Gönderen Konu: Finasteride 2.hafta deneyimlerim  (Okunma sayısı 1172 defa)

Snowly12

• Hero Member
Finasteride 2.hafta deneyimlerim
« : 21 Kasım 2020, 16:45:50 »
İlk gunler mukemmel hissettim kendimi. Asiri mutluydum.

1 mg- 1. Hafta hergun, 2. Hafta gun asiri dusurdum. Psikolojik olarak rahatlatti beni.

Duzenli spor yapan bir insanin. Boyum 1.75 kilom 65 civarindw. Yag oranim ise dusuk. Yani hareketli ve bedenen saglikliyim.

Gogsumde ufak bir yumusaklik olustu 1. Haftada. Muhtemelen psikolojikti cunku baslamadan once en korktugun yan etki jinekomasti idi. Ben tabi kitle varmi yokmu diye gogusumle gunde 100 defa ugrasarak yara yaptim. agri ve sisiklik var gogus ucunda. Tabiki birde yara yayip gogus ucunu sisirince, beyin daha cok inandi jinekomasti gelistigine. Saldim bunu artik, gecmeye basladi. Ugrasmiyorun. Tamamen psikolojik. Hormon terapisi gorenler bile 1 aydan once jinekomasti alamiyor.

tenimi kuruttu. Cok soguk bir yerde yasadigim icjn zaten kuru ve finasla ekstra kuruluk oldu. Kasintilarim oluyor. Ama muhtemelen buda psikolojik, cunku finasteride'i agzima attigim an kasintilar basliyor. Alerjik bir olay olsa 14 gun sadece ufak kasintilarla kalacagini sanmiyorum.

Cinsellikte hic sorun yok.

Sac derisi agrilarim, kasintim kalmadi. Saclarimi daha kaliteli hissediyorum.

Bir psikolog olarak soyleyebilirim ki, finasin yan etkileri cogunlukla nocebo. Baslamadan once bir goz gezdirmistim prospektuse beni en cok korkutan jinekomasti ve alerjik reaksiyon(derhal birakin yazan) di. Ne gariptir ki suan sadece 2'sini yasiyorum 😂
Cinsellik umrumda bile degildi yan etki olarak ama emin olun umrumda olsaydi onuda yasardim.

Sulu sperm yok.
Testis agrisi yok.

Yani korktugum ne varsa sadece onlari yasiyorum :)) ve yasatiyorum kendime

Benim gibi manyak derecesine kendinizi dinleyen bir adamsaniz bence kullanmayin.

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: Finasteride 2.hafta deneyimlerim
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2020, 18:15:15 »
2 haftada görülebilecek tek yan etkiler bence testis ağrısı ve sperm sıvılaşması olur dediğin diğer şeyler belirli bir kullanımdan sonra olur. Forumda sürekli yazıyorum bu ilaçtan yan etki gördüm diyenlerin %80i psikolojik ilacı al ve aldığını unut bu kadar.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2020, 18:26:31 »
2 haftada görülebilecek tek yan etkiler bence testis ağrısı ve sperm sıvılaşması olur dediğin diğer şeyler belirli bir kullanımdan sonra olur. Forumda sürekli yazıyorum bu ilaçtan yan etki gördüm diyenlerin %80i psikolojik ilacı al ve aldığını unut bu kadar.

Hocam sizce her dakika meme ucumu sikmak, oynamak, cimciklemek goguste hassasiyete ve agriya yol acarmi? Birakmak istemiyorum kesinlikle.

Yani baktim hormon terapisi gorenlere erkekten kadina. Hepsi 1 ayda jinekomasti baslangici goguste agri falan hissetmis ki bu hormon terapisi falan degil kadin yapmiyor yani.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2020, 19:42:05 »
İlk başladığımda bende de gögüs bölgesinde ağrı hassasiyet vardı yüzüstü yatınca batma oluyodu. Jinekomasti başlangıcı sanmıştım ama sonra ağrı sızı falan kalmadı. Bi kaç hafta vucut tepki verebiliyo sanırım.
Finasterid yan etkileri genelde artan östrojen sebebiyle görülüyo.östrojenin artmasını engellemek için günlük 10-15 mg çinko alınabilir. Çinko testosteronu östrojene dönüştüren aromataz inhbitörüdür faydası olabilir.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2020, 20:10:14 Gönderen: Armaan »

Trevor

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 22 Kasım 2020, 20:14:52 »
jinekomoasti öyle bir ayda ortaya çıkabilecek bir yanetki değil en az bir yıl geçmesi gerekiyor ,sizinde dediğiniz gibi olay psikolojik.

Facebook Twitter Instagram