Gönderen Konu: Norwood 4 sosyal hayatta anlaşılır mı ?  (Okunma sayısı 746 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Norwood 4 sosyal hayatta anlaşılır mı ?
« : 07 Kasım 2020, 09:44:03 »
Özellikle saça çok kafa yorduktan sonra anladım ki algıda seçicilik bizimkisi, dışarıdan bakınca hemen hemen kimse nw2 nw3 bir bireyin androgenetik alopesi ile boğuştuğunu, kellik yaşadığını anlamıyor. Nw2-3 arasındayken herkese soruyordum açılma var mı diye "yok, herkesin saçı öyle, sen 10 sene daha kel kalmazsın" vb. Diyorlardı. Şu an 3'üm 3 değilsem bile 2.75 en müspet ihtimal. Tedavimi zaten biliyorsunuz. Peki Norwood 4'e gelince, yani o nw3'teki M şekli gidip, vertex açılınca ve ön taraf da tıpkı bir ada görüntüsü almaya başlayınca,  millet insanın saç dökülmesi yaşadığını anlar mı ? Biz anlıyoruz mesela ama bizim algımız öyle, millet de anlar mı ?

My Precious

• Hero Member
Ynt: Norwood 4 sosyal hayatta anlaşılır mı ?
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2020, 09:57:08 »
Vden Mye geçişte anlaşılmasada M olduğunda anlaşılır.
En ön incelmeside anlaşılmıyor mesela benim en ön inceldi fin kullanmama rağmen

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2020, 11:11:09 »
Norwood 2 olgun saç cizgisidir norwood 3 ise gerçek kellesmenin başladığı yerdir. Norwood 4 ise dışarda. İnsanların kellestigini farkettigi aşamadır. kişi kendisi 2-3 ye anlar çevresi ise 4 de ama mesela bende üçüm 1000 de 1 arkadaşlarım sakaklarin açılmış diyor ama ailem amcalarim filanda iyi diyor.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2020, 12:14:51 »
 dostum minoxidili drmu 2 gunde 1 onerdi bazı drlar 2 gunde 1 onerip sonra azaltarak bıraktırır.dht gunluk salgılanıyor .ilaçları gunluk almamız daha mantıklı olur.mesela bir dr 5 mg proscar içinde 5 gun içmesek olur diyordu ama bence yanlış.bazı drlara gore gunluk içilmeli.avacort haftada 2 yeterli diyen drlarda olur.bari saçına dermoller uygula 2 gunde bir minox kullanıyorsan.onla kanı gunluk hızlandır.gunluk minox ve finasterid bence daha iyi sonuc verir.noward 4 tabiki anlaşılır.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Facebook Twitter Instagram