Gönderen Konu: Kabak çekirdeği yağı kapsülü?  (Okunma sayısı 1059 defa)

Xeth

• Hero Member
Kabak çekirdeği yağı kapsülü?
« : 08 Kasım 2020, 21:32:33 »
Halihazırda şakaklar için minox kullanıyorum. Xpecia tablet de kullanıyorum. Dht blocker olarak içinde saw palmetto ve isoflovanlar var. Ama yeterli olduğunu düşünmüyorum çünkü günde iki yerine bir tane kullanıyorum. Bunun yanında kabak çekirdeği yağı kapsülü eklesem faydalı olur mu?
İnternette 100 kapsül 1000mg yaklaşık 40 tl. Teşekkürler

Lauri

• Hero Member
Ynt: Kabak çekirdeği yağı kapsülü?
« Yanıtla #1 : 08 Kasım 2020, 22:37:57 »
Kabak çekirdeği de dht blokluyor bildiğim kadarıyla. Ama ne kadar blokladığına dair bir bilgi var mı? Örneğin sabah akşam olarka günlük olarak 2 kapsül alsan ne kadar dht bloklanacağını bilebilecek misin?

Saç için bünyende x miktar dht bloklanması gerektiğini varsayalım; bunu ha kabak çekirdeği kapsülüyle yapmışsın, ha finas ile yapmışsın. O x miktarda pozitif olarak da aynı etkiyi alırsın, negatif olarak da aynı negatifliği görürsün. Düşük doz girmek adına, minox içine finas veya dutas ekleyip denemeyi düşünürdüm. En azından dht düşürdüğünden emin olurdum.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 09 Kasım 2020, 02:30:18 »
Ben 6 ay saw palmetto ve kabak kullandim vertex bolgesinde baya ise yaradi. Onlerde bisey gormedim.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 09 Kasım 2020, 08:05:11 »
Kabak çekirdeği de dht blokluyor bildiğim kadarıyla. Ama ne kadar blokladığına dair bir bilgi var mı? Örneğin sabah akşam olarka günlük olarak 2 kapsül alsan ne kadar dht bloklanacağını bilebilecek misin?

Saç için bünyende x miktar dht bloklanması gerektiğini varsayalım; bunu ha kabak çekirdeği kapsülüyle yapmışsın, ha finas ile yapmışsın. O x miktarda pozitif olarak da aynı etkiyi alırsın, negatif olarak da aynı negatifliği görürsün. Düşük doz girmek adına, minox içine finas veya dutas ekleyip denemeyi düşünürdüm. En azından dht düşürdüğünden emin olurdum.
Saw palmettonun günlük 300mg kullanıldığında etki gösterdiği, prostat hastalarında prostatın küçüldüğü yazıyor. Oranı vardı şimdi hatırlayamadım. Kabak çekirdeği yağı da etkili ama saw palmetto kadar etkili değilmiş. Ama 1000mg işe yarar diye düşünüyorum en azından denemiş olurum. Ve finas sadece dht bloklamiyor karaciğeri de yoruyor maalesef. Teşekkürler yorumun için
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 09 Kasım 2020, 08:05:52 »
Ben 6 ay saw palmetto ve kabak kullandim vertex bolgesinde baya ise yaradi. Onlerde bisey gormedim.
Hangi markaları kullandığını yazabilir misin? Fiyatları neydi? Teşekkürler
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 09 Kasım 2020, 18:59:11 »
Xpeciayı 1 kere kullanırsan fayda görmezsin ki.Ayrıca yağını kapsül şekide değil çiğ olarak ye.Bende testislerde ağrı yapmıştı.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Kasım 2020, 19:19:13 »
Xpeciayı 1 kere kullanırsan fayda görmezsin ki.Ayrıca yağını kapsül şekide değil çiğ olarak ye.Bende testislerde ağrı yapmıştı.
Bir tane kullanma hatasını yaptım. Evet haklısın. Artık ikisini kombinleyeceğim. zaten 1.5 aydır xpeciayi minox kullanmadığım gün 2 tane almaya başladım. Ve testislerde ağrı yapıyor. Çalıştığını gösteriyor sanırım. Teşekkür ederim
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Tedavi sürecim;

Facebook Twitter Instagram