Gönderen Konu: Dutasterid ve Norwood 3?  (Okunma sayısı 2187 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Dutasterid ve Norwood 3?
« : 27 Ekim 2020, 09:45:39 »
Norwood 3'üm 23 yaşındayım 10 gün önce minoxile başladım (36 saatte 1 ön alnıma şakaklara kullanıyorum) birkaç gün önce de avodart aldım,  vertex henüz açılmış değil. Avodart'ı 72 saatte bir almayı düşünüyorum minoxa devam ederken, avodart ön bölgeleri korur mu ? Olası vertex açılmasını engeller mi ?
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

My Precious

• Hero Member
Ynt: Dutasterid ve Norwood 3?
« Yanıtla #1 : 27 Ekim 2020, 10:50:18 »
Vertexi ve tepeyi %100 korur.Önde zor bela işe yarar.Asıl etkiyi minoxtan göreceksin 2 3 aya saçların çıkacaktır ama min sayesinde fin ssdece korur.Fin ile saç çıkaranlar %10luk kesim.
Avodartla daha yüksek tabi.
Kısacası en kötü ihtimalle saçı korursun en iyi ihtimalle mw1.5 olursun oda sana yeter

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2020, 12:16:33 »
Vertexi ve tepeyi %100 korur.Önde zor bela işe yarar.Asıl etkiyi minoxtan göreceksin 2 3 aya saçların çıkacaktır ama min sayesinde fin ssdece korur.Fin ile saç çıkaranlar %10luk kesim.
Avodartla daha yüksek tabi.
Kısacası en kötü ihtimalle saçı korursun en iyi ihtimalle mw1.5 olursun oda sana yeter
Minoxun dozunu arttırmalı mıyım şu anda 1.5 günde 1 alıyorum ?
TEDAVİM
Fiyto Şampuan Haftada 2

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2020, 11:48:33 »
Minoxille çıkardığın saçlar bazen döngüye girecekler bazen çok dökülecekler ayrıca bazı kişilerde deri hassassa saç derisinde hastalık da çıkarabiliyor egzama gibi. Ben de norwood 3üm şu an finasterid ile vertex ve tepeyi koruyorum. Ama ekim yaptırıcam en azından minoxil gibi şeylerle uğraşmam. İlerde ön bölgede dökülme olursa 2.bir ekimle ön bölgeyi halletmiş olursun. Tepe ve vertex zaten finasterid ile korunur. Tabii donörün gür ve sağlam olmalı iyi bir ekim için ki bence senin donör iyidir. Ekim için bekleme git yaptır. Benim bir arkadaş vardı 18 yaşında senden ve benden de kötüydü 18 yaşında ektirdi şu an 20 yaşında saçında herhangi  bir açılma ilerleme yok. Belki ilerde olucaktır ama şu an yok. Hem saç için en önemli bölge ön bölge insanlar senin yüzüne bakarken önündeki saçlarına da bakıyor eğer saç dökülmen başka bölgede olsa bekle derdim ama ön bölge estetik açısından önemli. Şu an para biriktirmeye çalışıyorum sen de biriktir. 8 9 aya git ektir hem avodart donörü daha da güçlü yapar o zamana kadar. Eğer bu saç seni rahatsız etmiyorsa ki bence ediyordur o zaman ektirme. Saç derine masaj da yapabilirsin her gün 15 dakika çok fazla saça baskı yapmadan. Ayrıca nane çayı içebilirsin ve kabak çekirdeği yiyebilirsin bunları düzenli tüket neden tüketiyorum dersen internette araştırabilirsin faydasını. Eğer minoxil kullanıcaksan o zaman ketoral şampuan al haftada 1 kullan en azından saçında hastalık çıkmasını engeller ve tam olarak emin değilim ama dökülmeyi de engellediği söyleniyor. Masajı ön bölgeye yapsan yeter zaten avodart diğer bölgeleri korur. Ben 19 yaşındayım norwood 3üm bu forumda bir süredir varım bilgi olarak çok katkısı oldu iyi bir yer gerçekten.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2020, 11:58:36 Gönderen: khomur »
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2020, 01:59:03 »
Minoxille çıkardığın saçlar bazen döngüye girecekler bazen çok dökülecekler ayrıca bazı kişilerde deri hassassa saç derisinde hastalık da çıkarabiliyor egzama gibi. Ben de norwood 3üm şu an finasterid ile vertex ve tepeyi koruyorum. Ama ekim yaptırıcam en azından minoxil gibi şeylerle uğraşmam. İlerde ön bölgede dökülme olursa 2.bir ekimle ön bölgeyi halletmiş olursun. Tepe ve vertex zaten finasterid ile korunur. Tabii donörün gür ve sağlam olmalı iyi bir ekim için ki bence senin donör iyidir. Ekim için bekleme git yaptır. Benim bir arkadaş vardı 18 yaşında senden ve benden de kötüydü 18 yaşında ektirdi şu an 20 yaşında saçında herhangi  bir açılma ilerleme yok. Belki ilerde olucaktır ama şu an yok. Hem saç için en önemli bölge ön bölge insanlar senin yüzüne bakarken önündeki saçlarına da bakıyor eğer saç dökülmen başka bölgede olsa bekle derdim ama ön bölge estetik açısından önemli. Şu an para biriktirmeye çalışıyorum sen de biriktir. 8 9 aya git ektir hem avodart donörü daha da güçlü yapar o zamana kadar. Eğer bu saç seni rahatsız etmiyorsa ki bence ediyordur o zaman ektirme. Saç derine masaj da yapabilirsin her gün 15 dakika çok fazla saça baskı yapmadan. Ayrıca nane çayı içebilirsin ve kabak çekirdeği yiyebilirsin bunları düzenli tüket neden tüketiyorum dersen internette araştırabilirsin faydasını. Eğer minoxil kullanıcaksan o zaman ketoral şampuan al haftada 1 kullan en azından saçında hastalık çıkmasını engeller ve tam olarak emin değilim ama dökülmeyi de engellediği söyleniyor. Masajı ön bölgeye yapsan yeter zaten avodart diğer bölgeleri korur. Ben 19 yaşındayım norwood 3üm bu forumda bir süredir varım bilgi olarak çok katkısı oldu iyi bir yer gerçekten.
Dutasterid ön bölgede de etkili mi ?
TEDAVİM
Fiyto Şampuan Haftada 2

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 28 Kasım 2020, 18:56:04 »
Yalnız şunu anlamadım niye direkt dutasa başlıyosun. İlk bir finasterid kullansaydın yani direkt en güçlü silahlardan birini kullanmışsın. Dutas kullanırken dökülmen agresifleşirse ne yapıcaksın. En azından ilk fin kullansan agresifleşirse dut kullanarak daha da bastırsan daha iyi olur. Yani düşmanına karşı direkt en büyük kozunu çıkartıyosun. İlk başta ben de dut kullanmayı düşünüyodum ama sonra ilk fin kullanmaya karar verdim.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 28 Kasım 2020, 19:02:26 »
Yalnız şunu anlamadım niye direkt dutasa başlıyosun. İlk bir finasterid kullansaydın yani direkt en güçlü silahlardan birini kullanmışsın. Dutas kullanırken dökülmen agresifleşirse ne yapıcaksın. En azından ilk fin kullansan agresifleşirse dut kullanarak daha da bastırsan daha iyi olur. Yani düşmanına karşı direkt en büyük kozunu çıkartıyosun. İlk başta ben de dut kullanmayı düşünüyodum ama sonra ilk fin kullanmaya karar verdim.
Mantık olarak yanlış agresif dökülme dutasterid kullanmasına rağmen olacaksa sonra finasteridden dutasteride geçtiğinde yine olur ama fikir olarak haklısın çünkü dutasterid %90 bloke ediyor finasterid %70 , finasteridden fayda sağlayabilirdi ve dutasterid hiç bulaşmazdı. Ama agresif dökülme olayı dediğin gibi değil

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 28 Kasım 2020, 19:23:53 »
Mantık olarak yanlış agresif dökülme dutasterid kullanmasına rağmen olacaksa sonra finasteridden dutasteride geçtiğinde yine olur ama fikir olarak haklısın çünkü dutasterid %90 bloke ediyor finasterid %70 , finasteridden fayda sağlayabilirdi ve dutasterid hiç bulaşmazdı. Ama agresif dökülme olayı dediğin gibi değil

Agresif dökülme sürekli hızlı bir şekilde dökülme yaşanması değil mi? Ama bu arkadaş saçlarının önlerini kaybetmiş ve birkaç sene içinde pek bir değişme olmamış yani şu an hızlı bir saç kaybı yok finasterid ile koruyabilir bence. Aynı şekil de ben de öyleyim 2 3 sene önce de nw3tüm hala öyleyim.  Bence fin ile korur saçın büyük çoğunluğunu. Eğer sürekli hızlı bir saç kaybı olsaydı dut kullansın derdim. Ayriyetten bence minoxil de kullanmamalı çünkü saç derisinde birçok deri hastalığına sebep olabiliyo. Tamam çok iyi bir ilaç çok işe yarıyor ama bir süre sonra minoxun çıkardığı saçlar döngüye giriyo bu da can sıkıcı oluyor. Onun yerine finasterid kullanıp ilerleyen yıllarda ön bölgeye ekim yaptırıp minoxla falan uğraşmaz. Eğer fin ön bölgeyi koruyamazsa incelmeye başlarsa gözle görülür biçimde o zaman duta başvurur. Dut da koruyamazsa ön bölgelere 2.bir ekim yapar. Zaten tepe ve vertexde bu ilaçlar daha etkili olduğu için orayı büyük ihtimalle korur. Bu dediğimi yapıp kurtulan çok insan var. Adam uzun zamandır proscar kullanıyo ön bölgenin tamamı ekim ve saçta açılma falan yok yani bu şekilde kapanıyor durum. Finasterid hem uzun zamandır bilinen hem fda onaylı uzun süre kullanımda ne olacağı belli olan bir ilaç bence bunu deneyebilir
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 28 Kasım 2020, 19:28:21 »
Olay şu bak , bazı kişilerde dökülme yavaş yavaş oluyor bazı kişilerde 2-3 senede kiminde 15 senede işte burada agresif dökülme ya da yavaş dökülme devreye giriyor. Arkadaş özelinde demiyorum zaten bencede bu arkadaş finasterid kullanmalı. Minoxidil olarak deri hastalığı olarak haklısın ama minoxidil saçın daha iyi beslenmesini sağlar finasterid ve minoxidil çok iyi bir ikilidir şöyle düşün , Finasterid verimsiz bir tarladaki taşların toplanmasidir , minoxidil ise gübre ;)

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 28 Kasım 2020, 19:33:46 »
Seninde saçlarını biliyorum bende aynı senin gibi düşünüyordum saçlarım aynı filan diye ama ayni kalmıyor kardeşim şöyle ki inkar ederdim hep şakaklarım açıldı 17 de ama 23 um hala ayni derdim fakat olay öyle degil şakaklar en güvensiz bölge ve çok hızlı dokulebiliyor diğer yerler daha dirençli olabiliyor fakat bu dökülme bir anda olmuyor zaten saç gittikçe inceliyor açıkçası bende norwood 2.5-3 gibiyim ama on saclarimin 6 sene öncesine göre incelediğini saçımı 3 numaraya vurunca anladım ve senin gibi inkar ediyordum. Sen finasterid kullan uzun vadede inanıyorum ki seni idare edecek için rahat olsun , egzama içinde bendede egzama vardı ama saçlarım duşta dökülüyor diye karıştırmadan yıkarsın ve muhtemelen bu yüzden azıyor egzamamiz şu anda çok iyi ve temiz yıkıyorum inan bana egzamam yok oldu , minoxidil - finasterid - konazol şampuana geçtim. Minoxidil haftada 1 ya da 2 gün kullanmıyorum çünkü içindeki alkol pullanma yapıyor ama bu kepek değil pg den dolayı o 1-2 gün kullanmadığım sürede düzeliyor. İyi yıka yani saçlarınıda

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 28 Kasım 2020, 22:02:12 »
Seninde saçlarını biliyorum bende aynı senin gibi düşünüyordum saçlarım aynı filan diye ama ayni kalmıyor kardeşim şöyle ki inkar ederdim hep şakaklarım açıldı 17 de ama 23 um hala ayni derdim fakat olay öyle degil şakaklar en güvensiz bölge ve çok hızlı dokulebiliyor diğer yerler daha dirençli olabiliyor fakat bu dökülme bir anda olmuyor zaten saç gittikçe inceliyor açıkçası bende norwood 2.5-3 gibiyim ama on saclarimin 6 sene öncesine göre incelediğini saçımı 3 numaraya vurunca anladım ve senin gibi inkar ediyordum. Sen finasterid kullan uzun vadede inanıyorum ki seni idare edecek için rahat olsun , egzama içinde bendede egzama vardı ama saçlarım duşta dökülüyor diye karıştırmadan yıkarsın ve muhtemelen bu yüzden azıyor egzamamiz şu anda çok iyi ve temiz yıkıyorum inan bana egzamam yok oldu , minoxidil - finasterid - konazol şampuana geçtim. Minoxidil haftada 1 ya da 2 gün kullanmıyorum çünkü içindeki alkol pullanma yapıyor ama bu kepek değil pg den dolayı o 1-2 gün kullanmadığım sürede düzeliyor. İyi yıka yani saçlarınıda

Çok teşekkür ederim cevabın için. Ama şunu söylemem lazım saçlarım gerçekten 2 3 sene önceyle tamamen aynı. Yani bir ilerleme yok. Elbet ilerde olabilir. Bu arada bende şakak diye bir şey yok yani sadece ön bölgenin ortası kaldı. Finasterid ile orayı korumakta bana biraz zor geliyor bilmiyorum. Konazol değil de ketoral şampuan kullanıyorum galiba pek bir fark yok. Ayrıca evet saçımı iyice banyoda karıştırarak yaptıkça egzamam düzeldi ben eskiden hiç yapmazdım bunu. Minoxilden çekinme sebebim sadece egzama değil dostum minoxil sürekli saça yararı olmuyor yani saçım hacimli oldu oo şakağımda saçım çıktı diyorsun sonra bir döngüye giriyor yine eski haline geliyosun yani sürekli saçının bir iyi bir kötü olması insanı yıpratıyo. Sen haftada bir iki minoxla yapıyorsan çok etkili olmayabilir bence daha sık yapmalısın.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram