Gönderen Konu: kel mi kalacağım? saçlarım inceldi  (Okunma sayısı 8547 defa)

onurr39

• Full Member
kel mi kalacağım? saçlarım inceldi
« : 18 Aralık 2020, 18:22:25 »
Merhaba arkadaşlar saçlarımın inceldiğini hissediyorum bunun için ne yapmam gerekiyor?   saçımı 0a vurmadan  önce saçlarım gür ve güzel gözüküyordu şimdi incelmiş gözüküyor.     
doktora gittiğimde saçlarım dökülüyor ve inceliyor dedim ne tahlil yaptı ne bişey yaptı biotin verdi gönderdi şuanda biotin kullanıyorum babam ve amcam kel.   anne tarafımda kel yok hepsinin saçı gür ve güzel
saçın dökülüp dökülmediğini nasıl anlarız elimi saçıma atıyorum 5 kere atsam 3 tel falan geliyor elime benmi çok takıyorum acaba. alnım doğuştan beri böyle açık   şampuan olarak clear kullanıyorum saç derimi çok kurutuyor ve kepeğe karşı olanını kullanmama rağmen yine kepek oluyor

https://hizliresim.com/gF6fUL
https://hizliresim.com/Es0DFu
https://hizliresim.com/lDBLOc
https://hizliresim.com/XG5AhU
https://hizliresim.com/xpGAyP
https://hizliresim.com/AzzcOe  ;buda kel halim

onurr39

• Full Member
Ynt: kel mi kalacağım? saçlarım inceldi
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2020, 19:18:44 »
lütfen yardım edin :(
  • Yaşınız 19

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2020, 19:32:26 »
 kellik geni anneden gelir.genetik dokulmen olsa solerdi dr.o zaman sıkıntı yapma
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2020, 19:48:49 »
benim inandığım bir teori var çene yapısıyla ilgili
saçı dökülenlerin çene yapısına sahipsin. yaşın küçük sakalların bile tam değil ilerki yaşlarda saçlarının döküleceğini düşünüyorum.  şakaklarına baksana incelen saçların var mı

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

onurr39

• Full Member
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2020, 20:59:03 »
saçı dökülenlerin çene yapısına sahipsin. yaşın küçük sakalların bile tam değil ilerki yaşlarda saçlarının döküleceğini düşünüyorum.  şakaklarına baksana incelen saçların var mı

saçlarım zaten ince telli çok sık babamın saçları tepeden dökülmeye başlamış şakaklarım doğuştan beri böyle açık alnım geniş. incelip incelmediğinı nasıl anlayacağım
  • Yaşınız 19

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2020, 23:02:45 »

saçlarım zaten ince telli çok sık babamın saçları tepeden dökülmeye başlamış şakaklarım doğuştan beri böyle açık alnım geniş. incelip incelmediğinı nasıl anlayacağım

şakaklarında kamerada görünmeyen diğer saçlarına oranla daha ince teller var mı önemli olan o

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2020, 04:15:29 »
Vertexte sıkıntı yok zaten genetik dökülme şakaklardan başlar, genetikten dolayı erkek tipi kellik yaşama ihtimalin var. Şakakları ve ön bölgeyi daha detaylı çekip atarsan yardımcı oluruz. Bu arada yaşın kaç ? Tedavi yaşa göre de şekilleniyor biliyorsun
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

Beysev

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2020, 11:05:43 »

Saçı bildiğin dümdüz olanlarin çene yapısına da sahip ama

onurr39

• Full Member
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2020, 19:19:14 »
Vertexte sıkıntı yok zaten genetik dökülme şakaklardan başlar, genetikten dolayı erkek tipi kellik yaşama ihtimalin var. Şakakları ve ön bölgeyi daha detaylı çekip atarsan yardımcı oluruz. Bu arada yaşın kaç ? Tedavi yaşa göre de şekilleniyor biliyorsun

19 yaşındayım abi fotoğraflar bu şekilde
  • Yaşınız 19

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2020, 19:25:54 »
Kellik tepedende başlayabilir , şakaklar diye bir kesinlik yok ama %80-90 şakaklardan başlar saçların norwood 2 gibi genelde erkeklerde 17-27 yaş arasi bu seviyeye gelip durabiliyor bundan sonrası ise genetik yapına bağlı banyoda ya da lavoboda dökülen saçlarına bak normal kalın tellere göre ince saçların varmı varsa minyatürlesme vardır. İlerlemesi mümkün olur senin sakaklarinda biraz incelme var gibi ama kalan saçların sağlıklı duruyor tabi Yaşin 19 aile genetigin nedir bu önemli sen kime benziyorsun vs.

onurr39

• Full Member
« Yanıtla #10 : 19 Aralık 2020, 19:26:56 »

abi çenemde bu şekilde
  • Yaşınız 19

onurr39

• Full Member
« Yanıtla #11 : 19 Aralık 2020, 19:29:45 »
Kellik tepedende başlayabilir , şakaklar diye bir kesinlik yok ama %80-90 şakaklardan başlar saçların norwood 2 gibi genelde erkeklerde 17-27 yaş arasi bu seviyeye gelip durabiliyor bundan sonrası ise genetik yapına bağlı banyoda ya da lavoboda dökülen saçlarına bak normal kalın tellere göre ince saçların varmı varsa minyatürlesme vardır. İlerlemesi mümkün olur senin sakaklarinda biraz incelme var gibi ama kalan saçların sağlıklı duruyor tabi Yaşin 19 aile genetigin nedir bu önemli sen kime benziyorsun vs.

abi babama benziyorum tip olarak ama bazı yerlerim anneme benziyor göz vs saç olarak babam benim yaşlarımda kelmiş neredeyse babam vefat etti  fotoğraflarına bakıyorum ama saçlı fotoğrafı yok :D   annemin saçları ince telli benim gibi bence anneme benziyorum saç konusunda anne tarafımda kel yok
  • Yaşınız 19

onurr39

• Full Member
« Yanıtla #12 : 19 Aralık 2020, 19:34:34 »

abi genelde dökülen saçlar uzun saçlar küçük saçlarımında döküldüğü oluyor ama çok nadir şakak bölgemde elimi attığım zaman dökülme olmuyor
  • Yaşınız 19

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 19 Aralık 2020, 19:42:41 »
abi babama benziyorum tip olarak ama bazı yerlerim anneme benziyor göz vs saç olarak babam benim yaşlarımda kelmiş neredeyse babam vefat etti  fotoğraflarına bakıyorum ama saçlı fotoğrafı yok :D   annemin saçları ince telli benim gibi bence anneme benziyorum saç konusunda anne tarafımda kel yok
Basın sağolsun kardeşim , saçların bencede korkulacak bir durumda değil saçlarını belirli aralıklarla fotoğrafını çek aynı aydınlatma altında aynı tarama şekliyle filan. 3-4 ayda bir zamanla bunlari kontrol et gerileme vs varmı diye. Sana verebileceğim en büyük tavsiye insanlar inkar aşaması olur kellik adına. İşte derler ki benim saçlarım hep böyleydi gerilemedi şakaklar hep açık vs bunlar hep inkar. İnkar etme farkındalık iyidir ilaçla vs ile saç genetigin agresif değilse uzun süre kullanılır sonrada saç ekimi filan halledersin en kötü. Fotoğraflae ile karşılaştırma yap düzenli olarak 21 yaşında şu andaki halinden fotoğrafın olsun yani karşılaştır baktın gerileme vs var finasterid araştırıp kullanmaya başlarsın şu an olgun saç çizgin var . 17-27 yaş arası herhangi bir zaman olabilir bu , önemli olan ilerleme daha olacak mı kendi adıma konuşacak olursam 16 yaşında senden biraz daha açıktı saçlarım şakaklardan 23 yaşında norwood 3 olduğumu anladım ama bu süreçte hep inkar ettim. Şimdi ise tedavi filan halletmeye çalışıyorum. Yani tedbiri elden bırakma fazla takıntı da yapma ortası olsun.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 19 Aralık 2020, 20:15:05 »
senin saçların dökülmez kral . max biraz açılır öyle kalır takma kafana sakın. sağlıklı beslen spor yap. alkol alma

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Facebook Twitter Instagram