Gönderen Konu: Saçı kaziyinca kel kalmak  (Okunma sayısı 164 defa)

Gregor59

  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 596
Saçı kaziyinca kel kalmak
« : 16 Kasım 2020, 18:26:49 »
Çok rastladigim bir durum forumda. Saçı 3e ya da sıfıra vurdum sonra eskisi gibi uzaması kellik belli oldu gibi durumları okuyorum sürekli.

Saç uzunken normalken, neden kısa kestirdikten sonra eskisi gibi uzamaz?

Xethmoid

  • Full Member
  • ***
  • İleti: 108
Ynt: Saçı kaziyinca kel kalmak
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2020, 20:13:52 »
Çünkü şu yüzden ;

Kafanda 10 tane birim saç olduğunu düşün ve genetik kelliğinle bunların yaklaşık 3-4 tanesi incelmiş durumda olduğunu varsay. Bunlar normal teller kadar iyi uzamazlar. Ya da bu 3-4 telin telogen fazında olduğunu varsay. Çünkü AGA'da kıllar sayıca fazla olarak telojen fazına itilirler. (Bu yüzden fazla dökülme olur.) Şimdi senin kafanda 10 birim tel var. Sen bunları kestin. 3-4 tanesi telojen fazında olduğu için uzamazlar. Dökülmeyi beklerler deriye bağlı şekilde. Yani senin 10 tane kıldan 6 tanesi uzadı. E ne oldu senin saçların yoğunluğu gitti. 10du 6 oldu. Bunu genele vurunca da seyreklik daha erken belli oluyor.

Bu arada şu yanılgıya düşenler de var saçımı kazıdım dökülmesi geçti diyenler. Eğer derinin havalandırılmasi ile ilgili probleminiz yoksa, zaten dökülecek olan saçların deride gömülü olduğu için sen dökülmeyi görmeyeceksin  dökülmediği yanılgısına düşeceksin.
Xpecia tablet (bir gün 2 bir gün 1)
Bal kabağı çekirdeği yağı kapsülü (günde 1x1380mg)
Minoxidil sadece şakaklar (her akşam şakaklara)
Yeşilçay (sabah akşam 1)
Ketoral şampuan (haftada 1)
Bioxcin Forte 2 güne 1

 

Facebook Twitter Instagram