Gönderen Konu: Bilgehan Aydın / 11.12.2020 / 4620 Greft / 33 Yaş / IGF Tedavisi  (Okunma sayısı 4152 defa)

Whiskey Echo

• Yeni üye
  • *
Arkadaşlar Merhaba,

Pandemi döneminin başlaması ile birlikte aklıma düşen ama ilk süreci kaçırdığım için yaptıramadığım ve tekrar eve kapanma ile birlikte cesaretimi toplayıp araştırmalarım ve bu sitede verilen değerli bilgiler ışığında Dr. Bilgehan Aydın ile saç ekimi yaptırmaya karar verdim. Öncelikle bu sitede yer alan ve değerli bilgilerini paylaşan herkese çok teşekkür ederim. Google search ile çözülüp karar verilebilecek bir konu değilmiş bu, bu forumu keşfedene kadar fark etmemiştim.

Gelelim sürecimize. Fiyat performans olarak eş değer düzeyde gördüğüm 4 klinik vardı. Bunlar ile gerek telefonda gerek yüzyüze görüşmelerim sonucunda, Dr. Bilgehan Aydın her koşulda bana en uygun seçenek olduğu için kendisiyle anlaştım.

Anlaşmamı yaparken danışman Serpil Hanım'ın yönlendirmeleri ile birlikte hocamızın da operasyonun başında olmasını istediğim için ek ücret ödeyerek operasyonuma Bilgehan Aydın'ın kendisinin girmesini istedim. Serpil Hanım'ın verdiği bilgilere göre Bilgehan Aydın hem operasyonu gözlemleyecek hem de ekim yaparken ön çizgilerin ekimini kendisi yapacaktı. Tam olarak böyle bir şey olmadı ama Bilgehan hocanın en büyük artısı fotolarda da görebileceğiniz randomize saçları operasyona dahil etti. Randomize diye tabir edilen saç köklerini ensedeki bu gereksiz çıkan tüylerden alıyorlar ve saçın ön çizgisinin de önüne dağıtarak yapıyorlar. Bilgehan hocanın girmediği ekimlerde bu olay oluyor mu bilmiyorum, işe yarayacak mı ondan da emin değilim ama açıkçası ön çizgimin doğallığı ve randomize atılan kökler beni tatmin etti. Ayrıca hem bu köklerin alımını hem de bu köklerin ekimini hoca bizzat kendisi yaptı. Ayrıca arada bir operasyon sırasında gelip durumumu kontrol etti. Tüm bunların yanı sıra ise en büyük avantaj saçlarımın altında Bilgehan Hoca'nın imzası var :) her ne kadar operasyonu kendi yapmasa bile kendisinin de söylediği gibi bir "General" olarak savaşın sonucunu kendisi belirleyecek :)

Gelelim operasyonu yürüten ekibe. Ne yazık ki isim hafızamın kötü olmasından dolayı hepsini hatırlayamıyorum ama operasyonun başında olan Ahmet bey ve tüm ekibi hepsi çok tatlı insanlar ve aynı zamanda da gerçekten işlerini çok çok iyi yapıyorlar. Sizin rahat hissetmeniz, acı çekmemeniz için elinden gelen her şeyi titizlikle yapıyorlar. Hepsine buradan bir kez daha teşekkür ederim.

Ne yazık ki benim operasyonum biraz sancılı geçti. Operasyon öncesinde yapılan uyarıların hepsini dikkate almama rağmen çok yüksek miktarda hızlı kan akışım oldu ve operasyonun ilk başında kan akışından dolayı saç köklerimi alan hanımefendi çok zorlandı. Sonra kanımın akışını yavaşlatmak için bir serum verdiler ve yarım saat sonra normale döndü. Ancak genel kan akışım hızlı olduğu için sürekli narkoz etkisini kaybetti ve her seferinde tekrar tekrar lokal yapmak zorunda kaldılar. Tam 9 bucuk saatlik bir operasyon oldu :( Bu konuda da yine sürekli bu durumun farkında oldukları için sürekli feedback alarak bana destek oldular.

Operasyon 3 aşamada gerçekleşiyor. Önce saç kökleri alınıyor bir kişi tarafından. Saç kökleri alımı bittikten sonra Bilgehan hoca randomize ekilecek kökleri hassas olduğu için kendisi almak üzere geldi o köklerin alımını Ahmet Bey ile birlikte yaptı ve kök alımları tamamlandı. Daha sonra Ahmet Bey saç çizgisini belirliyor. Çıkan saç köklerine göre olabilecek optimum çizgiyi belirliyor. Zaten kendisinin uzman olduğu bu alana çok fazla karışmak insanın içinden gelmiyor. Mesela fotolarda görebileceğiniz üzere çizgim biraz geride ve özellikle yanlara da doldurma olsun isterdim ama çıkan greft sayısı ve açık alanın fazla olması nedeniyle bunun mümkün olmadığını iletti ben de severek kabul ettim :) Çizim sonrası tekrar lokaller vuruluyor ve Ahmet hoca kanal açma işlemini gerçekleştiriyor. Kanal açma işlemi bittikten sonra Bilgehan hoca tekrar gelip randomize ekim için kanalları kendisi açıyor ve son rütuşları yapıyor. Tamamen bir Ressam Bob havasındaydı o kısım :) Bilgehan hoca şuraya da bir tane koy çekinme oraya da koy dağıt yaa diyip durdu :) Kanal açma işleminden sonra ise 3 arkadaş gelip greftlerin ekimine başlıyor. Artık herkes için zaten çocuk oyuncağına dönüşmüş bir durum olduğu için sıkıntısız bir şekilde ekimler yapılıyor ve süreç sonlanıyor. En sonunda ise neler yapılacağına dair yarım saatlik bir açıklama ile birlikte ilaçlar vs veriliyor ve eve dönüyoruz. Ayrıca kliniğin bir de yardım hattı var. Aklınıza takılan herhangi bir konuda burayı arayabilir veya whatssapptan yazabilirsiniz. Biraz geç dönebiliyorlar yoğunluktan dolayı ama yardımcı oluyorlar.

Bir sonraki gün bandaj çıkartılması ve ilk yıkama için kliniğe gittim. İşlemler yapıldı ve bundan sonraki yıkamaların nasıl yapılacağına dair bilgi verildi 1 aylık bakım malzemelerimi de alarak eve döndüm. Onlar her gün yıkama için gelmemi teklif ettiler ama hem korona nedeniyle hem de saçımı riske atmamak üzere evde kendim yapacağımı ilettim. 10. gün kabuk dökümü için gideceğim bir tek.

Antibiyotikler, kan sulandırıcı ve ödem attırıcı ilaçlar için bir reçete oluşturuyorlar zaten. Bunları 5 gündür aksatmadan kullanıyorum. Bunların yanı sıra ise sadece sabahları donör ve ekim bölgesine Avesin losyon sürüp 30 dakika bekletip sonrasında yıkama gerçekleştiriyorum ve sonrasında günde en az 3 kere donör bölgesine Bepanthol Body Lotion sürüyorum. Merkezden gelen bilgi tam olarak bu şekilde. Ama seç ekim bölgesi artık çok gerilmeye başladı. Bu konuda ekstra yapmam gereken bir şey var mı?

IGF için 10 seanslık bir paket satın aldım. İlk seansım ekimden 1 ay sonra olacak şekilde planlandı ve sonra her ay devam edecek bu şekilde.

20. Günden sonra Avesin Saç Derisi Bakım Serumu ve Tricjoplus kullanmamı önerdiler. Bunlar 1 aylık bakım paketine dahil. Şu anda da şampuan olarak verdikleri Avesin Saç Bakım şampuanını kullanıyorum. Ayrıca Redoxon effs vitamin önerdiler ancak şu anda ecza depolarında olmayan bir vitamin bu nedenle başka bir vitamin kullanıyorum.

Bu arada günde 1 paket sigara içiyordum, operasyona 1 hafta kala yarım pakete düşürdüm ve son 2-3 gün günde 3-4 dal içtim. Şimdi de yine günde maksimum 3-4 dal içiyorum. Umarım bir sıkıntısı olmayacaktır çünkü tamamen kestirip atmak çok zorluyor.

Eveet sürecimle ilgili anlatabileceklerim bu kadar. Sizden ricam ise hem aşağıda yükleyeceğim öncesi sonrası ve 4. gün fotolarını bir yorumlamanız hem de takviye olarak neler önerebileceğinizi iletmeniz bir de aşağıda bir kaç sorum var yardımlarınız rica :)

- İlk 5 gün avesin kullan sonra bepanthol body lotiona geç dediler ve sadece sabah yıkama önerdiler. Benim şu anda ekim yapılan bölgem çok gergin. Arkası biraz toparladı gibi geliyor. Tepe bölgeyi de 2 kere yıkamaya başlamalı mıyım?
- Redoxon Effs eczanelerde yok. Bunun yerine muadil vitamin olarak ne önerebilirsiniz?
- 3 ay boyunca coraspin kan sulandırıcı önerdiler. Daha önce forumda rastlamamıştım. 3 ay bunu kullanan var mı?
- Şu anda kullandığım şampuan bitene kadar devam etmeyi düşünüyorum. Şampuana devam edeyim mi yoksa başka bir şampuan önerirmisiniz?
- Gıda olarak ne tarz şeyler yemem gerekiyor. Badem, ceviz, kabak çekirdeği okumuştum. Kızılcık marmelatı yiyorum günde 1-2 kaşık. Bunların dışında öneriniz var mı?
- Son olarak saç güçlendirme için ne takviye önerirsiniz ve ne zaman başlamam lazım?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler..

Whiskey Echo

• Yeni üye
  • *
Ynt: Bilgehan Aydın / 11.12.2020 / 4620 Greft / 33 Yaş / IGF Tedavisi
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2020, 13:05:11 »
After fotoları :)

Whiskey Echo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2020, 13:11:08 »
Veee 4. Gün :)

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2020, 13:21:12 »
Hayırlı olsun açıklığınız çok fazla finasterid desteği gerekecek evet duymuştum bilgehan hocanın ön çizgi çalışmalarını sürekli ön çizgi üzerinde önemli çalışmalar yapıyor. Repair ve kötü ön çiZgisi olan kişilerin düzeltme işlemlerini yapıyor vs

Ekim planlamanız güzel sıklıkta güzel duruyor umarım güzel sonuç alırsınız. Çok geçmiş olsun ilk 10 gün yıkamalarınızı düzgün yaparak yatış pozisyonlarınıza çok dikkat ederek geçirin.
Global Moderator

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2020, 13:26:39 »
Öncelikle inşallah istediğin sonuca varırsın diyerek söze başlamak istiyorum, Bilgehan hocanın forumda bir çok başarılı sonuçları var iyi bir tercih olmuş. Açık alan çok fazla o yüzden belli bir noktaya yönelip vertex bölgesini bırakmışlar bence sağlıklı ve güzel planlama. İlerde sakal destekli vertex de düşünebilir. Avesin şampuan Anagain Procapil saw palmento içerikli bir şampuan tavsiye ediyorum devamlı kullanıma uygun sls parepen içermiyor. 10 aylık IGF desteği almanda fayda sağlıcaktır umarım. Vitamin takviyesi olarak Xpecia, Perfectil, Byopecia gibi ürünlere göz atabilirsin. Biotini de bu vitaminlerin yanında kullanman güzel olur. Bunun bir ileri takviyesi finasterid bunuda forumda araştırabilirsin DHT blocker bir ilaç.

EndlessNegative

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2020, 14:13:20 »
Hayırlı olsun güzel bir çalışma olmuş ön çizgi doğallığı bakımından umarım  güzel sonuç alırsınız

NeferTiTi

• Full Member
« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2020, 14:42:38 »
Hayırlı olmasını silerim umarım güzel sonuç alırsınız Saç ekim tasarımınız güzel olmuş

Ama çok zor bir açıklık bence destek almanız kesinlikle gerek ilaç olarak.

Erhann25

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2020, 20:33:59 »
Ekiminiz hayırlı olsun aynı yerde ekim yaptırmışız operasyona bilgehan hocanın girmesi çok iyi olmuş açıklığınız fazla destek almanız lazım planlama ön çizgiye zaten laf yok.redexon o kadarda önemli değil kan akışını hızlandırmak in alınan c vitamini ben almadım mesela bu merkezin tek dezavantajı yüksek greft çalışınca fire oranı çok oluyor ya da süreç geriden geliyor forumda ki konulara baktığımda bunu gördüm ilk günler zor oluyor biraz badem fındık gibi lifli gıdalar tüketirsen iyileşmen daha çabuk olur bol bol su için sonuç inşallah istediğiniz gibi olur.

Çirkin Kral

• Full Member
« Yanıtla #8 : 17 Aralık 2020, 04:06:43 »
Hayırlı olsun ön cizginiz güzel  bu kadar çok anlatıma umarım bu kadar çok saçınız çıkar ✋

Whiskey Echo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 17 Aralık 2020, 12:21:27 »
Arkadaşlar yorumlar için hepinize teşekkür ederim.

@Hintell evet açıklık çok fazla gerçekten olabilecek maksimum planlamayı yaptılar aslında. Peki takviye olarak ne kullanacağım yani bu finasterid olayını araştırıcam tabiki de ki baktım yan etkileri vs var karar verme olayını düşüneceğim ama diyelim ki karar verdim tam olarak nasıl bir kullanım gerekiyor ve ne zaman başlamam lazım.

@Loess Şampuan ve vitamin takviyelerin için teşekkür ederim kardeşim. Vitaminleri inceleyeceğim bir vitamin başlayıp güçlendirmek istiyorum. Şampuan da mantıklı geldi işe yararsa devam ederim bundan.

Benim bir de şöyle bir sorunum var. Bugün 6. gün ve donör bölgesi çok feci kaşınıyor. Bir de ekim bölgem çok gergin sürekli. Her gün sabah Avesin kremi hem donöre hem ekim bölgesine sürüp yarım saat bekliyorum ve yıkıyorum. Onun dışında en az 3 kere donör bölgeye bepanthol body losyon sürüyorum. Bunların dışında birşey yapmam gerekiyor mu?
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2020, 12:28:45 Gönderen: Hintell »

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 17 Aralık 2020, 12:35:14 »
Hemen başlaman gerek proprcia alırsam günde 1 adet 24 saatte bir.

Proscar alırsan 1 hapı 4 bölüp kullanman gerek

Ben proprcia kullanıyorum:)

Bunların dışında senin özellikle beslemen iyi olacaktır. Bence dene
Global Moderator

Muribab

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 17 Aralık 2020, 12:36:50 »
Hayırlı olsun ekiminiz güzel ama takviye de Hintell dinleseniz iyi edersiniz.

Whiskey Echo

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 18 Aralık 2020, 11:05:52 »
Evet anladığım kadarıyla sanırım kullanmam gerekiyor. Bugün ben de propecia alacağım ama Biotin'in bin tane çeşidi var hangisi bu ikili kombinasyonda işe yarar?

Bunların dışında daha neyle beslemem gerekiyor peki?

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 18 Aralık 2020, 11:24:30 »
Evet anladığım kadarıyla sanırım kullanmam gerekiyor. Bugün ben de propecia alacağım ama Biotin'in bin tane çeşidi var hangisi bu ikili kombinasyonda işe yarar?

Bunların dışında daha neyle beslemem gerekiyor peki?

Nasıl besleniyorsan öyle devam et dostum
Global Moderator

ImPaLa

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 18 Aralık 2020, 14:58:39 »
Saç ekiminiz hayrlı olsun planlamanız ve ön çizginizi beğendim ama açıklık fazla ve donör saçlarınız sanıyorum çok güçlü değil destek alın derim umarım sonuç sizi memnun eder geçmiş olsun

Facebook Twitter Instagram