Gönderen Konu: Yetkin BayerSaç saç ekimi sonrası inflamasyon sorunu ?  (Okunma sayısı 5794 defa)

Ssrrddrrttrrkk

• Full Member
Ynt: Yetkin BayerSaç saç ekimi sonrası inflamasyon sorunu ?
« Yanıtla #45 : 03 Ocak 2021, 15:11:11 »
Hocaya sordum şimdi alopexy münoxsil alayım kullanayım mı dedim al kullan ama minoxadil al kullan dedi . . Heralde alopexy markasını önermedi :)  Derideki kızarıklık içinde fucicort sür 1 hafta dedi . . Pazartesi spreye de başlayalım bakalım tam takım devam  :D

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #46 : 03 Ocak 2021, 15:19:06 »
Hocaya sordum şimdi alopexy münoxsil alayım kullanayım mı dedim al kullan ama minoxadil al kullan dedi . . Heralde alopexy markasını önermedi :)  Derideki kızarıklık içinde fucicort sür 1 hafta dedi . . Pazartesi spreye de başlayalım bakalım tam takım devam  :D

Forumda Alopexy' den memnun olan kişi sayısı çok, ama tabi içeriği Aynı sonuçta Minoxidil markasını kullan farketmez, Birde Spreye başladığında, içerisinde alkol olduğu için kızarıklık 2 katına çıkacak aklında olsun, Bol Şans.. |-onayisareti-|
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Ssrrddrrttrrkk

• Full Member
« Yanıtla #47 : 03 Ocak 2021, 15:30:48 »
Forumda Alopexy' den memnun olan kişi sayısı çok, ama tabi içeriği Aynı sonuçta Minoxidil markasını kullan farketmez, Birde Spreye başladığında, içerisinde alkol olduğu için kızarıklık 2 katına çıkacak aklında olsun, Bol Şans.. |-onayisareti-|

Eyvahh :) o zaman minoxidile girmeyeyim suan hiç ilk hedef kızarıklığı gidermek krem alıcam zaten onun için daha . . Değişik bir durum oldu bu  :o  :D
  • Ekim Tarihi: 10.12.2020
  • Ekim Merkezi ismi Yetkin bayer
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32

• Hero Member
« Yanıtla #48 : 03 Ocak 2021, 15:37:05 »
Eyvahh :) o zaman minoxidile girmeyeyim suan hiç ilk hedef kızarıklığı gidermek krem alıcam zaten onun için daha . . Değişik bir durum oldu bu  :o  :D

Aynen, 1 hafta hocanın dediği İlacı kullan, kızarıklık geçince başlarsın minox' a, çünkü deri altında bi sıkıntı varsa, minox un içindeki Alkol köklerede zarar verebilir belli olmaz.. |-onayisareti-|
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

matkap

• Doktore
  • Yeni üye
  • *
  • Doktor
« Yanıtla #49 : 03 Ocak 2021, 23:25:18 »
Hocam geçmiş olsun ciddi enfeksiyondan dönmüşsün. Greftlerinde de şu an için kayıp yok gibi gözüküyor inş çıkarlar.

Ben 15 yıldır minox kullanıyordum alkol solusyonu olduğu için şu an başlamanı tavsiye etmem kızarıklık geçince başlarsın diyen arkadaşa katılıyorum. Minox 25 yaşında canavar gibi sonuç vermişti bende. Zaman geçtikçe saçlar dökülmeye devam etti tabi, geçen hafta ekim yaptırdım.
4200greft 35y 28-12-2020
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18877.0
Biotin
Minoxidil (solusyon içerisinde finasterid + melatonin)
Solgar saw palmetto
Jarrow Formulas Zinc Balance

Ssrrddrrttrrkk

• Full Member
« Yanıtla #50 : 04 Ocak 2021, 00:14:36 »
Hocam geçmiş olsun ciddi enfeksiyondan dönmüşsün. Greftlerinde de şu an için kayıp yok gibi gözüküyor inş çıkarlar.

Ben 15 yıldır minox kullanıyordum alkol solusyonu olduğu için şu an başlamanı tavsiye etmem kızarıklık geçince başlarsın diyen arkadaşa katılıyorum. Minox 25 yaşında canavar gibi sonuç vermişti bende. Zaman geçtikçe saçlar dökülmeye devam etti tabi, geçen hafta ekim yaptırdım.

Eyvallah sağolasın aynen öyle kızarıklık gitsin ondan sonra başlayacağım bende  |-onayisareti-|
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32

Ssrrddrrttrrkk

• Full Member
« Yanıtla #51 : 06 Ocak 2021, 22:31:09 »
Ekim sonrası 28. Gün . .  3 gündür Ekim alanına ficicort krem sürüyorum sabah akşam hocanın söylemesi ile kırmızılık için biraz da iyi geldi gerçe pembemsi bir hal aldı . . Bu kremi daha fazla kullanmak istemiyorum zarar verir mi bir şekilde köklere ?? Bu zaman da bu kremi kullanan oldu mı hiç ?? Hoca 1 hafta kullan bırak dedi devam etsem mi  ???
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32

• Hero Member
« Yanıtla #52 : 06 Ocak 2021, 22:53:13 »
Aynen, kızarıklığı bayağı azaltmış, bence günde 1 e düşür ve daha az kullan, greftlere zarar verirmi kesin bir şey söylemek imkansız olur, azalt bence zaten kızarıklık azalmış.. |-onayisareti-|
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Ssrrddrrttrrkk

• Full Member
« Yanıtla #53 : 06 Ocak 2021, 22:55:19 »
Aynen, kızarıklığı bayağı azaltmış, bence günde 1 e düşür ve daha az kullan, greftlere zarar verirmi kesin bir şey söylemek imkansız olur, azalt bence zaten kızarıklık azalmış.. |-onayisareti-|

En iyisi daha kullanmayım  ;D minoxsil e başlıcam da kızarıklıgın geçmesini bekliyim biraz daha oda kesin 3 5 aya düzelmez  ;D  :'(
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32

• Hero Member
« Yanıtla #54 : 06 Ocak 2021, 23:00:25 »
En iyisi daha kullanmayım  ;D minoxsil e başlıcam da kızarıklıgın geçmesini bekliyim biraz daha oda kesin 3 5 aya düzelmez  ;D  :'(

Minox için acele etme, bu travmatik durumlar düzelsin sonra başlarsın, birde minox'a başladıktan 3-4 hafta sonra Bu resimdeki ürünüde haftada 1-2 kez, minox kullandığın süre boyunca tavsiye ederim, seboraik dermatid ve kepek tarzı durumlardan korur.. |-onayisareti-|
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Ssrrddrrttrrkk

• Full Member
« Yanıtla #55 : 06 Ocak 2021, 23:03:33 »
Minox için acele etme, bu travmatik durumlar düzelsin sonra başlarsın, birde minox'a başladıktan 3-4 hafta sonra Bu resimdeki ürünüde haftada 1-2 kez, minox kullandığın süre boyunca tavsiye ederim, seboraik dermatid ve kepek tarzı durumlardan korur.. |-onayisareti-|

|-onayisareti-|  |-onayisareti-|  |-onayisareti-|
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32

Ssrrddrrttrrkk

• Full Member
« Yanıtla #56 : 11 Ocak 2021, 12:22:21 »
Ekim sonrası 32. Gün . .
Ön sağ sol ve arkayı ekliyorum kırmızılık geçmedi hala . .
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32

Ssrrddrrttrrkk

• Full Member
« Yanıtla #57 : 11 Ocak 2021, 13:04:36 »
 :o
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32

matkap

• Doktore
  • Yeni üye
  • *
  • Doktor
« Yanıtla #58 : 13 Ocak 2021, 22:55:26 »
Hocam kızarıklık yoğun kozmetik olarak da seni zorluyordur, bence bir dermatolojiye uğra. hiç bir şey kaybetmezsin. Ekim merkezleri her konunun uzmanı değil dermatolojiden çok anlamayabilirler. Hatta dermatolojinin yorumunu da yazarsın buraya herkes bilgilenmiş olur.

Benim söyleyeceklerim kızarıklığı geçireceği garanti değil ama aklıma geldiği için yazayım
-Günlük solgar full spectrum curcumin al anti inflamatuar etkisi oluyor (sabahları al bence)
-Ssabahları yine coraspin alabilirsin genelde tavsiye edilir
-Haftada bir kere konazol ve bir kere neutrogena t-gel denerdim, birden fazla değil. Konazol uzun süre kullanma bir ayı gecmesin.
-Azelderm sulandırarak belki.... Ama dediğim gibi dermatolog değilim bence en iyisi bir doktora uğrayıp fikir almak.  Takip ediyorum konunu bizi de bilgilendir.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2021, 23:13:25 Gönderen: matkap »
4200greft 35y 28-12-2020
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18877.0
Biotin
Minoxidil (solusyon içerisinde finasterid + melatonin)
Solgar saw palmetto
Jarrow Formulas Zinc Balance

Ssrrddrrttrrkk

• Full Member
« Yanıtla #59 : 15 Ocak 2021, 22:30:08 »
Hocam kızarıklık yoğun kozmetik olarak da seni zorluyordur, bence bir dermatolojiye uğra. hiç bir şey kaybetmezsin. Ekim merkezleri her konunun uzmanı değil dermatolojiden çok anlamayabilirler. Hatta dermatolojinin yorumunu da yazarsın buraya herkes bilgilenmiş olur.

Benim söyleyeceklerim kızarıklığı geçireceği garanti değil ama aklıma geldiği için yazayım
-Günlük solgar full spectrum curcumin al anti inflamatuar etkisi oluyor (sabahları al bence)
-Ssabahları yine coraspin alabilirsin genelde tavsiye edilir
-Haftada bir kere konazol ve bir kere neutrogena t-gel denerdim, birden fazla değil. Konazol uzun süre kullanma bir ayı gecmesin.
-Azelderm sulandırarak belki.... Ama dediğim gibi dermatolog değilim bence en iyisi bir doktora uğrayıp fikir almak.  Takip ediyorum konunu bizi de bilgilendir.

Önerilerin için teşekkür ederim araştırma yapacağım söylediklerini . . Hastane sektöründe (doktorlar) akrabalarımız var onlardan öğrendiğim kadarıyla hemen hemen hepsi fucicort krem kullanmam gerektiği söylendi 1 hafta kullandım da . . Zaten 1 ay oldu biraz fazlası var daha yeni sayılır . . Kızarıklık baya bir azaldı biraz da telefonlarda öyle çok kırmızı çıkıyor . . 2 3 aya geçeceğini söylüyorlar kırmızılığın cilt hassaslığı diyorum şuan .   ;D
  • Greft Miktarı 4300
  • Yaşınız 32

Facebook Twitter Instagram