Anket

3 günde 1 dutastaride kullanmak finasteridden etkili
7 (43.8%)
Günlük finasterid kullanmak  3 günde bir dutastarideden etkili
9 (56.3%)

Toplam Oy Verenler: 16

Gönderen Konu: 3 günde 1 dutastaridemi yoksa günlük finasteridmi?  (Okunma sayısı 1130 defa)

Hwoarang7

• Hero Member
Ynt: 3 günde 1 dutastaridemi yoksa günlük finasteridmi?
« Yanıtla #1 : 27 Aralık 2020, 15:23:38 »
Dutasterid ilk hafta her gün ya da 2 hafta her gün sonra 3 günde bir alınırsa istenilen DHT seviyesini bloke eder. Ben ilk hafta her gün alındıktan sonra 3 günde bir daha etkili olur diyorum. (1.hafta sknunca %85 ikinci hafta sonunda %90 bir yıl sonunda %93-94 bloke ediyor )

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 27 Aralık 2020, 15:31:09 »
 benimde bildiğim saçlı deride 1 mg finasterid dhtyi yüzde 38 baskılarken 0.5 mg dutastaride yüzde 55 baskılıyor.2.5 mg dutastaride yüzde 82 baskılıyor. bu daha etkili ama yan etkileri.birde finasteridde şu var 1 mg finasteridle 5 mg arası pek fark yok.5 mg içsen yüzde 40 baskılar.ama bunda 5 kat fazla içsen yüzde 82 baskılıyor.firma bu ilacı kelin viegrası diye piyasaya çıkarcakken çalışmaları durdurmuştu dutasteridenin
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Aralık 2020, 15:38:28 »
benimde bildiğim saçlı deride 1 mg finasterid dhtyi yüzde 38 baskılarken 0.5 mg dutastaride yüzde 55 baskılıyor.2.5 mg dutastaride yüzde 82 baskılıyor. bu daha etkili ama yan etkileri.birde finasteridde şu var 1 mg finasteridle 5 mg arası pek fark yok.5 mg içsen yüzde 40 baskılar.ama bunda 5 kat fazla içsen yüzde 82 baskılıyor.firma bu ilacı kelin viegrası diye piyasaya çıkarcakken çalışmaları durdurmuştu dutasteridenin
Bahsettiğim serum DHT seviyesi zaten , scalpta 51-55 arası 0.5 mg baskiliyor. 2.5 mg %75den fazlaydı serum dhtde ise %97 baskiliyor fakat neredeyse DHT yok ediliyor bu kadarı fazla bence .

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 27 Aralık 2020, 17:30:13 »
simdi birde boyle dusunun sacta dudasterid % 155 testesteron arttırıyor  1  mg finasterid  %52 civarı peki bu fazla testeron sacta bulunmasısizce zaralı degilmi bu yuzden finasterid  finasterid diyorum bennn vucut her turlu konuda tolere edebiliyor her iksini alan maceraperestler ise sactaki bu testoyu dusunun  bu arada  testo da sac dokuyor  1 yıl  fin kullan  sonraki yıl  haftada 1 dud kullan ikisini deneyle hem testo seviyesi stabil klasın hem dht miktarı fazla alınımı iyi degil yada tek tedavi omur boyu.....
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 27 Aralık 2020, 17:32:36 »
simdi birde boyle dusunun sacta dudasterid % 155 testesteron arttırıyor  1  mg finasterid  %52 civarı peki bu fazla testeron sacta bulunmasısizce zaralı degilmi bu yuzden finasterid  finasterid diyorum bennn vucut her turlu konuda tolere edebiliyor her iksini alan maceraperestler ise sactaki bu testoyu dusunun  bu arada  testo da sac dokuyor  1 yıl  fin kullan  sonraki yıl  haftada 1 dud kullan ikisini deneyle hem testo seviyesi stabil klasın hem dht miktarı fazla alınımı iyi degil yada tek tedavi omur boyu.....

stabil kalsın diyorsan fin hiç stabil zaten yanetki olma sebebi de o dut çok daha stabil . ayrıca dutun daha tolere edilebilir olduğunu düşünüyorum.
eğer testo da saçını döküyorsa seni fin ve dut kurtarmaz , ru spiro kullanman lazım

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 27 Aralık 2020, 17:44:03 »
oralminoxidil adlı kulanıcı zaten sana anlattıklarımıeger  okusaydın anlardın dedigimi  bu mesajımı dinle kardesim yakında kalpten gitmeden oral alıyorsun minoxidil tam bir intihar sebebi %200 eminimki kalp spazmların yani sıkısmaların kullanımdan 1 hafta sonra baslamıstır ustune dudasterid alıyorsun karaciger enzim salgısınında  anasını aglatıyorsun ve saca gelince cok gecmez  2 yılda sacların seyreklesecek on taraftan cunku dudasterid fazla testoyu arttırıyor ve eger sanslıysan dokulmen agır degildir cunku agası siddetli olnlarda ben bunu gordum fazla testo sacı dokuyor dudasterid sacta testoyu cok arttırıyor haa sana onerim kullanmayı bırakamıyorsan haftada 1 edusur ve fin kullan hergun  sen su anda kafamda sac olsunda asagısı onemli degil kafasına girmissin  guzel bir tedavi yap oral mın + dudas mahfeder seni farkındaysan iyiligini dusunuyorum birde ustelik haftada 2 kere alıyon daha tehlikeli sen bilirsin bu yorumları kotu amaclı yazmadım seni tanımıyorum sadece yazıktır gunahtır sana... 
bitkisel 10 ilac kullan ama oral minexe bulasmyacaktın..
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 27 Aralık 2020, 18:42:28 »
oralminoxidil adlı kulanıcı zaten sana anlattıklarımıeger  okusaydın anlardın dedigimi  bu mesajımı dinle kardesim yakında kalpten gitmeden oral alıyorsun minoxidil tam bir intihar sebebi %200 eminimki kalp spazmların yani sıkısmaların kullanımdan 1 hafta sonra baslamıstır ustune dudasterid alıyorsun karaciger enzim salgısınında  anasını aglatıyorsun ve saca gelince cok gecmez  2 yılda sacların seyreklesecek on taraftan cunku dudasterid fazla testoyu arttırıyor ve eger sanslıysan dokulmen agır degildir cunku agası siddetli olnlarda ben bunu gordum fazla testo sacı dokuyor dudasterid sacta testoyu cok arttırıyor haa sana onerim kullanmayı bırakamıyorsan haftada 1 edusur ve fin kullan hergun  sen su anda kafamda sac olsunda asagısı onemli degil kafasına girmissin  guzel bir tedavi yap oral mın + dudas mahfeder seni farkındaysan iyiligini dusunuyorum birde ustelik haftada 2 kere alıyon daha tehlikeli sen bilirsin bu yorumları kotu amaclı yazmadım seni tanımıyorum sadece yazıktır gunahtır sana... 
bitkisel 10 ilac kullan ama oral minexe bulasmyacaktın..

hocam ben de yılladır araştırıyorum heralde dökülmem çok agresif olmasa ben enayi miyim kullanıyım bunları. 2 sene içinde kel kalmak istemiyorum gerekirse daha ağır tedaviye de geçerim . kalp hastaları için kullanılan 40-100 mg arası . testo saç dökebilir bu daha az kişide görülür . öyle olsa bile dht testodan belki 20 kat daha kötü saç için. nabalım testo saç döküyor diye kesip atalım mı en azından dhtyi düşürmem lazım. testo için ilerde topikal spiro kullanabilirim. ben de tıp okuyorum foruma yeni giren biri değilim yıllardır okumadığım makale kalmadı. yan etki görmüyorum şu an zaten . her gördüğünüz yerde ilaçları kötülemeyi bırakın finde yanetki gördüğüm için duta geçtim bunu yapan insanların çoğu da duttan yanetki görmediğini söylüyor ki benim de öyle oldu. neden aşağısı önemli değil kafasına giriyim yan etki görürsem bırakırım öyle bir anlatmışsınız ki sanki diane spiro içiyorum sabah akşam abartılacak bir tedavi değil. iyi günler dilerim

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 27 Aralık 2020, 19:03:06 »
 hocam muptezel arkadas vardı biş kullanırdı speyi tutune neye sıkarsan sık derdi sonra o sıktığını iç direk beyne gidiyor derdi.sende minoxu ağızdan alıon bişiye sıkıp direk onu tutturup direk beyine gondersen:)
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 27 Aralık 2020, 19:15:40 »
hocam muptezel arkadas vardı biş kullanırdı speyi tutune neye sıkarsan sık derdi sonra o sıktığını iç direk beyne gidiyor derdi.sende minoxu ağızdan alıon bişiye sıkıp direk onu tutturup direk beyine gondersen:)

ekteki resimler 25mg oral min kullanan birine ait yanetki olarak ilk başlarda çarpıntı yapmış sonra geçmiş ben 5 10 arası kullanıyorum . beyne çekme fikri de iyiymiş:)

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 27 Aralık 2020, 19:28:11 »

Sen bilirsin insaallah bir omur boyu sacın olur  ama anlamadıgım nokta  nicin  tropikal minoxidil kullanmadın  da direk kana gonderme fikrine kapıldın

tropikal minox  dongu olayından korktugun icinmi yoksa  cok takıyon ya fazla giderse aynalara bakamazssam o dongu olayında psikolojim bozulur dusuncesindemisin tıp ogrencisisin bilirsin kana verilen her ilac ilk once beyin sinir hucrelerine aktarılıp tanınır  ve yan etkisi butun vucutta yayılır  %5 minoxidil tropikal kullansaydın yan etki duzeyi sende dahada dusecekti   neyseee devam   umraım tedavinden cevap alırsın  ben sadece onerdim dudasa gelince  aldıgın gunler boll bol su ic   ve hareektli bir yasamın olsun hadi saglıcaklı bir omur diliyorum
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 27 Aralık 2020, 19:42:03 »

Sen bilirsin insaallah bir omur boyu sacın olur  ama anlamadıgım nokta  nicin  tropikal minoxidil kullanmadın  da direk kana gonderme fikrine kapıldın

tropikal minox  dongu olayından korktugun icinmi yoksa  cok takıyon ya fazla giderse aynalara bakamazssam o dongu olayında psikolojim bozulur dusuncesindemisin tıp ogrencisisin bilirsin kana verilen her ilac ilk once beyin sinir hucrelerine aktarılıp tanınır  ve yan etkisi butun vucutta yayılır  %5 minoxidil tropikal kullansaydın yan etki duzeyi sende dahada dusecekti   neyseee devam   umraım tedavinden cevap alırsın  ben sadece onerdim dudasa gelince  aldıgın gunler boll bol su ic   ve hareektli bir yasamın olsun hadi saglıcaklı bir omur diliyorum

topikal kullandım ama sd vardı onu kötü yapmasından korkuyorum bir de bence minoksil dökülen yere değil genel olarak uygulanmalı gerilim teorisi bana çok mantıklı geliyor bütün kafa derisine uygulayamayacağım için oral kullanıyorum. yani ilk olarak tepe bölgesi kalsifiye olup büyüyor ama bunun etkisi ilk şakakları gerdirdiği için şakaklar ilk dökülüyor . şakakların ilk dökülmesine rağmen ekimde tepeye göre daha başarılı olma sebebi de bence bu. aynı şekilde yanlar kulakların arkası da büyüyor bu hani donörü olmayanların dökülme tipi. olabildiğince sağlıklı yaşıyorum bir dal sigara belki de daha zararlıdır

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 27 Aralık 2020, 19:46:59 »
 gencken bende dut fin saw beraber aynı anda içiyordum en deli bendim sitelerde benden çılgın seni gordum.minoxidil firmaları tarafından denenmiştir bu herhalde içme hani farkındalık marjinallik ayağına surme derdi yok diye .tıp okuyorsunda hocam bilinclisinde ama ağızdan içmekte yurek ister.
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2020, 20:07:26 Gönderen: emekli kel »

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 27 Aralık 2020, 19:50:59 »
topikal kullandım ama sd vardı onu kötü yapmasından korkuyorum bir de bence minoksil dökülen yere değil genel olarak uygulanmalı gerilim teorisi bana çok mantıklı geliyor bütün kafa derisine uygulayamayacağım için oral kullanıyorum. yani ilk olarak tepe bölgesi kalsifiye olup büyüyor ama bunun etkisi ilk şakakları gerdirdiği için şakaklar ilk dökülüyor . şakakların ilk dökülmesine rağmen ekimde tepeye göre daha başarılı olma sebebi de bence bu. aynı şekilde yanlar kulakların arkası da büyüyor bu hani donörü olmayanların dökülme tipi. olabildiğince sağlıklı yaşıyorum bir dal sigara belki de daha zararlıdır

Kardesim ben bu teoriyi duymustum ama tam bilgi sahibi degilim acıklarmısın daha iyi  ogreneyim
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 27 Aralık 2020, 19:54:48 »
 eskiden dr bana demişti baslığı vardı tuzluk gibi onu butun kafaya yaydır diyordu.surduğun yerlerin yanınada az biraz etki ediyor.şakaklar dhtye zayıf tepede dolaşım itibariyla beslenme zor ama ilaçlarda işe yarıyor iyi yer ekerse tepeyede ekim iyi oluyor.bir profta saç dokulmez kafa kemikleri zamanla şu bu olur saç ondan dokulmuş olur diyordu.germe metodu ekimden eskidir sanırım kafa derisini  geriyorlardı falan.

Facebook Twitter Instagram