinizi merak ettim. Bu arada farklı yerlerde farklı açılar ve farklı ışıklarla çekildi o yüzden kesim yorum yapmak zor. Çünkü kamera olayı çok değiştiriyor.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #34 : 13 Haziran 2021, 18:57:58 »
Genel saç kaliten artmış durumda dostum.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

kelaynak3636

• Sr. Member
« Yanıtla #35 : 13 Haziran 2021, 19:52:25 »
Tepe yok ama nw3 değilsin bence 2 diyebiliriz
  • Yaşınız 21
Avodart (günde 1)
Günde 1magnezyum sitrat
Günde 1 yeşilçay
Loprox ve tuzsuz şampuan

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #36 : 13 Haziran 2021, 20:27:55 »
Genel kalite artmış ben de katılıyorum tepe gözükse süreç açısından daha iyi olur ama nw2 değil 3sün
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #37 : 13 Haziran 2021, 21:13:43 »
Genel kalite artmış ben de katılıyorum tepe gözükse süreç açısından daha iyi olur ama nw2 değil 3sün

Tepe ve donörü de atayım. Karanlık ortamda flaşlı çektim bu arada. Saçlarımda açıklık olduğu için şekil veremiyorum saçma bir görüntü oluyor ve kıvırcık saçlı olduğum için saçlarım daha yavaş uzuyor. Şu şekilsizliğe bir çözüm bulabilsem keşke.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram