Gönderen Konu: Biotin günluk kullanim orani max ne olmali  (Okunma sayısı 1459 defa)

Emre_70

• Full Member
Biotin günluk kullanim orani max ne olmali
« : 08 Haziran 2019, 17:43:48 »
Merhaba

Xpecia tabletin yaninda extra biotin icerikli multi vitamin kullanan var mi? Max oran ne olmali fazlasi ne gibi zararlara yol acabilir?  Bende Gnc den Mega men multivitamini alip kullanmayi dusunuyorum xpecia ile birlikte. Fikirlerinizi paylasabilirmisiniz?

Tesekkurler

Galaksi

• Full Member
Ynt: Biotin günluk kullanim orani max ne olmali
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2019, 18:27:35 »
Xpecia kullanırken 2 tablet alıyordum yani toplam galiba 2.5mg biotin ediyordu 2 tablette

Xpecia'yı bıraktıkdan sonra 5mg biotine başladım 3 ayı geçti hala kullanıyorum. Daha ortalama 4 ay daha 5mg biotin kullanmak hedefim sonra 2 ay da 2.5mg biotin alıp kullanmayı bırakmayı düşünüyorum

EMİNBEY

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2019, 18:39:13 »
Günlük bir insanın biotin ihtiyacının 2 mg olduğunu duymuştum. Fazladan tüketmen ihtiyaç fazlası olduğu için idrar yoluyla atılır veya kilo olarak kişiye yansıyabilir düşüncesindeyim

Galaksi

• Full Member
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2019, 19:14:51 »
Yalnız takip ettiğim bazı dermatologlar var ve bir sürü prp videosu paylaşıyorlar. Pahalı olmasına rağmen yaptıran bir sürü kişi var

Demek ki hiç biri forumlarda araştırma yapmıyor :D

Emre_70

• Full Member
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2019, 19:30:10 »
Yalnız takip ettiğim bazı dermatologlar var ve bir sürü prp videosu paylaşıyorlar. Pahalı olmasına rağmen yaptıran bir sürü kişi var

Demek ki hiç biri forumlarda araştırma yapmıyor :D

Prp nin ise yarar oldugunu dusunuyorum ve her ay 1 tane yaptiracagim. Lakin ise yaramadigini dusunenlerde var.

Galaksi

• Full Member
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2019, 19:30:55 »
@Emre_70

pardon hocam prp mesajını başka konuya yazacaktım bu konuya yazmışım :D

yigit10

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2019, 22:47:04 »
Günlük bir insanın biotin ihtiyacının 2 mg olduğunu duymuştum. Fazladan tüketmen ihtiyaç fazlası olduğu için idrar yoluyla atılır veya kilo olarak kişiye yansıyabilir düşüncesindeyim
Eminciğim emin ol kilo falan yaptığı yok.Gerek askerde olsun gerek şimdi olsun günde 5mg medobiotin alıyorum.Tam tersi iyice zayıflamışım.Bunun kiloya olumlu ya da olumsuz bir etkisi yok yani.Orası kesin.

Musollini

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2019, 00:28:21 »
5 mg bende donör bölgede sivilce yapıyor. Bana günlük 2500 yetiyor sanırım

onizuka eikichi

• Dr koray Erdoğan saç ekimi sonuçları
  • Hero Member
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2019, 01:59:40 »
Biotin kilo aldırıyor, kilo aldırmaktan kastım iştah açıyor bu şekilde kilo alıyorsunuz. Fazlası da idrarla atılıyor tabi her şeyin fazlası zarar. Sizin göstermiş olduğunuz üründe 150 mcg biotin yazıyor bu çok ufak bir doz korkmanıza gerek yok. İnsanlar xpecia ile birlikte 5000 mcg (5 mg) biotin kullanıyorlar :). Hatta forumda 10000 mcg biotin kullananlara da denk gelmiştim. Kullanacağınız vitaminin içeriği de güzelmiş memnun kalırsanız burada paylaşır mısınız lütfen?
Tavsiye/öneri isteyen arkadaşlar ben doktor değilim. Saç ekimi üzerine ya da plastik cerrahi konusunda hiçbir eğitimim yok. Ben de sizler gibi yaşadığım saç sorunun da edindiğim deneyimleri, yaptığım araştırmaları, denediğim ürünlerden nasıl sonuçlar aldığımı foruma aktarıyorum.

Emre_70

• Full Member
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2019, 19:45:03 »
Xpecia kullanırken 2 tablet alıyordum yani toplam galiba 2.5mg biotin ediyordu 2 tablette

Xpecia'yı bıraktıkdan sonra 5mg biotine başladım 3 ayı geçti hala kullanıyorum. Daha ortalama 4 ay daha 5mg biotin kullanmak hedefim sonra 2 ay da 2.5mg biotin alıp kullanmayı bırakmayı düşünüyorum

Xpecia ile birlikte biotin tablet kullanmamanizin bir sebebi var mi? Forum da bir cok kisi birliktr kullanmis.

Galaksi

• Full Member
« Yanıtla #10 : 10 Haziran 2019, 15:06:35 »

Xpecia ile birlikte biotin tablet kullanmamanizin bir sebebi var mi? Forum da bir cok kisi birliktr kullanmis.

Xpecia'dan aldığım Biotin ozamanlar yeterli diye düşünüyordum yani özel sebebi yok. Xpecia'yı bırakınca direk 5mg biotine başladım ama 5-6 ay sonra bırakacağım inşallah, belirli bir planım var da

Facebook Twitter Instagram