Gönderen Konu: Topikal dut ile fine açıklık getirelim artık  (Okunma sayısı 2127 defa)

Thescript

• Hero Member
Topikal dut ile fine açıklık getirelim artık
« : 27 Nisan 2021, 18:11:40 »
Öncelikle sa cümleten

Kafam suan baya karmaşıklar içinde
Minoxile dutas veya finas katmak deriye işlemesine katkı sagliyormu yani kafa derisi emer mi ?

Ve diğer bi olay ise topikal tedaviler yan etkiyi en aza inidiriyorsa bunca millet neden finasteridi veya dutasteridi oral olarak alıyorlar anlamıyorum

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Topikal dut ile fine açıklık getirelim artık
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2021, 19:28:27 »
Öncelikle sa cümleten

Kafam suan baya karmaşıklar içinde
Minoxile dutas veya finas katmak deriye işlemesine katkı sagliyormu yani kafa derisi emer mi ?

Ve diğer bi olay ise topikal tedaviler yan etkiyi en aza inidiriyorsa bunca millet neden finasteridi veya dutasteridi oral olarak alıyorlar anlamıyorum

hakkında yapılan düzgün bir araştırma yok ne kadar kana geçiyor işe yarıyor mu pek bilinmiyor, 2 saniyede bi hap içmek ya da bütün gün losyonlu kafayla gezmek var. yanetki görmeyen biri için neden sürmekle uğraşsın ki

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2021, 20:02:52 »
hakkında yapılan düzgün bir araştırma yok ne kadar kana geçiyor işe yarıyor mu pek bilinmiyor, 2 saniyede bi hap içmek ya da bütün gün losyonlu kafayla gezmek var. yanetki görmeyen biri için neden sürmekle uğraşsın ki
minox gece  sadece 7 8 fis olarak kullanıyorum  bu şekilde alissin sac diyorum içine atılanların ne kadar kana karıştığı bilinmiyor ise ne yapılabilir bu durum için

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2021, 20:49:15 »
minox gece  sadece 7 8 fis olarak kullanıyorum  bu şekilde alissin sac diyorum içine atılanların ne kadar kana karıştığı bilinmiyor ise ne yapılabilir bu durum için

topikal kullanım yanetki görenler için tasarlanıyor, büyük çoğunluk artık görmezken ufak bir azınlık hala görebiliyor. düzgün bir dozlama ile sorun çözülebilir

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 27 Nisan 2021, 20:57:28 »
 hap kullan fini.lokallerde emilim zaten zordur dermoller gozenekleri açar ondan sonra su doksen kafaya o gider aşağıya ama hapın etkinliği 5 arla testeron bir araya gelir dhtyi oluştururken bileşenlerden birinin yerine gecip dhtyi zayıflatmak ondan ağızdan iç
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

ahmetkaya

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2021, 22:31:19 »
Bunu başka bir konuda sormuştum ama cevap alamadım o yüzden tekrar soruyorum.

Şimdi dutasterid finasterid e göre ağır ya,ikisini kullanmak ne derece mantıklı? Yani belli bir süre (4-5-6 ay) kullanıp mı kombine etmek gerekir yoksa hızlı sonuç odaklı mı düşünüp direk birleştirmek mi gerekiyor?
  • Yaşınız 27

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2021, 22:39:03 »
 fin yüzde 40 baskılar dut yüzde 55.saçlı deride boyle bu iş.fin onaylı dut onaysız.istersen kutuyla içersin zararı kendine.2sini kombine edip sonra azaltırsan yan etki çok gorursun kombine ettiğin donemde bırakınca iş aynı devam eder.saçlı deride dhtyi yüzde 40 baskılamak mantıklı ama fazlası mantıksız.dutta 2.5 mg içersen yüzde 82 baskılar.finde yüzde 38 aslında.tam içsen yuzde 40 baskılar.fin dut beraber içsen ne kadar baskılıcakki yüzde 60 70 olur herhalde.yüzde 40 baskılamaktan sonrası zarar.bu bile tartışılıyor fda onaylı fin ama drların coğu kullanma der.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

ahmetkaya

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2021, 22:42:15 »
Kombine derken 3 gün Fin 1 gün dut gibi yani(hangisi kaç gündü kaç günde birdi tam hayırlayamadım) usta yanlış ifade olmuş kusura bakma
  • Yaşınız 27

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2021, 22:50:26 »
topikal kullanım yanetki görenler için tasarlanıyor, büyük çoğunluk artık görmezken ufak bir azınlık hala görebiliyor. düzgün bir dozlama ile sorun çözülebilir
dozlamayı nasıl ayarlayabilirim acaba hocam 60 mi minox için

hap kullan fini.lokallerde emilim zaten zordur dermoller gozenekleri açar ondan sonra su doksen kafaya o gider aşağıya ama hapın etkinliği 5 arla testeron bir araya gelir dhtyi oluştururken bileşenlerden birinin yerine gecip dhtyi zayıflatmak ondan ağızdan iç
hap yerine dut konulsa nasıl olur bi arkadaş vardı forumda ismi Pesetmemelisin bu arkadaş 60 ml bioxsin markali minoxa 6 8 adet dutdutasterid enjekte ederek kullanmış değişim muazzam gerçekten müthiş

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 27 Nisan 2021, 22:57:29 »
 sade minoxidildende iyi sonuc alanlar var.belki saf minoxidil kullansada alıcaktı bu sonucu.bilemiyorum.şimdiye kadar çok etkili olsa hep yapılırdı eski tarihlerde deneniyordu bir ara.dut mezo var mesela tabanca ile direk saç kokune atıyorlar.finde birleşmede ekarte edip bize fayda sağlıyor bu birleşme nerede oluyor.dutta aynı gorevi yapar.bazı blokerler var mesela revivogenin videosunda izlemiştim normalde dht saça dokunup geri doner bizim kodumunun reseptorleri duyarlı oraya yapışıyor dht.orda saçın anasını ağlatıyor.revivogen tasıyıcı sisteminle oraya dhtden once oturup bu dhtyi kovuyor vitaminde koymuşlar içine onlar oraya yerleşiyor b6 azelik çinko 3lüsü etkili bir blokerdir o oraya yerleşiyor sawpalmetto azda olsa bloklar o oraya yerleşiyor tasıyıcılarla dht hesapta saçımıza zarar veremioz.bu ilacı yapan dunyaca unlu dermotologlardan biriydi israilliydi galiba.alex kadhavi mi neydi adı.bu duttur findir saç kokune iyi tasımak gerek bunları.urunlerde nano tasıyıcı sistemi kullanıldı biri diyor hucreden bilmem kaç kaç kucuk biri diyor 2 kat kucuk falan.bu tarz işlemlerde tasıyıcı onemli.dermoller gozenekleri acar ordan gecer oda var.ne bilim karmasık işler

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 28 Nisan 2021, 02:09:59 »
Su mavi serum 2 3 ayda etki gösteriyordu ne vardı o illetin içinde fin mi dut mu

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 28 Nisan 2021, 02:32:05 »
 mavi serum hiç takip etmedim basmışlardır içine minoxu.japonların bulduğu 2 saç uzatma ajanı vardı onlar bir işe yaramadıda mavi serumda ne olcakki baska.

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 28 Nisan 2021, 21:07:13 »
sade minoxidildende iyi sonuc alanlar var.belki saf minoxidil kullansada alıcaktı bu sonucu.bilemiyorum.şimdiye kadar çok etkili olsa hep yapılırdı eski tarihlerde deneniyordu bir ara.dut mezo var mesela tabanca ile direk saç kokune atıyorlar.finde birleşmede ekarte edip bize fayda sağlıyor bu birleşme nerede oluyor.dutta aynı gorevi yapar.bazı blokerler var mesela revivogenin videosunda izlemiştim normalde dht saça dokunup geri doner bizim kodumunun reseptorleri duyarlı oraya yapışıyor dht.orda saçın anasını ağlatıyor.revivogen tasıyıcı sisteminle oraya dhtden once oturup bu dhtyi kovuyor vitaminde koymuşlar içine onlar oraya yerleşiyor b6 azelik çinko 3lüsü etkili bir blokerdir o oraya yerleşiyor sawpalmetto azda olsa bloklar o oraya yerleşiyor tasıyıcılarla dht hesapta saçımıza zarar veremioz.bu ilacı yapan dunyaca unlu dermotologlardan biriydi israilliydi galiba.alex kadhavi mi neydi adı.bu duttur findir saç kokune iyi tasımak gerek bunları.urunlerde nano tasıyıcı sistemi kullanıldı biri diyor hucreden bilmem kaç kaç kucuk biri diyor 2 kat kucuk falan.bu tarz işlemlerde tasıyıcı onemli.dermoller gozenekleri acar ordan gecer oda var.ne bilim karmasık işler
bu dediginiz 3 lü oral yollami alınıyor topikmi hocam

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2021, 21:31:23 »
 topikal olarak bloker losyonda vardır.b6 çinko azelik asit uclusu yüzde 90 baskılar derler.kastedilen dht değil ama dht ile ilgili bişi.eskiden minoxidilden once şu vardı azelik asit sur hemen minoxidil sur ustune akşamda retonik asit sür 1 saat sonra minoxidil sür denirdi.azelik dht kovar deriden.azelderm kremde vardır onu kullanırdık retonik acnelsyada vardı onu kullanırdık faydası oluyormuydu dersen hatırlamıom herhalde pek olmadıki bugun kullananlar minoxidli yanlız kullanıyor gerci dermolerde çıktı oda retonik asit gibi gozenek açıyor azelik gibi dht kovmasada gozenek açması çok onemli.

Thescript

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 28 Nisan 2021, 23:17:03 »
topikal olarak bloker losyonda vardır.b6 çinko azelik asit uclusu yüzde 90 baskılar derler.kastedilen dht değil ama dht ile ilgili bişi.eskiden minoxidilden once şu vardı azelik asit sur hemen minoxidil sur ustune akşamda retonik asit sür 1 saat sonra minoxidil sür denirdi.azelik dht kovar deriden.azelderm kremde vardır onu kullanırdık retonik acnelsyada vardı onu kullanırdık faydası oluyormuydu dersen hatırlamıom herhalde pek olmadıki bugun kullananlar minoxidli yanlız kullanıyor gerci dermolerde çıktı oda retonik asit gibi gozenek açıyor azelik gibi dht kovmasada gozenek açması çok onemli.
hocam olay kafaya gelen dht yi kovmak değilmi anlamıyorum fini dutu oral alandan forumda bir arkadaş vardı adı neydi Pesetmemelisin di galiba adam minoxa 6 8 dut atıp kullanıyor saclardaki değişim çok muazzam

Facebook Twitter Instagram