Gönderen Konu: VARTEKS BÖLGESİ SAÇ EKİMİ YAPTIRMALI MIYIM?  (Okunma sayısı 1981 defa)

Netcesun

• Yeni üye
  • *
VARTEKS BÖLGESİ SAÇ EKİMİ YAPTIRMALI MIYIM?
« : 01 Kasım 2020, 21:32:49 »
Merhabalar arkadaşlar, varteks bölgesinde yaklaşık 3 senedir dökülme var ve şu anda fotoğraftaki halde. Saç ekimi yaptırmalı mıyım veya ilaç tedavisi vs gibi uygulamalarla bu açıklık kapanabilir mi? Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

unverm

• Hero Member
Ynt: VARTEKS BÖLGESİ SAÇ EKİMİ YAPTIRMALI MIYIM?
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2020, 22:41:00 »
Merhabalar arkadaşlar, varteks bölgesinde yaklaşık 3 senedir dökülme var ve şu anda fotoğraftaki halde. Saç ekimi yaptırmalı mıyım veya ilaç tedavisi vs gibi uygulamalarla bu açıklık kapanabilir mi? Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.
Yaş kaç hocam?

Netcesun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2020, 22:43:31 »
Yaş kaç hocam?
26 yaşındayım hocam

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2020, 22:45:45 »
26 yaşındayım hocam
Medikal tedavi deneyebilirsin, işe yarayacağını düşünüyorum yaş genç olduğu için. Finasterid  en etkili ilaç su anda. 1 sene falan kullandıktan sonra sac ekimi yaptırabilirsin. Yalniz yan etkilerini goze alıyorsan tabi.

Netcesun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2020, 22:53:31 »
Medikal tedavi deneyebilirsin, işe yarayacağını düşünüyorum yaş genç olduğu için. Finasterid  en etkili ilaç su anda. 1 sene falan kullandıktan sonra sac ekimi yaptırabilirsin. Yalniz yan etkilerini goze alıyorsan tabi.
Finasteride i yan etkileri açısından kullanmayı düşünmüyorum. Minoxil köpük kullansam bu seferde bırakınca dökülüyor ne yapacağımı şaşırdım valla

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2020, 22:57:02 »
Finasteride i yan etkileri açısından kullanmayı düşünmüyorum. Minoxil köpük kullansam bu seferde bırakınca dökülüyor ne yapacağımı şaşırdım valla
Minoxil denersin, baktın olmadı tek seçenek sac ekimi. Ama su da var senin saçlarda ustler  gidecek gibi duruyor yaş itibariyle. Direk sac ekimi yapacaksan o yüzden düşük greft yaptir. 2500 grefti gecmesin. İlerde stok kalsin olasi 2. Ekim için.

Netcesun

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2020, 23:16:17 »
Minoxil denersin, baktın olmadı tek seçenek sac ekimi. Ama su da var senin saçlarda ustler  gidecek gibi duruyor yaş itibariyle. Direk sac ekimi yapacaksan o yüzden düşük greft yaptir. 2500 grefti gecmesin. İlerde stok kalsin olasi 2. Ekim için.
Hocam şu an için babamın saçıyla aynı şekilde varteks bölümü onda da sadece tepe kısmı açık. Önlerle ilgili bir sorunum yok gibi duruyor tabi ilerde ne olur bilemem :D özellikle varteks bölgesi ekimi de zor olduğu için nerede yaptırılır onun araştırmasını yapıyorum Bi yandan. Fotoğraftaki açıklık için kaç greft yeterli olur tahminini var mı?

unverm

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2020, 07:03:17 »
Hocam şu an için babamın saçıyla aynı şekilde varteks bölümü onda da sadece tepe kısmı açık. Önlerle ilgili bir sorunum yok gibi duruyor tabi ilerde ne olur bilemem :D özellikle varteks bölgesi ekimi de zor olduğu için nerede yaptırılır onun araştırmasını yapıyorum Bi yandan. Fotoğraftaki açıklık için kaç greft yeterli olur tahminini var mı?
2500 greft yeter bence.

Leonidas

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2020, 09:55:44 »
bence de 2500 yeterli olur hatta sakalların saglamsa sakalın kapatıcılığı çok daha sağlam oluyomuş.
2000-2500 saç , 500-1000 civarı da sakal ektir. maksimum 3 bin olcak şekilde.
yani 1000 sakal çıkarsa 2 bin saç ektir veya 1500 artık bilemicem.
genelde donor yeterlıyse sakaldan almaz merkezler. ama vertex ekım oldugu icin dusunebilirler.
kapanmayacak bi açıklık yok. babanızın da saçı öyleyse muhtemelen böyle kalır artık.
ama bu kesin olmadıgı icin donoru iyi kullanmak gerek. benim de saçım 40 yasında ki abimle aynı ve abimin saçları da 20 yasından beri aynıydı.
ben de bu yüzden ektirdim :) ektirin hocam. önemli olan merkezi dogru seçmek sizin için.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 03 Kasım 2020, 11:02:25 »
 dürüst bir dr baksın.saçında genel minyaturleşme yoksa yakın zamanda tepe haric dokulucek yoksa ektir.tepe ekimi zor.beslenmesi ve tepede doneri yakalamak için 2 kat fazla greft gider.iyi bir ekimci yapmalı.minoxidil etki eder ama tam kapatırmı saçın bir iyi bir kotu olur.diğer ihtimal saçında dokulme devam edicekse gene ektirceksen olan saçnı bloker bir losyonla dokulmesini azaltıp yeni ekimi ertelersin.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 09 Kasım 2020, 15:57:34 »
Keşke finasteride daha erken başlasaydın hocam yan etkilerin çoğu nocebo yani gerçekleşmiyor, ben önler açıldı vertex açılmadan erkenden dutasteride başladım hiçbir yan etkiyle karşılaşmadım. Oral anti androjen tavsiye ediyorum tamamen kapatmasa da toparlama ihtimali gayet tabi var. Ekim de düşünülebilir tabi maddi manevi imkan varsa.
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Facebook Twitter Instagram