Gönderen Konu: Neden bu kadar minoxidilden korkuyoruz ?  (Okunma sayısı 797 defa)

SonPişmanlıkNeyeYarar

• Sr. Member
Neden bu kadar minoxidilden korkuyoruz ?
« : 28 Kasım 2020, 16:51:17 »
Forumda baya kişi korkuyor kullanmaktan. Bazılarıda diyor ya sürekli kullan yada hiç bulaşma , neden 2-3 günde bir 2-3 fıs kullanmak zararlı ki ? Bence haftada 2 defa kullanmak iyi gelir hiç kullanmamaktan iyidir, haftada 2 defa kan akışını sağlamanın neresi kötü olabilir ?

Lauri

• Hero Member
Ynt: Neden bu kadar minoxidilden korkuyoruz ?
« Yanıtla #1 : 28 Kasım 2020, 17:53:47 »
Forumda baya kişi korkuyor kullanmaktan. Bazılarıda diyor ya sürekli kullan yada hiç bulaşma , neden 2-3 günde bir 2-3 fıs kullanmak zararlı ki ? Bence haftada 2 defa kullanmak iyi gelir hiç kullanmamaktan iyidir, haftada 2 defa kan akışını sağlamanın neresi kötü olabilir ?

Bence de çok mantıksız forumdaki bu hava. İnsanlar finas kullanmaya, dutas kullanmaya bu kadar meraklı iken, aman kardeş minoxa bulaşma denmesi çok saçma gelyor bana da. Haa nw2 seviyesinde, dökülmemin çok başlarında olanlar için, bence de gerek yok. Ama daha ilerisi için kullanılabilir diye düşünüyorum. Finasa göre saç çıkarma, kuvvetlendirme açısından işe yaraması çok çok daha muhtemeldir. (Fayda görme oranı açısından). Günlük düşük dozaj veya vücudu alıştırmadan asimetrik kullanımın faydalı olabileceğini düşünüyroum.

Bir yandan insanların üşeniyor olması da, başka bir engel sanırım. Forumda proscarı kesmeye üşeniyorum, ısırarak kullansam olur mu diye konu var. Üşengeçlik seviyesi bu olunca, çok da şaşırmamak gerek 😂

Ziptikci

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 28 Kasım 2020, 18:25:43 »
Bence de çok mantıksız forumdaki bu hava. İnsanlar finas kullanmaya, dutas kullanmaya bu kadar meraklı iken, aman kardeş minoxa bulaşma denmesi çok saçma gelyor bana da. Haa nw2 seviyesinde, dökülmemin çok başlarında olanlar için, bence de gerek yok. Ama daha ilerisi için kullanılabilir diye düşünüyorum. Finasa göre saç çıkarma, kuvvetlendirme açısından işe yaraması çok çok daha muhtemeldir. (Fayda görme oranı açısından). Günlük düşük dozaj veya vücudu alıştırmadan asimetrik kullanımın faydalı olabileceğini düşünüyroum.

Bir yandan insanların üşeniyor olması da, başka bir engel sanırım. Forumda proscarı kesmeye üşeniyorum, ısırarak kullansam olur mu diye konu var. Üşengeçlik seviyesi bu olunca, çok da şaşırmamak gerek 😂

Katılıyorum. Eğer saçınız yoğunsa ve uzunsa minox kullanmak bir İşkence. Ama ilerlemis bir dökülmeniz varsa kullanılmalı

ThinBald

• Full Member
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2020, 15:57:28 »
Minoxidil zaten bir saç çıkarıcı aslen dökülme için kullanmak bana çok doğru gelmiyor ha kullananlar var tabi ki ama dökülmeleri durmuyor sadece dökülenlerin döngüsünü minoxidil sayesinde devam ettiriyorlar ama androjen aktivitesine ne kadar dayanır burası muamma. Başlangıç aşamaları için diğer alternatif büyüme uyarıcılar kullanılabilir bence.
Ketoral ketokonazol %2 Şampuan iki günde bir

Ketoralin saçı yıpratmaması için gliss ultimate oil elixir bakım spreyi

Dermastamp 1.5 mm hafta da bir

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2020, 16:25:13 »
Minoxidil saçların anagen fazini saçlara giden kılcal damarları açarak uzatır , finasterid ile çok güzel sonuçlar alınır. DHT baskısından kurtulan saçlar minoxidil ile beslenmeye başlar. Ve saçlar yoğunlaşır

Facebook Twitter Instagram