Gönderen Konu: Üst tarafta komple seyreklik, buna uygun operasyon önerileri  (Okunma sayısı 686 defa)

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
merhaba
30 yaşındayım ve saçımla ilgili durumum şöyle;

- ön saç çizgisi halihazırda mevcut ve büyük ölçüde doğal yerinde, yeni bir çizgiye gerek yok
- önden tepeye kadar bölgesel ciddi seyrelmiş durumda, ama tamamen saçsız kalan da bir alan yok gibi
- yanlarda ve arka bölgede saçlar oldukça sık
- şu an saçımda kepek (seboroik dermatitten dolayı) var, bu zaten operasyon için engelmiş ancak kısa sürede düzelecek gibi
- kendimi bildim bileli çok saçım dökülür, eskiden çok gürdü. iyi bir dermatologla görüştüm ve direkt olarak genetik saç dökülmesi olduğunu, ekimin sonuç vereceğini  söyledi. ancak diğer yöntemlerle saçı desteklememi ekimden bağımsız olarak önerdi.

birkaç yerle görüştüm ve bu forumdan da çok bilgi sahibi olma şansım oldu.
genel olarak, 4 bin civarı greft ile işlem yapılabileceğini ve iyi sonuç vereceğini söylediler. benim en önemli kaygım, mevcut saçların olduğu alanlara ekim yapılacağı için halihazırdaki saçların zarar görme riski var mıdır? (özellikle makine ile alıp yapıp bol greft eken yerlerde). ve bundan kaçınıp daha az greft ile manuel ekim yapan daha pahalı doktor kliniklerine mi gitmem gerekir? (Özlem Biçer veya Asmed gibi)

Normalde düşündüğüm yerler Asuman Hair ve Dr Cinik esasen.

Genel değerlendirme ve varsa özel önerileriniz olursa çok sevinirim (fotolar ekli). Şimdiden teşekkürler.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Üst tarafta komple seyreklik, buna uygun operasyon önerileri
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2022, 17:59:35 »
Evet saç çizginizin üzerinden sıklaştırılmalı cizgi ön saç çizgisi bozulmadan
Ama öncesinde kendi saçlarınızı güçlendirmek için finasterid düşünün derim araştırıp
2 ekim düşünmen en doğru karar olur ön orta sonra tepe..
1 ekim düşünmekte sana kalmış.
Global Moderator

jakos

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2022, 18:46:26 »
çok teşekkürler yanıt için.
peki yapılan ekimin mevcut saçları kötü etkileme riski var mıdır sizce?

taco_9

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2022, 23:47:16 »
kafanda bu kadar kepek varken ekime girme bence resimde bile çok belli .önce konazol gibi bir şampuanla bu sorunu çöz sonra ekime gir.

Ekim Planı

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2022, 00:51:35 »
kafanda bu kadar kepek varken ekime girme bence resimde bile çok belli .önce konazol gibi bir şampuanla bu sorunu çöz sonra ekime gir.

Kepeğin ekim için zararı nedir başkan?

Facebook Twitter Instagram