Gönderen Konu: Duttan inip fine binmek ?  (Okunma sayısı 5141 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Duttan inip fine binmek ?
« : 31 Aralık 2020, 10:12:25 »
Dutasterid kullanımında 2 ayı doldurdum, agresif dökülme büyük oranda durdu, sivilcelenme haricinde yan etki yok gibi gelse de sanırım vücuttaki yağ oranı da artıyor daha göbekli gibi görüyorum kendimi, kilo hemen hemen aynı.
Bu ilacı ömür boyu kullanmak pek mümkün değil, 30'a kadar yani DHT azalana kadar kullanayım diyordum ama 7 sene de riskli olabilir, orta vadede finasa geçmeyi düşünüyorum
Finasa geçtikten sonra frontal ve temporal bölgedeki sonuç bozulur mu ? Tekrar agresif dökülmeye döner miyim ?
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1
ŞUNLARADA BAKABİLİRSİNİZ

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Duttan inip fine binmek ?
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2020, 10:13:43 »
Dutasterid kullanımında 2 ayı doldurdum, agresif dökülme büyük oranda durdu, sivilcelenme haricinde yan etki yok gibi gelse de sanırım vücuttaki yağ oranı da artıyor daha göbekli gibi görüyorum kendimi, kilo hemen hemen aynı.
Bu ilacı ömür boyu kullanmak pek mümkün değil, 30'a kadar yani DHT azalana kadar kullanayım diyordum ama 7 sene de riskli olabilir, orta vadede finasa geçmeyi düşünüyorum
Finasa geçtikten sonra frontal ve temporal bölgedeki sonuç bozulur mu ? Tekrar agresif dökülmeye döner miyim ?

haftada 1 e düşebilirsin bir ay daha kullan bu şekilde

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2020, 12:10:05 »
19.aydır fin kullanıyorum ve evet ön bölgem inceliyor

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2020, 12:35:03 »

Olm 30 yaşınızda yaşlanacağınızı falan mı sanıyorsunuz? Elbet fiziksel performansın, vücudu toplama hızın, kas inşa etme hızın vs aynı olmayacak ama, Dht sana emin ol o zaman da lazım olacak.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2020, 12:39:46 »

Kardesim fine gec  vallah billaha fine gec ileride pisman olmadan  bak dut hakkında yorum yapmısım dut sac sklasında cok testo yapıyor yorumlarımı oku bu yuzden on bolgeden dah acılır uyarıyorum fin cok cok daha iyi ... doktorların bile onerdigi buu  sacların  eger agresif dokulmeyse bu kadar testonun sacta dolasması  zarar yapıyor finas kafada testo cok artırmıyor dud ilk gun oldugunda%52 dht block %152 testo arttıyorgun gun azalıyor  ama saca zarar veriyor bu testo   
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2020, 13:02:38 »
19.aydır fin kullanıyorum ve evet ön bölgem inceliyor

Fin sacları inceltmez kardesim  finasterid  sac cıkartmaz  finasterid dediginin tam tersini yapar sacların incelmesini engeller suresini uzatır  yani  desydin saclarım dokuluyor ona derdim  dokulmen agresif vtaminde ekle tropikal yaglar onerirdim ama finasterid sac inceltmez tam tersini yapar sacta cıkartmaz omrunu uyzaturkafadaki sacların dudasteride gelince oda aynısını yapar ama dudas ek olarakta sactaki hormon dalgalanmasını cok tetikler o sacta seyrelmeler yapar zamanla onunda gorevi sacların incelmesini engellemesi yani  sac cıkartmazlar  omrunu uzatırlar sadece  inceltmeyi yapan AGA  insanları aga saclarını incelterek kel bırakır  inceltei  incelte artık sac oradan cıkartmamaya baslar AGA aslında genetik sac incelmesi aslında
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 31 Aralık 2020, 13:40:14 »

Fin sacları inceltmez kardesim  finasterid  sac cıkartmaz  finasterid dediginin tam tersini yapar sacların incelmesini engeller suresini uzatır  yani  desydin saclarım dokuluyor ona derdim  dokulmen agresif vtaminde ekle tropikal yaglar onerirdim ama finasterid sac inceltmez tam tersini yapar sacta cıkartmaz omrunu uyzaturkafadaki sacların dudasteride gelince oda aynısını yapar ama dudas ek olarakta sactaki hormon dalgalanmasını cok tetikler o sacta seyrelmeler yapar zamanla onunda gorevi sacların incelmesini engellemesi yani  sac cıkartmazlar  omrunu uzatırlar sadece  inceltmeyi yapan AGA  insanları aga saclarını incelterek kel bırakır  inceltei  incelte artık sac oradan cıkartmamaya baslar AGA aslında genetik sac incelmesi aslında

onun saçlarında hiçbir sorun yok psikolojik olarak her gün aynaya bakıp fotoğraflar çekip inceliyor ve saçının inceldiğini sanıyor. Şimdi kol kıllarını da her gün 3 saat incele fotosunu çek aa kol kıllarıma bir şey oluyor olamaz falan dersin bu psikolojik o arkadaşın saçında hiçbir sorun yok bunu tüm forum söylyür ama hala kendini kandırıyor
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 31 Aralık 2020, 13:41:41 »

Güzel kardeşim ben fin saçları inceltiyor demedim kullanmama rağmen inceliyor dedim.Fin %10ü çözüm değil ve dökülmem yaşıma göre agresif.Fin yavaşlattı ama dökülme durmadı en ön bölgem inceliyor ama olması gerekenden daha yavaş bir şekilde.
Avodart testoyu yükseltiyor ama şu unutulmamalı dht testodan 5 kat daha fazla saç döker o yüzden avodart en önde etkilidir fine göre

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 31 Aralık 2020, 13:42:32 »
onun saçlarında hiçbir sorun yok psikolojik olarak her gün aynaya bakıp fotoğraflar çekip inceliyor ve saçının inceldiğini sanıyor. Şimdi kol kıllarını da her gün 3 saat incele fotosunu çek aa kol kıllarıma bir şey oluyor olamaz falan dersin bu psikolojik o arkadaşın saçında hiçbir sorun yok bunu tüm forum söylyür ama hala kendini kandırıyor
Zıptıkçı ve Hworanga sorabilirsin.
18 yaşında nw2.5tum.
İlaçlara başlamasam şuan seninki gibi olurdu saçlarım

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 31 Aralık 2020, 13:43:59 »
Zıptıkçı ve Hworanga sorabilirsin.
18 yaşında nw2.5tum.
İlaçlara başlamasam şuan seninki gibi olurdu saçlarım

O zaman ilaçlar etki etmiş. Bana finasteridden önce ve sonrası bir fotoğraf atar mısın. İncelmen gerçekten devam ediyor mu bakmak istedim
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 31 Aralık 2020, 13:46:12 »
O zaman ilaçlar etki etmiş. Bana finasteridden önce ve sonrası bir fotoğraf atar mısın. İncelmen gerçekten devam ediyor mu bakmak istedim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18502.15
Devam ediyor en ön bölge ince o fotoda tam çıkmamış ama hala idare eder düzeyde

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 31 Aralık 2020, 13:52:34 »
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18502.15
Devam ediyor en ön bölge ince o fotoda tam çıkmamış ama hala idare eder düzeyde

Senin saçların fin sayesinde baya canlanmış renk gelmiş ve evet 1.5 sene önce incelme varmış şakaklarda ama toparlamış sonra fotoğraflara göre. Bence belirgin bir açıklık oluşmadan endişelenme. Şu an gayet iyi çok samimi söylüyorum. Ben ne yapayım daha 19 yaşındayım nw3üm fin 3 aydır kullanıyorum şakaklarda minyatür baya saç var kurtaramicam galiba ne dersin tavsiyen var mı bana? Minoxil kullanmıştım 2020 başında ve baya iyi gelmişti nw3 den nw2 ye falan gelmiştim ama sonra bıraktım hem sıkıldım hem de egzama yüzünden.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 31 Aralık 2020, 13:56:15 »

Ya ben sana yazıyorum yazıyorum sen yine kendi kafana gore takılıyon yasın   18 sen gelisme cagındasın yeni hatırladım seni  yav bu forumda senin gibilercok sac ugruna kafayı yiyen avadort kullanılırmı   18 yasında   ben o kadar sana anlattım bu ne heyecan bu ne korku   sacın norwadd 1.5 cok iyi cok kaliteli bir sacın var  bu forumda dolasman bile ayıptır      birde gelmis  avadort dahaiyi dir diyorsun durmadan aynalara bakma cıldıracan cıldıracan  sen gelisme cagındasın  durmadan bakarsan  daha cok dokulur   bu yaslarda testo artısı dahada doker sacını  haa bunuda sana soyliyeyim belki sacın fini bile bu yasta kaldırmıyordur  vitaminlerle baslamalıydın
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2020, 14:02:32 Gönderen: ali2332b »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

My Precious

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 31 Aralık 2020, 14:06:01 »

Ya ben sana yazıyorum yazıyorum sen yine kendi kafana gore takılıyon yasın   18 sen gelisme cagındasın yeni hatırladım seni  yav bu forumda senin gibilercok sac ugruna kafayı yiyen avadort kullanılırmı   18 yasında   ben o kadar sana anlattım bu ne heyecan bu ne korku   sacın norwadd 1.5 cok iyi cok kaliteli bir sacın var  bu forumda dolasman bile ayıptır      birde gelmis  avadort dahaiyi dir diyorsun durmadan aynalara bakma cıldıracan cıldıracan  sen gelisme cagındasın  durmadan bakarsan  daha cok dokulur   bu yaslarda testo artısı dahada doker sacını  haa bunuda sana soyliyeyim belki sacın fini bile bu yasta kaldırmıyordur  vitaminlerle baslamalıydın
21.5 yaşındayım.1.5 senedir fin kullanıyorum hiçbir şekilde yan etki görmedim.Dökülmem agresif olmasa kullanmazdım

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 31 Aralık 2020, 14:11:30 »
Bence çoğu bölgesinde güzel kaliteli saç olan genetik dökülmesi başlayan biri finasterid kullanırsa incelmeye devam edecek bölümler. şakak bölgesi olabilir. ama ön orta bölge şakak bölgeye göre daha iyi cevap veriyor fine. Çok before after fotoğrafı gördüm. Anladığım kadarıyla olay şu. Eğer saçların aşırı incelmişse tepede olsun önlerde olsun fin bunları koruya da bilir korumaya da bilir. Ama koruyamamasına şaşırmamak lazım çünkü zaten incelmiş o saçlar artık dökülmeye yüz tutmuş. Ama bir yandan da genetik dökülme başlangıcı olan birini düşünelim ön bölgede biraz açılması var finasterid başladı o kişi saçının büyük çoğunlunu korur bana göre forumlarda falan hep bunu gördüm yani şakak bölgesi ve ön bölge biraz incelebilir o kadar. Finasterid bende işe yaramıyor diyenlerin çoğu ya kafasında 2 3 tel saçı kalanlar ya da şakak bölgesi finasterid rağmen incelmeye devam edenler. Koruması en zor olan bölge şakaktır. Bence hala kafasında çok saçı olan ön bölgede biraz açılması olan bir kişi finasterid ile saçının büyük çoğunlunu korur tabii ekstrem koşullar dışında yani aşırı kötü bir inflamasyon olursa finasterid işe yaramaz. Finasteridin minyatürleri kalınlaştırmasını beklemek 2. beklentimiz olmalıdır 1.beklentimiz korumasıdır. Minyatürleri kalınlaştırmıyo diye işe yaramıyo diyemeyiz.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram