Gönderen Konu: Ekim Sonrası Verilecek Raporun Memuriyet Mahallinden Alınması Zorunluluğu  (Okunma sayısı 224 defa)

mehmet koray

  • Kel Oğlan
  • *
  • İleti: 3
Dostlar merhabalar
Devlet memuruyum. Saç ekim sonrası 10+10 sağlık raporu almak istiyorum ancak bununla ilgili yönetmelik sebebiyle bazı sorunlar var şöyle ki;

DEVLET MEMURLARINA VERİLECEK HASTALIK RAPORLARINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİĞİN 7.maddesinde yer alan 

Hastalık raporlarının, acil vakalar hariç, memuriyet mahallindeki veya hastanın sevkinin yapıldığı sağlık hizmeti sunucularından alınması zorunludur. Hükmü gereğince Erzincan'dan gelecek olmam sebebiyle memuriyet mahalli dışında sayılacağından, Erzincan ortamında bu operasyonu yapabilecek bilgi beceri ve ekipmana sahip kuruluşta bulunmadığından il dışından rapor alınabilmesi hususunu çözüme kavuşturan var mıdır? 

Hintell

  • Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 29319
Saç ekimi için rapor veremiyor merkezler
Global Moderator
Saç Ekimi Sonuçlari Ekibi.

javelin

  • Full Member
  • ***
  • İleti: 204
  • Mızrak çuvala sığmaz
Devlet memurlarının 10 gün mazeret izin hakkı var. Saç ekimi için bu süre size yeter artar bile.  Benim bildiğim 10 günü geçen sağlık raporlarında memurdan kesinti oluyor. o da olmadı yıllık izi kullanın.

mehmet koray

  • Kel Oğlan
  • *
  • İleti: 3
Devlet memurlarının 10 gün mazeret izin hakkı var. Saç ekimi için bu süre size yeter artar bile.  Benim bildiğim 10 günü geçen sağlık raporlarında memurdan kesinti oluyor. o da olmadı yıllık izi kullanın.

1 takvim yılı içerisinde her seferinde 10 günü geçmeyecek şekilde 40 gün sağlık raporu alınabiliyor. Örneğin 10 gün alındıktan sonra 10 gün daha ekleme yapılabiliyor. Ayrıca sağlık konusunda mazeret verilmiyor. Madem sağlık konusu var o zaman rapor alınması gerekiyor.

javelin

  • Full Member
  • ***
  • İleti: 204
  • Mızrak çuvala sığmaz
1 takvim yılı içerisinde her seferinde 10 günü geçmeyecek şekilde 40 gün sağlık raporu alınabiliyor. Örneğin 10 gün alındıktan sonra 10 gün daha ekleme yapılabiliyor. Ayrıca sağlık konusunda mazeret verilmiyor. Madem sağlık konusu var o zaman rapor alınması gerekiyor.

Hocam kanunen belki öyledir. Benim kardeşim devlet memuru,  Amiri  hastalık durumunda yıllık izninden kullandırmıyor. sistemden direk mazeret izni yazıyorlar. Demekki sizin kurumunuz yada amiriniz bu konularda biraz katı.

mehmet koray

  • Kel Oğlan
  • *
  • İleti: 3
Hocam kanunen belki öyledir. Benim kardeşim devlet memuru,  Amiri  hastalık durumunda yıllık izninden kullandırmıyor. sistemden direk mazeret izni yazıyorlar. Demekki sizin kurumunuz yada amiriniz bu konularda biraz katı.

Evet kurum kuruluşa göre değişiyor bizim her işlemimiz mevzuata uygun yapılıyor. Bunun için mazeret verilmesi uygun değil normalde

Kayser Soze

  • Sr. Member
  • ****
  • İleti: 253
Dostlar merhabalar
Devlet memuruyum. Saç ekim sonrası 10+10 sağlık raporu almak istiyorum ancak bununla ilgili yönetmelik sebebiyle bazı sorunlar var şöyle ki;

DEVLET MEMURLARINA VERİLECEK HASTALIK RAPORLARINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİĞİN 7.maddesinde yer alan 

Hastalık raporlarının, acil vakalar hariç, memuriyet mahallindeki veya hastanın sevkinin yapıldığı sağlık hizmeti sunucularından alınması zorunludur. Hükmü gereğince Erzincan'dan gelecek olmam sebebiyle memuriyet mahalli dışında sayılacağından, Erzincan ortamında bu operasyonu yapabilecek bilgi beceri ve ekipmana sahip kuruluşta bulunmadığından il dışından rapor alınabilmesi hususunu çözüme kavuşturan var mıdır?
Kardeşim 30 gün + 2 gün yol izni ile 32 günlük izin hakkımız var. Ne uğraşıyorsun.
Kimsenin de haberi olmaz

 

Facebook Twitter Instagram