Gönderen Konu: Ankara For-Est - Yasin Demir - 4500 Greft  (Okunma sayısı 2438 defa)

Pipican

• Yeni üye
  • *
Ankara For-Est - Yasin Demir - 4500 Greft
« : 07 Kasım 2020, 12:38:31 »
Merhabalar,
Öncelikle foruma ve adminlere (Hintell bitanesin) çok teşekkürler. Olmasaydınız cesaret edemezdim. Tüm sürecimi paylaşmaya çalışacağım.

3 Gün önce Ankara Çukurambar'daki For-Est saç kliniğinde ekimimi gerçekleştirdim. Seyrek bölge fazla olduğu için ekimi ikiye bölmeye karar verdim. Şimdilik daha çok ön tarafa ekildi, 6 ay sonra vertekse ve ön tarafa sıkılaştırmak için ekilecek. For-Est'ten şimdilik gayet memnunum. Ekim içime sindi, herhangi bir komplikasyon olmadı, ekimden sonra da ilgilendiler. Bugün(3.gün) bandajlar çıktı ve saç yıkandı.

Ekim 8 saat kadar sürdü. Önce lokal anestezi yapıldı. Uyuşana kadar çok acıtıyormuş hiç beklemiyordum. Devamında Yasin Hoca 2 saat kadar kanalları açtı. Safir uç kullanıyor. Kanal fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz. Sonra greftleri manuel olarak almaya başladı. Bu hoşuma gitti cünkü manuel punchun mikromotora göre daha iyi sonuçlar verdiğini okumuştum. Şunu belirtmekte fayda var: kanalların hepsini Yasin Hoca açıyor ama greftleri toplamayı ve ekimi 3 kişilik ekibiyle beraber yapıyorlar. %60 kadarını manuel olarak Yasin Hoca aldı, gerisini mikromotorla ekip aldı. Ekip te gayet dikkatliydi, bir sorun yaşamadım. Donör bölgede sorun yok gibi, aşağıda fotoğrafını bulabilirsiniz.

Ödem için Prednol, mide koruyucu Famodin, antibiyotik olarak Cefaks kullanıyorum. Yıkamada Bepanthol ve Sebamed şampuan kullandık. Donör bölge için Thiocilline merhem kullanacağım.

Ekim öncesi ve sonrası fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz. For-Est veya kendi deneyimimle ilgili her türlü soruya açığım.

Fotoğraflara(özellikle donör bölge ve ekime), ilaçlara veya prosedüre yorumlarınızı bekliyorum.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Ankara For-Est - Yasin Demir - 4500 Greft
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2020, 12:44:49 »
Hayırlı olsun merkezi ilkkez duydum nasıl karar verdin örnekleri yok çünkü
Global Moderator

Pipican

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2020, 14:18:28 »
Aslında çok ayrıntılı olmasa da birkaç gönderi var:
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16319.0
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=17215.0
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16766.0

Ankara'da birkaç yerle daha görüştüm ama görüşünce burası içime sindi. Forumdan edindiğim birkaç noktaya dikkat ettim. Klinik yeni sayılır ama ekip özenle çalışıyor.
Sizce donör bölge ve ekim nasıl? 6 ay sonra sakaldan da takviyeyle tekrar ektirmeyi düşünüyorum da.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2020, 15:18:02 »
Geriye dopru çok seyrek ekmişler keske geriye doğru gelebilceği kadar sık gelip ikinci operasyona salarmış neyse umarım ekilenler çıkar yönleri doğal olur mutlu olursunuz.
Global Moderator

Pipican

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 09 Kasım 2020, 23:56:29 »
4. gün, sık ekimlerde çatlama gibi görüntü olabiliyormuş.

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Kasım 2020, 23:59:22 »
Gecmis olsun. Ben de ekim merkezini duymadim hic.
Onlerde siklik iyi ama geriye dogru cok erken seyreltmisler. Biraz daha sik ekilebilirdi uste. Vertex e dogru da seyreltilir ilerde bir vertex ekimi planlanirdi.
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 10 Kasım 2020, 01:15:06 »
yıkamalarını günde 2 kere yap gun ıcınde nemlendır çok fazla çatlak oluşmuş
Global Moderator

Pipican

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 11 Kasım 2020, 00:31:42 »
Gecmis olsun. Ben de ekim merkezini duymadim hic.
Onlerde siklik iyi ama geriye dogru cok erken seyreltmisler. Biraz daha sik ekilebilirdi uste. Vertex e dogru da seyreltilir ilerde bir vertex ekimi planlanirdi.

Teşekkürler, 6 ay sonraya vertex ve ön tarafa doğru sıklaştırma planladık zaten. Donör bölgeyi düzenli aldılar gibi sanki ama sizce 2. seansa uygun mudur?

Bir de 2. seans için sakaldan da alırız dediler. Ben zaten boyna doğru olan sakalı sıfırlıyorum hep, canıma minnet dedim. Sakaldan almayı nasıl bilirsiniz? Dikkat etmem gereken bir nokta var mıdır?

Çatlakları sordum, fotoğraf da attım, normal dediler ama fazla kuruma kaşıntıyı da artırıyor sanki. Nemlendirme için önerdiğiniz yöntem veya krem var mıdır? Şimdi fısfısa su doldurdum yarın bütün gün sıkıcam artık :)

SERKANS

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #8 : 20 Mart 2021, 11:21:05 »
Son durumunuzu paylasabilirmisiniz

Facebook Twitter Instagram