Gönderen Konu: Finasterid ya da Dutasterid  (Okunma sayısı 7379 defa)

Denemelik

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Finasterid ya da Dutasterid
« : 17 Ağustos 2018, 18:02:14 »
Merhabalar.

Forumu uzun süredir takip ediyorum. Yaşım 27. Yaklaşık son 1 yıldır saçım aşırı dökülmeye başladı. Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama bu kadar fazla dökülürken doğru olur mu bilemiyorum. O yüzden bu agresif dönemi bu tür ilaçlarla atlatabilir miyim ya da geciktirebilir miyim? 27 yaş bu ilaçları kullanmak için erken bir yaş mıdır?

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Finasterid ya da Dutasterid
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2018, 02:09:56 »
Dökülmen devam ediyorsa iyi doktorlar ekim yapmazlar haklı olarak. Anti androjen yada losyon kullanacaksın. Nane çayı, masaj vs. yaparak dökülmeyi azaltabilirsin.
TEDAVİM:
1) Proscar 4/1-Hergün aynı saatte.
2) Avodart - Zaman zaman dökülmem çok arttığında.
3) Masaj ve dermaroller - Düzensiz.
4) Yeşilçay.
5) Ara sıra konazol şampuan.

NOT: 1 MAYIS 2018 TARİHİNDEN İTİBAREN MİNOXİDİL KULLANMIYORUM.

Splendor

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2018, 02:18:59 »
Dökülmen devam ediyorsa iyi doktorlar ekim yapmazlar haklı olarak. Anti androjen yada losyon kullanacaksın. Nane çayı, masaj vs. yaparak dökülmeyi azaltabilirsin.

Losyon olarak ne öneriyorsunuz hocam saçları güçlendirmek için. Birde Finasterid reçetesiz alınabiliyor mu acaba?

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2018, 01:10:14 »
Losyon olarak ne öneriyorsunuz hocam saçları güçlendirmek için. Birde Finasterid reçetesiz alınabiliyor mu acaba?
Evet finasterid reçetesiz alınır. Ben saçımdaki seboreid dermatid nedeniyle losyon kullanamıyorum. Miracle, cell, ru, spiro, dutas+avodart, vb. birçok losyon var artık kullanıcı yorumlarını okuyup sen karar vereceksin. Ama onlar da dışarıdan gözüktükleri kadar normal değiller.  Kafein muhabbeti dönüyordu ve ben de forumdan bir arkadaşa sordum, maalesef türkiyede yokmuş. Bulursam topikal olarak kafein kullanmak istiyorum ben de.
Bence hafta iki kere ketoral şampuan+biotin+yeşil çay+spor+fındık fıstık olayının büyük faydası var.
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

Splendor

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2018, 01:45:52 »
Hocam benimde sivilcelenme var ara ara çıkıyor siz bilirsiniz Folikülit benim de losyon kullanmam zararlı mı olur?

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2018, 02:50:29 »
Hocam benimde sivilcelenme var ara ara çıkıyor siz bilirsiniz Folikülit benim de losyon kullanmam zararlı mı olur?

Emin olmamakla birlikte alkolün zarar verdiğini düşünüyorum. Tüm losyonlarda emilim amaçlı alkol kullanıldığı için zarar verebilir. Maalesef Folikült hakkında fazla bilgim yok ama seboreit dermatite benziyor gibi.  :-[ :-[ :-[
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

Splendor

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2018, 02:54:54 »
Emin olmamakla birlikte alkolün zarar verdiğini düşünüyorum. Tüm losyonlarda emilim amaçlı alkol kullanıldığı için zarar verebilir. Maalesef Folikült hakkında fazla bilgim yok ama seboreit dermatite benziyor gibi.  :-[ :-[ :-[

Teşekkürler hocam.

olacakokadar

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 19 Ağustos 2018, 02:55:54 »
TEDAVİM:
4) Yeşilçay.

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 19 Ağustos 2018, 03:36:09 »
Ben finasterid ile ilgili bir konu açmıştım buradan ulaşabilirsiniz.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Denemelik

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 19 Ağustos 2018, 13:51:32 »
Ben finasterid ile ilgili bir konu açmıştım buradan ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler. Şimdi inceledim gayet güzel bir konu. Peki finasla dutas arasında yan etki anlamında çok fark var mı? Dutas daha etkili diye duydum. Yan etkisi de daha fazladır sanıım.

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 19 Ağustos 2018, 16:02:44 »
Teşekkürler. Şimdi inceledim gayet güzel bir konu. Peki finasla dutas arasında yan etki anlamında çok fark var mı? Dutas daha etkili diye duydum. Yan etkisi de daha fazladır sanıım.

Ben finasterid kullandım açıkcası dutasterid kullanmadığım için bilemeyeceğim. Finansterid kullandığımda istediğim performansı aldığım için farklı arayışlara da girmedim. Konu da gelişimler mevcut zaten dökülmeleri de kesin olarak durdurdu finasterid. Tabi ben biotin, şampun olarak revita hafta da 3 güne bölerek b12 ve d3 vitaminleri de kullanıyorum. Bu arada alkol ve sigaranın da saç dökülmesini tetiklediğini kesinlikle söyleyebilirim. Aşırı alkol tüketen biri olarak konuyu açtığım dönemde alkol ve sigarayı çok azaltmıştım. Şimdi yeniden başladığım için bırakmayı düşünüyorum.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

mem

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 19 Ağustos 2018, 16:14:20 »
Ben finasterid kullandım açıkcası dutasterid kullanmadığım için bilemeyeceğim. Finansterid kullandığımda istediğim performansı aldığım için farklı arayışlara da girmedim. Konu da gelişimler mevcut zaten dökülmeleri de kesin olarak durdurdu finasterid. Tabi ben biotin, şampun olarak revita hafta da 3 güne bölerek b12 ve d3 vitaminleri de kullanıyorum. Bu arada alkol ve sigaranın da saç dökülmesini tetiklediğini kesinlikle söyleyebilirim. Aşırı alkol tüketen biri olarak konuyu açtığım dönemde alkol ve sigarayı çok azaltmıştım. Şimdi yeniden başladığım için bırakmayı düşünüyorum.
Sigara için birşey diyemem ama alkol saç dökülmeyi önlüyor,ergenlik döneminde Fazla alkol alan bazı kişilerde genetik yatkınlığı olsa bile bu kişiler kel olmuyor,

onizuka eikichi

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 19 Ağustos 2018, 16:31:26 »
Sigara için birşey diyemem ama alkol saç dökülmeyi önlüyor,ergenlik döneminde Fazla alkol alan bazı kişilerde genetik yatkınlığı olsa bile bu kişiler kel olmuyor,

Alkol içenlerin büyük çoğunluğu sigara da tüketiyor ama :). Bir de benim sülalemde herkes inanılmaz alkol tüketiyor ama bir çoğuda kel :)

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 19 Ağustos 2018, 16:43:40 »
Benim dayilarımda alkolü xok icerler genellikle raki içerler 4 tane dayım var 4 düde sirma gibi saclari var üstelik beyazda yok saclarda alakası yok bence

Parabellum

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 19 Ağustos 2018, 17:07:45 »
Bir sorum olacak net cavap bulamadım arkadaşlar finas ilk basta bende dökülme yapiyor dökülenlere dikkat wttim cok ince saclar minox ile alakasi yok ta sanki minox yaptigi gibi başka bu tür sorunla karşılaşan var mi gecen yıl da 3 ay gibi kullanip birakmistim cunkü dökülmem agresif olmuştu. simdi yeniden şansımı deneyim dedim üstelik gecen yıl doktor tahlil yaptı doktor onayı ile başlamıştım simdi gene ayni sorunla karsilastim libido da artış var ilaç bana gercekten dökülme yapiyor bunun kanaatine vardım.ilerde durur mu benim gibi sorunlarla katılanlar var mı?

Facebook Twitter Instagram