Gönderen Konu: Ekimden sonra fin ve dut ile korumak  (Okunma sayısı 1948 defa)

|Logan|

• Hero Member
Ekimden sonra fin ve dut ile korumak
« : 01 Aralık 2020, 19:51:05 »
Daha önceden söylemiştim ekim yaptırmak istiyorum diye forumda bu sefer ekim olmayan saçların dökülür başa dönersin demiştiniz. Ön çizgi için güzel sık bir ekim yaptırıp proscar ve ara sıra da avodart kullanarak korumayı denemeyi düşünüyorum. Fin arka kısmı herkeste koruyor galiba yani şu ana kadar arka kısmı korumayanı görmedim. Benim tepe ve vertex iyi şu an sadece önler sıkıntılı. Önler belki ilerde 2.bir ekim gerektirebilir ancak onun dışında bu tedavilerle korunabilir olduğunu düşünüyorum. Bu arada bu yılın başında pandemide minoksil kullanmıştım ve fotoğraflara bakıyorum ki gerçekten minoksil şakakları toparlamış ama sonra bıraktım. Şu an da ön kısımda minoksille iyi olabilicek saçlar var ama artık gerçekten yoruldum. Otobüste dışarda gezerken 60 70 yaşında amcaların saçı olup benim saçların bu yaşta gitmeye başlaması benim yaşıtlarımın bir o kadar saçı olması, yaşıtlarım saçına her gün fön çekip yıpratırken benim nazik nazik davranmama rağmen böyle olması sıkıyor canımı artık. Minoksilden önce birinci fotodaki gibiydim. Minoksilden sonra 2. Foto. Şu an ki saçlarım ise 3. 4. ve 5. fotolar. Minoksille yine bir şeyler yapabilirim çünkü o şakaklarda ufak kıllar var ama dediğim gibi ekimle kurtulmak istiyorum. Biliyorum biraz fazla konu açıyorum ama 19 yaşında gerçekten zorlanıyorum ve derdimini anlatıp anlayabilicek insanlar burda olduğu için yazıyorum.

|Logan|

• Hero Member
Ynt: Ekimden sonra fin ve dut ile korumak
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2020, 21:35:54 »
Lütfen cevaplar mısınız
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2020, 13:52:50 »
finasterıd yeterli
Global Moderator

ResidentEvil

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2020, 14:11:02 »
khomur profilinde mesajlara şöyle bir baktım da bu soruyu çevirip çevirip amma çok sormuşsun harbiden

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2020, 15:31:53 »
finasterıd yeterli

Öyle diyorsun abi ama fin ve dutu 2 aydır dönüşümlü kullanıyorum ve önümde olmayan bir açılma olmaya başladı. Forumda farketti bunu birisi
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2020, 15:43:45 »
O açıklığın 2 ay önce de vardi sana demiştik. Kabul etmemiştin diye hatırlıyorum
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2020, 16:46:42 »
O açıklığın 2 ay önce de vardi sana demiştik. Kabul etmemiştin diye hatırlıyorum

2 ay önce yoktu. Var olduğunu düşünüyorsan konulardan bulup atar mısın fotoğrafı
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2020, 16:54:10 »
2 ay önce yoktu. Var olduğunu düşünüyorsan konulardan bulup atar mısın fotoğrafı

Yakın noktalar
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 02 Aralık 2020, 16:58:44 »
Kardeşim var işte gorunuyor ki fotoda daha sık durur.Neden ısrarla yok diyorsun
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 02 Aralık 2020, 17:08:34 »
Yakın noktalar

Fotoğrafı şimdi çektiğimde bu açıklık görünmüyo hatta elimle kaldırıp aynaya bakıyorum iyice inceliyorum ama yok. Ama şu en üstteki fotoda saçın orası yeni açılmaya başladı. Bir de ben minoxil kullanmayı düşünmeye başladım ön kısımlara. Yani ekiö yaptırsam bile devam etmeyi düşünüyorum minoxile ama bir yandan da çekiniyorum. Ayrıca eczanelerde falan kolayca bulanabilicel topikal antiandrojen falan yok mu
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 02 Aralık 2020, 18:21:43 »
Abiler bir sorum daha var. Minoxili ön bölgeye ve şakaklardaki tüylere ince kıllara kullanmak istiyorum çünkü önceden işe yaramıştı ama ben ilerde ekim yaptırıcam. Ve eğer ekim yaptırana kadar minoxil kullanıp ekimle şakaklara ektirirsem bu sefer minoxu kullanmamam gerekecek çünkü ekilen yer zarar görmesin diye ve o minoxla çıkardığım saçlar dökülcek bu sefer yine ekim gerekcek. Bundan dolayı çekiniyorum minoxilden. Yukarda Hintell abim finastetid yeter dedi ancak 19 yaşında bu kadar açıklığım varsa demek ki dhtye yüksek duyarlılığım var. Bundan dolayı finas tepe ve vertexi korur ancak önlerde zor bela işe yarar diye karamsarlığa kapıldım. Ondan minoxille saç gerilemesini önlemek istiyorum sürekli kılcal damarları genişleterek ama yukarda dediğim gibi ekim yaptırınca oralara sıkmamam gerekicek ve yine başa dönücem. Topical antiandrojen kullanayım diyorum ama o da belirli bir yerde satılmıyor ülke dışından da alamam. Ne yapacağımı şaşırdım gerçekten.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Siddhartha

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 02 Aralık 2020, 18:24:52 »
Sen tepeyi vertexi koru da onlere ilerde ekim yaptirirsin, derdin o olsun:)
Everybody needs somebody to love
Everybody needs somebody to hate

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 02 Aralık 2020, 19:06:48 »
Sen tepeyi vertexi koru da onlere ilerde ekim yaptirirsin, derdin o olsun:)

Sizce vertex ve tepeyi finasterid ile korumak zor mu? Yani ben birçok forumda araştırma yaptım eğer kişinin tepesi ve vertexi dökülmüşse finasterid bazen orayı doldurabiliyor ama hiç dolduramadığı da oluyor. Ama forumlarda hiç tepesi ve vertexi dökülmemiş birinin finasterid kullanarak tepesini ve vertexini koruyamadığını görmedim. Ekim için gerçekten beklemek istemiyorum üniversiteye bu şekilde gitmeli miyim sizce? Aslında minoksille yine bu şakaklara bir şeyler yapabilirim ama 9 10 ay sonra yine döngüye girecektir. Galiba en iyi çözüm ekim.  Burda kapamıştım şakakları baya sonra bıraktım ve o kısım baya açıldı gitti. Şu an hala ince saçlar var orda minoksille canlanır ama dediğim gibi geçici bir umut olur.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 02 Aralık 2020, 19:27:43 »
Ya dostum öyle sorular soruyorsun ki , kimse bilemez korur mu koruyamaz mi diye sürekli aynı soruları sorarak kendi kendini rahatlatmaya çalışıyorsun anlıyorum senide ama bunun cevabını bilemeyiz hee illa seni rahatlatmak için cevap istiyorsan yazayım evet korur on cizginide korur her yerini korur hafiften bir ön çizgi ekimi ile saçlarını ömür boyu kullanırsın. Şimdide gerçekçi konuşayım 19 yaşında ekim olmaz bu saça ekim hiç olmaz sadece sakaklarin açık ön çizgi düzenlemesi yapılırsa var olan saçlarınızın arasına girilecek bu da risk yapman gereken ekimi en azından 4-5 hatta 6 sene rafa kaldırmak finasterid kullan ve sadık kal. 5-6 sene sonra saçların aynı seviyede olursa git güzel bir on çizgi çalışması yaptır. Sana şimdi ektir desem diğer saçların dökülebilir finasterid korur koruyamaz kimse bilemez kimse burada geleceği göremez bu senin dokulmenin ne kadar agresif olacağına bağlı. Eğer dersen üniversiteye böyle mı gideyim evet böyle git tamamen kel değilsin saçlarını gayet güzel kamufle edersin iyi bir trasla. Olumlu açıdan bak erkenden medikal tedavilere başlayacaksın.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 02 Aralık 2020, 19:34:18 »
Ya dostum öyle sorular soruyorsun ki , kimse bilemez korur mu koruyamaz mi diye sürekli aynı soruları sorarak kendi kendini rahatlatmaya çalışıyorsun anlıyorum senide ama bunun cevabını bilemeyiz hee illa seni rahatlatmak için cevap istiyorsan yazayım evet korur on cizginide korur her yerini korur hafiften bir ön çizgi ekimi ile saçlarını ömür boyu kullanırsın. Şimdide gerçekçi konuşayım 19 yaşında ekim olmaz bu saça ekim hiç olmaz sadece sakaklarin açık ön çizgi düzenlemesi yapılırsa var olan saçlarınızın arasına girilecek bu da risk yapman gereken ekimi en azından 4-5 hatta 6 sene rafa kaldırmak finasterid kullan ve sadık kal. 5-6 sene sonra saçların aynı seviyede olursa git güzel bir on çizgi çalışması yaptır. Sana şimdi ektir desem diğer saçların dökülebilir finasterid korur koruyamaz kimse bilemez kimse burada geleceği göremez bu senin dokulmenin ne kadar agresif olacağına bağlı. Eğer dersen üniversiteye böyle mı gideyim evet böyle git tamamen kel değilsin saçlarını gayet güzel kamufle edersin iyi bir trasla. Olumlu açıdan bak erkenden medikal tedavilere başlayacaksın.

Öncelikle çok teşekkür ederim forumda her konuma cevap veriyosun ilgileniyosun çok sağ ol. Saç ekimi yaparken neden saçımın arasına giriyolar onu anlamadım yani şakaklarım boşluk zaten sadece başka bir açıklık yok. Yani saçlarımın arasına neden girilcek anlamadım onu
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Facebook Twitter Instagram