Gönderen Konu: İKİ GÜN ÜST ÜSTE EKİM YAPILMASI  (Okunma sayısı 7714 defa)

zoomout

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
İKİ GÜN ÜST ÜSTE EKİM YAPILMASI
« : 31 Mart 2016, 10:06:57 »
Arkadaşlar bazı doktorlar iki gün üst üste ekim yapılabileceğini söylüyor, bazıları en az 6 ay beklemek gerektiğini... Bahsettiğim ortalama 5 bin greft civarı bir rakam. Doktorun biri günde 2500 greftle iki günde işi kökten çözelim diyor, bir diğeri ilk seansta 3000 ekelim, 6 ay sonra 2000 ekelim diyor. Şimdi, enseden alınacak greft sayısı belliyse, o greftin yerine bir daha çıkmayacağını da biliyoruz, sonuç itibariyle aynı hedefe ulaşılacaksa neden 6 ay veya 1 yıl bekliyoruz? İki günde işi bitirmek daha mantıklı ve ekonomik olmaz mı?

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: İKİ GÜN ÜST ÜSTE EKİM YAPILMASI
« Yanıtla #1 : 02 Nisan 2016, 05:27:02 »
2 seanslı ekim ön ve tepe bölgesi olarak ayrı ayrı yapılacaksa eğer iki gün üst üste de yaptırabilirsin 1 yıl sonrada.

Şöyle bir durum var, ilk ekimi yaptırdın ve aradan 6 ay ve 1 yıllık bir süre geçti, bu sürede eğer saçlarının belirli bir bölümü çıkmadıysa, seyreklik olduysa veya farklı sorunlar oluştuysa ikinci ekimde diğer bölgeye ektirirken, o noksanlıkları da giderebilirsin.

Doktorun ekimi iki güne bölmesi köklerin ölmemesi için..Ama saçlı bir bölgeye ekim yaptıracaksanız tek seferde 4000-5000 greft yaptırmamanızı tavsiye ederim..Sizi kellik düzeyi ileri biriymiş gibi değerlendirdim.
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

bananeci

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2016, 10:23:12 »
hocam benımde acıklım fazla ama saclarımda yok değil ama bu ıkı gun ustuste ekım ısını ilhan serdaroğlu  beye sordum doğru değil dedi alp aslan hocaya sordum kafanı ve dönor bölgeyi ıkıye ayırıp ayrı ayrı ekecez birsey olmaz doğru kişi yaparsa sorun olmaz dedi

İron-Maiden

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2016, 05:38:02 »
İki günde yapılan eklerde köklerin ölme ihtimali en aza iner..Bu sebeple ekimin başarı oranı biraz daha yüksek olur..Kaliteli bir merkez iki günde yapıyorsa eğer ekiminizi iyi bir sonuç çıkma olasılığı yüksektir..

İki günde ekim yapmak ektiren kişi için olumluyken ekim merkezleri iyi için olumlu olmayabiliyor. Bir kişinin tek günde ekimini yaptırıp kazanç sağlamak ile iki gün uğraşmak ayrı şeyler..Eğer iyi bir merkezinde iki güne yayılan bir ekimi cazip fiyatlara yaptırabiliyorsanız yaptırın derim..
  • Ekim Merkezi ismi Dr Kinyas Düşünmez
  • Greft Miktarı 3100

Dr. A. Emre Karadeniz

• Yeni üye
  • *
  • Saç Ekimi Doğruları ve Yanlışları
« Yanıtla #4 : 13 Mayıs 2016, 14:29:45 »
Burada iki farklı durumu birbirinden ayırmak gerekir:

1. Donör alanın bir seferde en fazla 2500-3000 greft alımına izin veriyor olması durumunda, ekstraksiyondan 6-12 ay sonra donor alan iyileşeceği için, kalan yerlerden tekrar greft alınma ihtimali vardır. İki ayrı seansta 5000 greft alınan bir kişiden bu miktar bir kerede alınamayabilir.

2. Donör alanı bir seferde 5000 greft alımına izin verdiği durumlarda, cerrahın günlük çalışma saatlerinin bu işi bitirmeye yetmeyecek olması nedeniyle operasyon 2 güne bölünebilir.

Yani, birincisinde hastanın donör kapasitesi tek seferde 5000 greftin alınmasına izin vermemekte ve donor iyileşmesi için 6-12 ay beklenmektedir. ikincisinde ise, donör kapasite tek seferde 5000 greftin alınmasına izin vermekte ancak operasyonun süresi buna izin vermediği için ertesi gün devam edilmektedir.

Yine de genel olarak, 1 yıl arayla yapılan 2500 greftlik 2 operasyonun, tek seferde yapılan 5000 grefte kıyasla, hem donör alan iyileşmesi, hem dağılım planlaması, hem de saçın yetişme oranı olarak avantajlı olduğu kanısındayım.
Op. Dr. A. Emre Karadeniz

Plastik Cerrahi Uzmanı
ABHRS, ISHRS

emireri

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2016, 12:01:52 »
Sac ekimi sonrasi kendini toplayamadan ekim yaptirmak zor geliyor bana

Hekimoglu

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2016, 20:42:53 »
Burada iki farklı durumu birbirinden ayırmak gerekir:

1. Donör alanın bir seferde en fazla 2500-3000 greft alımına izin veriyor olması durumunda, ekstraksiyondan 6-12 ay sonra donor alan iyileşeceği için, kalan yerlerden tekrar greft alınma ihtimali vardır. İki ayrı seansta 5000 greft alınan bir kişiden bu miktar bir kerede alınamayabilir.

2. Donör alanı bir seferde 5000 greft alımına izin verdiği durumlarda, cerrahın günlük çalışma saatlerinin bu işi bitirmeye yetmeyecek olması nedeniyle operasyon 2 güne bölünebilir.

Yani, birincisinde hastanın donör kapasitesi tek seferde 5000 greftin alınmasına izin vermemekte ve donor iyileşmesi için 6-12 ay beklenmektedir. ikincisinde ise, donör kapasite tek seferde 5000 greftin alınmasına izin vermekte ancak operasyonun süresi buna izin vermediği için ertesi gün devam edilmektedir.

Yine de genel olarak, 1 yıl arayla yapılan 2500 greftlik 2 operasyonun, tek seferde yapılan 5000 grefte kıyasla, hem donör alan iyileşmesi, hem dağılım planlaması, hem de saçın yetişme oranı olarak avantajlı olduğu kanısındayım.
hocam merhabalar. foruma karşı duruşunuz ve yazdığınız iletiler sebebiyle kendim de bir hekim olarak çok takdir ettim sizi. Benim sorum şu olucak. Üye olarak konusunu açmıştım bakabilirsiniz profilimden. Uzun sürelli protez saç kullanımı sonrası yapılacak ekimde normal ekime kıyasla ne gibi farklılıklar olur. Ekimden önce protezi çıkarıp uzun süre beklemek gerekir mi örneğin? Şimdiden teşekkürler cevabınız için.

benimalnımgeniş

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 23 Ağustos 2016, 14:47:38 »
Ben de iki gün üst üste ekim yaptıran birisi olarak bu konunun önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü açıklığı fazla olan ortalama 4000 üstü greft gereken ekimlerde tek gün operasyonun sağlığı açısından uygun değil. Ama bu işi tek gün olarak 9,10 saatte yapan yerlerde var.

Saç ekimi ve sonrasındaki süreç gerçekten zor bir süreç ve aynı şeyi 1 sene sonra insan tekrar yaşamak istemez. Hem maddi olarak hem iş,  izin durumu olarak insanı yıpratıyor. 2 hafta tatil yapma imkanı varken insan eve tıkılıp kalıyor.

O yüzden iki gün üst üste yapılan ekimlerde umarım başarı oranı (kendiminki de dahil) yüksek olur ve insanlar bir kere bu süreci yaşayıp atlatmış olur. Tabi bu söylediğim donör bölgesi iyi olanlar için.  :)

Angmar

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 05 Ekim 2017, 01:18:53 »
2 seanslı ekim ön ve tepe bölgesi olarak ayrı ayrı yapılacaksa eğer iki gün üst üste de yaptırabilirsin 1 yıl sonrada.

Şöyle bir durum var, ilk ekimi yaptırdın ve aradan 6 ay ve 1 yıllık bir süre geçti, bu sürede eğer saçlarının belirli bir bölümü çıkmadıysa, seyreklik olduysa veya farklı sorunlar oluştuysa ikinci ekimde diğer bölgeye ektirirken, o  noksanlıkları da giderebilirsin.

Doktorun ekimi iki güne bölmesi köklerin ölmemesi için..Ama saçlı bir bölgeye ekim yaptıracaksanız tek seferde 4000-5000 greft yaptırmamanızı tavsiye ederim..Sizi kellik düzeyi ileri biriymiş gibi değerlendirdim.

Hocam saçlı bölgeye Ekim neden yapılmaz dediniz?
Diyelim kısa zaman sonra orta bölgede dökülecek saçlar var. Bu durumda onların üzerine yapılmıyor mu?

Tesla

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 06 Temmuz 2018, 21:27:45 »
Katılıyorum sana 2 gün yapan bir dostum vardı bir sıkıntı yaşamadı

luckystrike

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 16 Temmuz 2018, 19:41:49 »
valla hemen ust uste yaptirip kurtulmakta mantikli da, iki gun ust usteden sonra insan cok yorulur gibi

YasinGuler

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2018, 04:21:25 »
Bence en mantıklısı 1 ekimden sonra 1 sene beklenmeli ki yeni ekilenlerin beslenmesi tam olsun ard arda olunca beslenme saç dipleri zorlanıyor ve cok fazla tutmadıgı oluyor

buyukaltayli

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Ekim 2018, 20:49:53 »
tek seansta cok greft ekebilen ve basarili sonuclar elde etmis doktorlar var. bu doktorlari da tercih edebilirsin tabi gunde 12 saat yatmaya sabredebilirsen

Nusretalan

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 25 Ekim 2019, 00:37:29 »
Sağlık açısından hiç iyi değil

Facebook Twitter Instagram