Gönderen Konu: Minoxidil ve üst solunum yolu enfeksiyonu  (Okunma sayısı 754 defa)

ahmetbird

• Full Member
Minoxidil ve üst solunum yolu enfeksiyonu
« : 20 Kasım 2020, 22:06:39 »
Arkadaşlar geçen sene eylülün sonunda minoxidil kullanmaya başladım ve geçen sene kasımda askere gittim askerde 1 aydan sonra her ay boğaz şişliği ve yüksek ateş geçirdim sinüzit olmayan ben sinüzitten ne ağrılar çektim sinüzitte bi üst solunum yolu enfeksiyonuymuş onu öğrendim bulunduğum 7 ay boyunca 7 kere her ay yataklara düştüm 7 ay antibiyotik kullandım bu durumu askere bağladım askerden gelince geçer dedim fakat geldiğimden bu yana 2 ayda 1 falan yine enfeksiyon oluştu boğazlarımda bu aralar sinüzit başladı yine. Bu durumlar minox kullanmaya başladığım için mi oldu merak ediyorum acaba minoxla ilişkilendirebilir mi? Ben minoxta böyle etki yaratıcak bir şey duymadım ama insanın aklına gelmiyor değil.

Armaan

• Hero Member
Ynt: Minoxidil ve üst solunum yolu enfeksiyonu
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2020, 23:02:42 »
Minoxil enfeksiyona sebep olacağını hiç sanmıyorum. Ama minoxil saça uygulayıp ıslak saçla dışarıya çıkıyosan sinüzite sebep olabilir.geçen yıl Bi defa nemli saçlarla çıktım havada soğuktu Bi ay sinüzitle uğraştım geçmiyoda..

Facebook Twitter Instagram