Gönderen Konu: Erkeklerde Östrojen Hormonu Fazlalığı  (Okunma sayısı 689 defa)

Ziptikci

• Sr. Member
Erkeklerde Östrojen Hormonu Fazlalığı
« : 24 Ekim 2020, 20:02:08 »
Evet arkadaşlar finanstereidin arttırdığı östrojen hormonunu azaltma yollarini bilenler yazabilir mi.
Bende hafif jinokomasti başlangıcı yaptı. Göbekte yağlanma da var aşırı derecede. Öncesinde de vardi ama hani kendim zayifladim oralar kaldi. Bir de yüzde tombullasma var. Testesteron hormonu azlığı olarak nitelendiriyorum bunu. Ve östrojen fazlalığı. Spora gidip testoyu arttirmak istiyorum.

My Precious

• Hero Member
Ynt: Erkeklerde Östrojen Hormonu Fazlalığı
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2020, 20:03:09 »
Testo da artıyor.Fin testoyu düşürmüyor

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2020, 20:10:28 »
Seyde olabilir testesteronun arttiysa ostrojende arrmistir dogal olarak. Steroid kullanan bodycilerde de jinekomasti falan olabiliyor. Yuksek testesteron=yuksek ostrojen
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2020, 20:14:23 »
Peki ya spor yapmak yağlanmayı azalttığı için bir nebze engellemez mi jinokomastiyi?

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2020, 20:21:20 »
Tabi ki engeller. Benim spora basladiktan sonra jinekomastim kaybolmustu. Kadinsi bir vucut tipim vardi armut seklinde. Suan ucgenim, sporla erkeksi bir denge yakaliyorsun. Genis omuz, ince bel vs. Sporla yuzun bile degisiyor.

Simdi sen finas kullaniyorsun ya bide hareketsiz bir hayatin varsa hepten yaglanman artmistir sebebi budur bence.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 24 Ekim 2020, 20:32:03 »
Neyse ben spora baslayayim. Yani aslında finanstereid yaptı denemez zaten erkeklerim %70 inde jinekomasti vardır. Ben de hep vardi ama artık yatmaktan hareketsizlikten bir de üstüne finans eklenince fazlalasti demekki. Olmadi seneye ameliyatini olurum çok dert değil ameliyat benim için

Facebook Twitter Instagram