Gönderen Konu: Sikilastirma basari orani?  (Okunma sayısı 627 defa)

Bursatexas

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Sikilastirma basari orani?
« : 10 Haziran 2022, 14:50:44 »
5 yil once ekim yaptirdim, normal olarak saclar dokulmeye devam ediyor, sikilastirma yapmak istiyorum ancak sikilastirma sonuclarina baktigimda tatmin eden sonuclar gormedim. ( genel ) Biliyorsunuz cm2 ekilmesi gereken graft 40-60 arasi bircok hekimin bile sikilastirmalari basarili yapmadigini gordum.guzellik merkezlerini gectim hadi.  Bana burada izah edebilecek birisi var mi neden sikilastirma ilk ekim kadar basarili olmuyor. Bilimsel acidan fikir veren herkese tesekkurler simdiden. 

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ynt: Sikilastirma basari orani?
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2022, 14:53:03 »
Bir çok sıklaştırma ekimi eğer başarısız ise bunun nedeni
Dökülme olan saça yaptırmaları saçların ince ve cansız ise aralara ekim yaptırınca dökülmen hızlanır
O yüzden önce güçlendirip sağlıklı hale getireceksin ki saçı
Kayıp yaşama ama bir yandan kendi saçların dökülürken bir yandan ekilenlerin çıkması
Neye yarar dimi?
Global Moderator

Bursatexas

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2022, 15:01:06 »
Bununla ilgili bir yazi okudum, cm2 ekilen graftler dermis alanda bulunan ve bir birine yakin ekilmis ama dokulmemis ince olan kokler ile ayni damardan beslenme durumundan dolayi hem saglikli kok hemde ince olan kok iyi beslenemedigi icin dokulme gerceklesiyormus. Bu ne derece dogru bilmiyorum herhangi bir oran verilmemis. 

422422werker

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2022, 15:24:29 »
Bununla ilgili bir yazi okudum, cm2 ekilen graftler dermis alanda bulunan ve bir birine yakin ekilmis ama dokulmemis ince olan kokler ile ayni damardan beslenme durumundan dolayi hem saglikli kok hemde ince olan kok iyi beslenemedigi icin dokulme gerceklesiyormus. Bu ne derece dogru bilmiyorum herhangi bir oran verilmemis.

kardeşim valla bende saç ektiricem ama senin gibi ekimden sonra kendi saçlarım ölürse diye korkuyorum napacağız bu risk alınırmı dhi ile fue fark etmez diyorlar kararsız kaldım napalım sence

422422werker

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2022, 15:26:14 »
yani seninde saçın heralde kelleşmedi sadece seyreldi değilmi. fotograf varmı...  bu dediin gibi saç kökleri tek damara bağlanıyor konusu doğrumu ama bence vücut yeni kılcal damarlar açıyordur ekilen saç için o dediğin tezin doğru oldugunu düşünmüyorum çünkü kel bir insana ekim yapınca hiçbir saçı çıkmaması lazım

Bursatexas

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2022, 16:26:45 »
kel alanda ekilen graftler herhangi bir kılcal damarla karşilaşmadiği icin kel alandaki ekilenler '' dogru ekildiyse '' tutuyor. Herkesin kafasindaki o soru burada devreye giriyor gerçekten de kökler ölmemiş ama ince kökler ile ayni damari paylaşiyor mu. sikilaştirma işlemi yaptirmak isteyen kişilerin en büyük problemi burada. Cunku 100bin verseler ben graftlerimin bosa gitmesini istemem. Hem para verip hemde graftlerimi kaybetmek epey aci olsa gerek.

422422werker

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2022, 15:05:59 »
kel alanda ekilen graftler herhangi bir kılcal damarla karşilaşmadiği icin kel alandaki ekilenler '' dogru ekildiyse '' tutuyor. Herkesin kafasindaki o soru burada devreye giriyor gerçekten de kökler ölmemiş ama ince kökler ile ayni damari paylaşiyor mu. sikilaştirma işlemi yaptirmak isteyen kişilerin en büyük problemi burada. Cunku 100bin verseler ben graftlerimin bosa gitmesini istemem. Hem para verip hemde graftlerimi kaybetmek epey aci olsa gerek.

kardeşim öyle birşey yok sana kim diyor bunu ne bilimsel açıdan neden mantıksal açıdan söylediğin bu şey kabul edilebilir birşey değil. vucuta yeni bir doku sokuluyor sokulan yer deliniyor ağır hasar alıyor orda yeni yapı oluşrken yeni damarlarda oluşuyor dediğin gibi olsa biz kilo alırken veya kaslarımızı büyütürken yeni damarlar oluşmazdı yada yeni sinirler gelişmezdi sonradan oluşan kasa dokundugunda hissetmemen gerekirdi kısaca söylediğin şeyle alakası yok kardeşim. sadece ekilirken sağlam saçların köklerine zarar veriyorlar o yüzden kendi saçın dökülüyor  senin dediğinin olması mantık açısından şu şekilde olabilir sonradan ekilen kök var olan saçın birebir direk içine denk getirilmeli fakat buda bilimsel olarak kabul edilmez matematiksel olarakda milyonda 1 birşey genelde ekilirken var olan saçın kökünü maf ediyorlar o kök parçalanıyor dolayısıyla sonradan ekilen kökde o parçalanmış dokuya yakın olduğundan oda ölüyor olabilir eken kişi  kendi saçımızın köklerine deymeden ekmeyi başarabilirse sorun olmaz yani yeni damarlar oluşur hem kendi saçın hemde ekilen saç yaşar

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2022, 17:37:56 »
Fotoğraflar yükleyebilir misin

Bursatexas

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2022, 21:21:19 »
kardeşim öyle birşey yok sana kim diyor bunu ne bilimsel açıdan neden mantıksal açıdan söylediğin bu şey kabul edilebilir birşey değil. vucuta yeni bir doku sokuluyor sokulan yer deliniyor ağır hasar alıyor orda yeni yapı oluşrken yeni damarlarda oluşuyor dediğin gibi olsa biz kilo alırken veya kaslarımızı büyütürken yeni damarlar oluşmazdı yada yeni sinirler gelişmezdi sonradan oluşan kasa dokundugunda hissetmemen gerekirdi kısaca söylediğin şeyle alakası yok kardeşim. sadece ekilirken sağlam saçların köklerine zarar veriyorlar o yüzden kendi saçın dökülüyor  senin dediğinin olması mantık açısından şu şekilde olabilir sonradan ekilen kök var olan saçın birebir direk içine denk getirilmeli fakat buda bilimsel olarak kabul edilmez matematiksel olarakda milyonda 1 birşey genelde ekilirken var olan saçın kökünü maf ediyorlar o kök parçalanıyor dolayısıyla sonradan ekilen kökde o parçalanmış dokuya yakın olduğundan oda ölüyor olabilir eken kişi  kendi saçımızın köklerine deymeden ekmeyi başarabilirse sorun olmaz yani yeni damarlar oluşur hem kendi saçın hemde ekilen saç yaşar
sen bilimsel olarak ne seviyedesin ben bu tezi doktor hamit aydinda gordum senin tezinin bilimsel acidan kanitlanmis bir raporun varmi yazmis durmussun bilir kisi gibi

422422werker

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 11 Haziran 2022, 22:40:14 »
sen bilimsel olarak ne seviyedesin ben bu tezi doktor hamit aydinda gordum senin tezinin bilimsel acidan kanitlanmis bir raporun varmi yazmis durmussun bilir kisi gibi
senin yazdıklarının bilimle uzaktan yakından en ufak alakası yok

Bursatexas

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 12 Haziran 2022, 00:50:38 »
senin yazdıklarının bilimle uzaktan yakından en ufak alakası yok
yani diyorsun ki doktor hamit aydin bos yapiyor. Peki senin bir yayinladigin makale varmi okuyalim.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 12 Haziran 2022, 01:28:02 »
Şu tartışmanın sonucu ne çıkacak çok merak ediyorum,inşallah bi sonuca varırsınız biz de planlarımızı ona göre yaparız,rez.
  • Yaşınız 31

dinodin11

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 12 Haziran 2022, 08:57:38 »
İki ceviz fidanı arası mesafe en az iki metre olmalı
Ona göre hesap makinası çıkarıp, sonuca varın

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 12 Haziran 2022, 20:14:43 »
Bir çok sıklaştırma ekimi eğer başarısız ise bunun nedeni
Dökülme olan saça yaptırmaları saçların ince ve cansız ise aralara ekim yaptırınca dökülmen hızlanır
O yüzden önce güçlendirip sağlıklı hale getireceksin ki saçı
Kayıp yaşama ama bir yandan kendi saçların dökülürken bir yandan ekilenlerin çıkması
Neye yarar dimi?

2 yıldır Fin kullanıyorum. Benim dökülme neredeyse tamamen durdu

Bu durum ekim için avantajlı

Facebook Twitter Instagram