Gönderen Konu: ANDROJEN iLACLARI SAKAL DOKERMİ (FİNASTERİD DUTASTERİD)  (Okunma sayısı 4015 defa)

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
  ARKADASLAR  finasterid dudasterid ilacları sakalları seyreklestirir zayıflatır   para buyuklugunde bosluklar olusturabilir  dokebilir  ne kadar gur olsada evet bunları nasıl yapar DHT  denen illet sakal koltuk altı kıllarını  cok yakından etkileyen hormon  sahsen ben bunu bizzat kendimden hissettim sakallarımın zayıfladıgını  sarı tuy formuna gelen bile var   sac kelligini kullanılması  icin onerdigim ilac finasterid bugun  bende olusan bir yanetkisini sizle paylasıyorum    finasterid % 70 blocklamasıyla 1 yıl 4 aylık kullanımımda sakallarımdaki o siyah gurluk gitti seyreklik ler var  bende burada okudugum bir arkadasın sayesinde sakalımda farkettim  neden kullanıyorum finasterid bizim ailede 30 dan sonra  genetik dokulme yasayan kisiler var bu yuzden en azından 40 ı gorebilmek icin sonra zaten ekim yaparım dusuncesinden        saclarıma gelince herhangi bir sorun yok saglıklı ama
    sakallarımda gercekten cok kotu olumsuzluk yasamısım allahtan sakal kulanan bir insan degilim   durmadan kesiyorum cok gur du ama evde uzatmıstım en azından bunu soyleyebilirim bu DHT BLOCKERDAN  en kotu etkilenen sakallarım olmus cunku cok ama cok gur sakallarım vardı  ilk yanetki sini acıkladım kabul ederek acıkladım saygılarımla...
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

Armaan

• Hero Member
Ynt: ANDROJEN iLACLARI SAKAL DOKERMİ (FİNASTERİD DUTASTERİD)
« Yanıtla #1 : 02 Ocak 2021, 18:36:54 »
Bende de sakal uzaması yavaşlamaıştı 2 günde makine ile alıyordum  4 güne çıkmıştı finasterid ile. Vucut kılları bayağı dökülüyodu banyoda heryer kıl oluyodu  😂

takıntılı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2021, 18:46:53 »
Böyle bir etki finasteridde var ama bırakınca düzeliyor

seko1905

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2021, 18:47:22 »
Forumda çok fazla fin kullanan var. Böyle konu çok az sanırım bu yüzden senin sorununun neden olduğunu anlamadım şahsen sonuçta doktor falan değilim

Bendede sakalkıran sorunu olmuştu eskiden hatta fin kullanırken bile oldu galiba emin değilim, ama stres baya önemli faktör. Ben kendimde stres+bağışıklıkdan olduğunu düşünüyorum. Dediğim gibi fin kullanmadan önce de oldu zaten

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2021, 18:49:15 »
Sakallarin uzamasını yavaşlattigi doğru. Ama dökülme gibi bir durum yok şu anlık

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2021, 19:16:22 »
 ARKADASLAR  sakallarım cok gur ve siyah bir sakaldı ben 3 yıldır sakalımı hic uzatmadım  hep kısa tuttugum jilete vurdum  icin belli olmuyordu   seyrelmesini dokulmesini bile anlamıyordum  aynen sac gibi kısa oldugunda hic anlasılmıyor ama  evde oldugumdan 20 gundur uzatıyordum  buda genetik dokulme gibi  farkedemiyorsun ilk baslarda forumdaki arkadasa tesekkur ediyorum  bana farkettirdigi icin   insanın sakalında sorun olmayınca aklına bile gelmiyor .... 
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

x3587

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 02 Ocak 2021, 22:01:23 »
6. aydayım Ali  bir problem yok henüz  oğlan emareler olursa yazcam kanks  şuan için sık idrara çıkma dışında bi sıkıntı olmadı

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Ocak 2021, 22:12:15 »
6. aydayım Ali  bir problem yok henüz  oğlan emareler olursa yazcam kanks  şuan için sık idrara çıkma dışında bi sıkıntı olmadı

Devam et kardesim sac icin oneriyorum bu ilacı  ama  ilk yan  etkisini yazmak istedim   sakalada uyarıcı bir losyon kullanmam lazım  su an onuda dusunmeye basladım  jilet le  sakalımı aldıgımda dermoreller vuracagım 
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 02 Ocak 2021, 22:41:43 »

Devam et kardesim sac icin oneriyorum bu ilacı  ama  ilk yan  etkisini yazmak istedim   sakalada uyarıcı bir losyon kullanmam lazım  su an onuda dusunmeye basladım  jilet le  sakalımı aldıgımda dermoreller vuracagım

Minoxil kullanabilirsiniz

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 02 Ocak 2021, 22:49:51 »
Minoxil kullanabilirsiniz
Ben her seyde kimyasaldan uzagım bitkisel tedaviden yanayım  minoxidili el tuylerine bile sursen  emilebilir  ve yan etki olan kalp krizi yine olabilir bak burası cok onemli olabilir  limon sureecegim...
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 02 Ocak 2021, 23:01:30 »
Baika bir forumda, uzun süredir tedavi uygulayan bir arkadaş oral dutasterid in orta uzun vadede sakal bıyık dökülmesine sebep olduğunu söylemişti bi keresinde.

9 aylık oral antiandrojen tedavimin son 4 ayında fln dutası da dahil ettim, finas dönüşümlü başlayıp, birkaç haftadır sadece dutasa döndüm. Gözlemlerim şu şekilde,

Kendimde henüz sakal bıyık seyrelmesi gözlemleledim. Ama eskisine kıyasla daha yavaş uzuyor.
Burun üstünde, yanaklardaki tüyler kıllar daha az belirgin, uzamıyor veya zayıfladı denebilir.
Vücudumun genele oranla daha kıllı olan bölgesi, bacaklarda bir farklılık gözlemlemedim ama göbek üstündeki nispeten zayıf olan kıllarda biraz seyrelme farkediyor gibiyim son zamanlarda. Varsa böyle birşey birkaç aya daha net anlaşılabilir seviyede olur sanırım.

Sadece finas devam etseydim yine bunları gözlermiydim bilmiyorum ama bakalım, zamanla göreceğiz.

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 02 Ocak 2021, 23:37:40 »
Baika bir forumda, uzun süredir tedavi uygulayan bir arkadaş oral dutasterid in orta uzun vadede sakal bıyık dökülmesine sebep olduğunu söylemişti bi keresinde.

9 aylık oral antiandrojen tedavimin son 4 ayında fln dutası da dahil ettim, finas dönüşümlü başlayıp, birkaç haftadır sadece dutasa döndüm. Gözlemlerim şu şekilde,

Kendimde henüz sakal bıyık seyrelmesi gözlemleledim. Ama eskisine kıyasla daha yavaş uzuyor.
Burun üstünde, yanaklardaki tüyler kıllar daha az belirgin, uzamıyor veya zayıfladı denebilir.
Vücudumun genele oranla daha kıllı olan bölgesi, bacaklarda bir farklılık gözlemlemedim ama göbek üstündeki nispeten zayıf olan kıllarda biraz seyrelme farkediyor gibiyim son zamanlarda. Varsa böyle birşey birkaç aya daha net anlaşılabilir seviyede olur sanırım.

Sadece finas devam etseydim yine bunları gözlermiydim bilmiyorum ama bakalım, zamanla göreceğiz.

Vücut killarında seylermeyi finansta yapmıştı bende. O konuyu görmüştüm ama bence tek olumsuz yönü uzama hızını azaltmak

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 03 Ocak 2021, 00:49:23 »
Vücut killarında seylermeyi finansta yapmıştı bende. O konuyu görmüştüm ama bence tek olumsuz yönü uzama hızını azaltmak

Sakal gelişimi tamamlanmış veya yeterli düzeyde olduysa, bence sakal bıyık uzamasının yavaşlaması avantaj bile bence. Hele ki düzenli sakal traşı olan birisi için. Keza vücut kıllarının zayıflaması da iyi denebilir belki. Ama gel gelelim bunlar illa ki bir yerlerde erkeklik özelliklerinin zayıfladığı, zayıflamaya başladığı anlamına da gelior olabilir. Ki can sıkıcı yönü bu, tetikte olmayı gerektiren bir duum bence.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2021, 02:07:10 Gönderen: Lauri »

x3587

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 03 Ocak 2021, 07:27:22 »
sakallarım geç çıkıyo bunu da eklemek isterim merak eden olur belki

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 03 Ocak 2021, 09:16:05 »
Etkenlere başlamadan önce faul altı, çene altı sakallarım acayip kalınlaşmıştı. Yanakta vellus formdaydi. Birkaç tel uzuyordu ama kalın değildi. Etkenlerden sonra hem uzama hızı azaldı hem de kalınlığı azaldı. Ben de her gün bir fıs minox sıkıyorum yanaklara. Eğer olgunlaşmamışsa gelişimi daha çok durup geriliyor.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Facebook Twitter Instagram