Gönderen Konu: Saçım ve test . Fin ve dut kullananlar  (Okunma sayısı 701 defa)

James

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
Saçım ve test . Fin ve dut kullananlar
« : 10 Temmuz 2022, 17:59:20 »
Herkese merhaba , yaşım 29 . Saçımı 1 numara yaptım . saçım biraz uzunken seyrek yerleri kapatabiliyorum . Saçım uzunken bir sorun yok ama 1 numara yapınca seyreldigini fark ettim . Fin veya dut kullanmak ıstıyorum ama hangı testi yapmalıyım ?

Fin veya dut kullanmadan önce test yapmam gerekiyor ama devlet hastanesinde hangi bölüme gideyim? Üroloji diyen var dahiliye diyen  var endokrinoloji diyen de var

hangi testi yapmalıyım ? fin veya dut kullananlar siz hangi testi yaptınız ? hangi bölüme gittiniz ? bilgisi olan var mı

Cardozoo

• Hero Member
Ynt: Saçım ve test . Fin ve dut kullananlar
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2022, 00:15:52 »
Bu zamana kadarki bütün deneyimlerimle size haftada 3 kere 1/4 proscar öneriyorum
Hafta 3 kere 1.25 mg finasterid,günlük şakaklara minox
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 12 Temmuz 2022, 00:50:58 »
Kardeşim çoğumuz test yaptırmadık diye düşünüyorum genelledim biraz ama bodoslama dalınıyor genelde bu işlere.

Hastanede de saç sorunundan dolayı senle empati yapacak doktoru zor bulursun özellikle devlette kısır kalırsın kanser hapı bunlar vb tarzı tepkilerle karşılaşmaktan tedirgin oluyor insanlar bir kısmı da senin saçın için devlet imkanlarıyla o istediğin testleri istemeyecek kadar koruyucu davranıyor doğrusu da o zaten de ne yapalım imkanın varsa gerekli testleri öğrenip özelde yaptırmanı tavsiye ederim ben de öğrenmiş olurum yaptırmayı düşünüyorum 1.5 senedir dut kullanıyorum
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2022, 08:36:58 »
Bu zamana kadarki bütün deneyimlerimle size haftada 3 kere 1/4 proscar öneriyorum

Neden haftada 3 gün finasterid öneriyorsunuz? Her gün 1mg almakla eşdeğer mi gerçekten? Ve haftada 3 gün almanın yan etki düzeyi daha mı düşük sizce?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2022, 12:55:17 »
Neden haftada 3 gün finasterid öneriyorsunuz? Her gün 1mg almakla eşdeğer mi gerçekten? Ve haftada 3 gün almanın yan etki düzeyi daha mı düşük sizce?
Kişisel deneyimlerime dayanarak söylüyorum . Haftada 3’ün yan etki ihtimali daha az ve psikolojik olarak daha tolere edilebilir.
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2022, 13:05:15 »
Dut harici teste çokta gerek yok.Vücudunun işleyişinden anlıyorsun.Ben fine bodoslama daldım.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Cardozoo

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2022, 13:37:30 »
Dut harici teste çokta gerek yok.Vücudunun işleyişinden anlıyorsun.Ben fine bodoslama daldım.
Finasteridi denemeden dutasteride başlanılmamalı. Eğer azıcık jinekomastiniz dahi varsa ve finasterid sizde kilo alımı yağlanmayı artırıyorda duttan uzak durulmalı. Hafta 1 dut kullandım diye ergenlikten kalma hafif jinekom hassaslaştı :D şu an o hassasiyetin geçmesini bekliyorum sonra imzamdaki tedaviye başlayacam. Finde jineko hassaslığı olmamıştı. Eğer o hassaslık geçerse ve imzadaki tedaviyi uyguladığımda tekrarlarsa bana ameliyat kapısı göründü demektir
Nw 2.5a Diffuse Thinning
Yaş 20
Kalben - Saçlar

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 12 Temmuz 2022, 14:11:00 »
Finasteridi denemeden dutasteride başlanılmamalı. Eğer azıcık jinekomastiniz dahi varsa ve finasterid sizde kilo alımı yağlanmayı artırıyorda duttan uzak durulmalı. Hafta 1 dut kullandım diye ergenlikten kalma hafif jinekom hassaslaştı :D şu an o hassasiyetin geçmesini bekliyorum sonra imzamdaki tedaviye başlayacam. Finde jineko hassaslığı olmamıştı. Eğer o hassaslık geçerse ve imzadaki tedaviyi uyguladığımda tekrarlarsa bana ameliyat kapısı göründü demektir

Dut sıkıntı ya o riske kolay kolay girilmez.Saç için gözü karartmadım o kadar.Tabi yan etki görmeyende var.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

James

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 12 Temmuz 2022, 22:40:16 »

onerin icin cok teşekkürler dostum . ben de once fin kullanma taraftarıyım dutun yan etkileri daha korkutucu geldi

min ve dutu karıstırıp , topikal olarak kullanıp  üzerine fini oral yolla alma düşüncesi de var ama nasıl olur bilmiyorum

dermoroller kullanıp üstüne minoxil sıksam nasıl olur acaba ?

James

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #9 : 12 Temmuz 2022, 22:45:09 »
Kardeşim çoğumuz test yaptırmadık diye düşünüyorum genelledim biraz ama bodoslama dalınıyor genelde bu işlere.

Hastanede de saç sorunundan dolayı senle empati yapacak doktoru zor bulursun özellikle devlette kısır kalırsın kanser hapı bunlar vb tarzı tepkilerle karşılaşmaktan tedirgin oluyor insanlar bir kısmı da senin saçın için devlet imkanlarıyla o istediğin testleri istemeyecek kadar koruyucu davranıyor doğrusu da o zaten de ne yapalım imkanın varsa gerekli testleri öğrenip özelde yaptırmanı tavsiye ederim ben de öğrenmiş olurum yaptırmayı düşünüyorum 1.5 senedir dut kullanıyorum

kesinlikle haklısın abi o konuda , ben de o tepkileri duymak istemiyorum devlette moral bozucu olur  , önce bir ürolojiye gitmeyi düşünüyorum testlerle ilgili

çünkü before after yapmak istiyorum fin kullanmadan önceki değerler sonraki değerler olarak

James

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2022, 22:46:04 »

fin daha cazip geliyor

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 13 Temmuz 2022, 05:35:41 »
Kişisel deneyimlerime dayanarak söylüyorum . Haftada 3’ün yan etki ihtimali daha az ve psikolojik olarak daha tolere edilebilir.

Faydası her gün kullanan biri gibi veya ona yakın mı oluyor?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 15 Temmuz 2022, 18:19:18 »
Ben bir süre spor yapayım sonra test yaptırmayı düşünüyorum. Dahiliye bölümüne giderim sanırım

Facebook Twitter Instagram