Gönderen Konu: Saçıma ne yapabilirim :( ?  (Okunma sayısı 2094 defa)

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
Saçıma ne yapabilirim :( ?
« : 14 Aralık 2020, 16:01:36 »
Merhabalar saçlarım mayıstan beridir çok dokuluyor +100 telden fazla :( stres mi genetik mi baska bir seyden dolayi mi bilmiyorum 🥴 üniler kapaninca basladi hersey..

Ne yapabilirim ? 1 saat önce sacima yağ surdum elimde 50 tel falan oldu. Ondan onceleride var yikarken ,tararken vs 100u geciyor.

Ne kullanabilirim ? Biotin cinko kullandim 5-6 ay falan sonra biraktim. 1 ay xpecia kullandim sonra biraktim bu ay 15 gun xpecia kullandim biraktim.

İzin verilemeyen yüklemeleri bu şekilde atıyorum.

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
Ynt: Saçıma ne yapabilirim :( ?
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2020, 21:51:38 »
güncel

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
« Yanıtla #2 : 15 Aralık 2020, 11:48:04 »
Guncel

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 15 Aralık 2020, 16:31:56 »
Saçında bir problem göremiyorum ama korumaya yönelik xpecia veya ru58841 tercih edilebilir
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
« Yanıtla #4 : 15 Aralık 2020, 17:19:59 »
Saçında bir problem göremiyorum ama korumaya yönelik xpecia veya ru58841 tercih edilebilir

100den fazla dökülüyor. Mesela plastik taraflar oluyor ya onunla 5-6 kere taradığımda 30-40 tel dökülüyor.

ru nedir? internette baktımda yurtdışında satılıyor sadeec sanırım

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 15 Aralık 2020, 17:22:39 »
Ru58841 topikal bir antiandrojendir yan etkisi yoktur. Ve güçlü bir antiandrojendir Yurtdışından temin edebilirsin bununla alakalı detaylı bir konum var oradan da bakabilirsin.
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
« Yanıtla #6 : 15 Aralık 2020, 17:24:41 »
Ru58841 topikal bir antiandrojendir yan etkisi yoktur. Ve güçlü bir antiandrojendir Yurtdışından temin edebilirsin bununla alakalı detaylı bir konum var oradan da bakabilirsin.

Genetik dökülme olsaydı mayıs hazirandan bu yana saçımda açılmalar olur muydu belli açılmalar vs

Kelbey

• Sr. Member
« Yanıtla #7 : 15 Aralık 2020, 17:31:28 »
Hemen olan bir durum degil saçlarında incelme önlerde hafif açılma dökülme şekil verememezlik gibi belirtiler zamanla baş gösterirse problem var demektir. Şu anki saçında herhangi bir açılma yok şakaklarında incelmiş saçlar var ama bu da hemen genetik dökülmeye işaret eden bir durum degil o yüzden zamanla gözlemle veya bir hastaneye gitmeyi dene bana sorarsan
RU58841
B VİTAMİNİ COMPLEX
D VİTAMİNİ
HAFTADA 2 İĞNELEME
HER DUŞTAN SONRA MASAJ

Moraless

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 15 Aralık 2020, 17:56:40 »
Xpeciadan memnun kalmadıysan kerozan tablet kullan yan etki olarak xpeciadan çok daha iyi.

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 15 Aralık 2020, 19:48:17 »
Oğuz atay tutunamayanlar kitabını bu kafadaki saçlara yazmış kelsin iki seneye geçmiş olsun.
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

ogzzturk

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 15 Aralık 2020, 20:11:19 »
Dostum şu an bir problem görünmüyor lakin genetik olup olmadığını hiç belirtmemişsin babanın saç durumu dayıların,dedelerin nasıldır belirtseydin keşke söyleyebileceklerim ise şu şekilde,şu an problem yok günde 150 tele kadar normal diyorlar Eğer stresli bir dönem geçirdiysen dökülmesi normaldir.
-stres genetikten sonra saç dökülmesinin bir numaralı etkenidir bundan kurtulmanın yoluda stresi azaltmak, kafanı dağıtacak şeyeler yap özellikle uyku düzenini düzenle sabah ve geceleri aynı saat diliminde uyumaya çalış spor vs yap.
-eğer ailede genetik dökülme yok diyorsan saçların her 8-12 senede bir kendini değiştirme dönemi vardır o dönemlerden birini yaşıyor olabilirsin saç nezlesi yaşıyor olabilirsin Bunlar normaldir.
-şu an önerilerim vitamin eksikliğini öğrenmen hastahaneye giderek troit ve vitamin için dahiliyeden detaylı test iste vitamin eksikliği de saç dökülmesi yapar. Eğer o şekilde ise vitamin takviyeleriyle geçecektir.
-genetik dökülmen yok vitamin eksikliğin yoksa saç nezlesi yaşıyor olabilirsin saç dökülmesi gayet normaldir takma kafana asla kafana taktıkça stres yapacaksın bu daha fazla döker her insanın günde 80 100 tel saçı dökülür altından yenileri çıkar ve hızlıca büyür düzenli olarak kırıklarını aldır saç kırıkları çabuk döker.
-eğer genetik dökülmen varsa ve ailende var ise geçmiş olsun saç dökülmesi başlamış demektir şu an korkmana gerek yok 2 sene böyle gider, saçlarının son olarak keyfini çıkar açıklık başlayana kadar bu foruma uğrama daha sonra gelip tedavi yöntemlerine bakabilirsin.

descript

• Sr. Member
    • Kilo Aldırıcı
« Yanıtla #11 : 15 Aralık 2020, 20:20:33 »
Dostum şu an bir problem görünmüyor lakin genetik olup olmadığını hiç belirtmemişsin babanın saç durumu dayıların,dedelerin nasıldır belirtseydin keşke söyleyebileceklerim ise şu şekilde,şu an problem yok günde 150 tele kadar normal diyorlar Eğer stresli bir dönem geçirdiysen dökülmesi normaldir.
-stres genetikten sonra saç dökülmesinin bir numaralı etkenidir bundan kurtulmanın yoluda stresi azaltmak, kafanı dağıtacak şeyeler yap özellikle uyku düzenini düzenle sabah ve geceleri aynı saat diliminde uyumaya çalış spor vs yap.
-eğer ailede genetik dökülme yok diyorsan saçların her 8-12 senede bir kendini değiştirme dönemi vardır o dönemlerden birini yaşıyor olabilirsin saç nezlesi yaşıyor olabilirsin Bunlar normaldir.
-şu an önerilerim vitamin eksikliğini öğrenmen hastahaneye giderek troit ve vitamin için dahiliyeden detaylı test iste vitamin eksikliği de saç dökülmesi yapar. Eğer o şekilde ise vitamin takviyeleriyle geçecektir.
-genetik dökülmen yok vitamin eksikliğin yoksa saç nezlesi yaşıyor olabilirsin saç dökülmesi gayet normaldir takma kafana asla kafana taktıkça stres yapacaksın bu daha fazla döker her insanın günde 80 100 tel saçı dökülür altından yenileri çıkar ve hızlıca büyür düzenli olarak kırıklarını aldır saç kırıkları çabuk döker.
-eğer genetik dökülmen varsa ve ailende var ise geçmiş olsun saç dökülmesi başlamış demektir şu an korkmana gerek yok 2 sene böyle gider, saçlarının son olarak keyfini çıkar açıklık başlayana kadar bu foruma uğrama daha sonra gelip tedavi yöntemlerine bakabilirsin.

Uzun uzun yazmışsınız size ve diğer yorum yapan üyelere ayrı ayrı teşekkür ederim.

Yaşım 22, kan tahlillerim normal.

Babam 50 yaşında ve kel değil benim saç yapımda ona benziyor.
4 dayım var, 2si üstler seyrek 2si kel

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 15 Aralık 2020, 21:22:23 »
Belirli bir yaştan sonra olgunluk çizgisi oluşur erkeklerde, sizdeki durum da bu sanırım. Korkmayın ve herhangi bir takviye kullanmayın. Genetik erkek tipi dökülmelerinde saçlar koparak dökülmez, minyatürleşerek incelir. Kopan saçlarınızda minyatürleşme varsa bu genetik dökülmedir. Bence çok iyi durumda saçlarınız. Dökülenlerde mevsimsel dökülmedir büyük bir ihtimalle.
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 15 Aralık 2020, 21:35:30 »
adama 2 yıl bekle dökülürse tedaviye başla demişsiniz şaka gibi
kardeşim saçının üst tarafındaki deriyi yan taraf gibi bükebiliyor musun rahat bi şekilde
cevap hayırsa evet olana kadar masaj yapacaksın sonra hayatın boyunca saç dökülmesi yaşamayacaksın

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 15 Aralık 2020, 21:47:14 »
adama 2 yıl bekle dökülürse tedaviye başla demişsiniz şaka gibi
kardeşim saçının üst tarafındaki deriyi yan taraf gibi bükebiliyor musun rahat bi şekilde
cevap hayırsa evet olana kadar masaj yapacaksın sonra hayatın boyunca saç dökülmesi yaşamayacaksın

Saçın üstündeki deriyi yanlar kadar bukebilmen teknik olarak imkansız zaten, temporal bölge dediğimiz yanlarda, arkada, önde kas bulunur. Öndeki ve arkadaki kasların görevi üst kafa derisini gergin tutmaktır. Yani dolayısıyla hiçbir zaman aynı gerginlikte olmaz. Ama tabii ki masajın gerginlikteki faydası aşikar.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Facebook Twitter Instagram