Gönderen Konu: Xpeciada Fine Geçiş  (Okunma sayısı 298 defa)

kelimsi05

• Sr. Member
Xpeciada Fine Geçiş
« : 24 Eylül 2023, 10:02:54 »
Merhabalar herkese. Xpeciadan fine geçeli yaklaşık 1 ay oldu. Yan etki kısmında bir şey görmedim fakat Xpeciada stabil giderken fine geçince 1 ay sonunda saçlarım ve yüzüm çok fazla yağlanmaya ve önler de açılmaya başladı yavaştan sanki bana öyle geliyor. Ben fine zaten olanı koruyayım ve önleri korusun diye başladım. Bu süreçte aşırı dökülme de yaşadım bazen azalır gibi olsa da. Shedding dönemi diyebilir miyiz tedaviye sabah xpecia akşam fin olarak devam etsem çok mu ağır gelir?

umutsuzvaka

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Xpeciada Fine Geçiş
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2023, 14:57:55 »
Merhabalar herkese. Xpeciadan fine geçeli yaklaşık 1 ay oldu. Yan etki kısmında bir şey görmedim fakat Xpeciada stabil giderken fine geçince 1 ay sonunda saçlarım ve yüzüm çok fazla yağlanmaya ve önler de açılmaya başladı yavaştan sanki bana öyle geliyor. Ben fine zaten olanı koruyayım ve önleri korusun diye başladım. Bu süreçte aşırı dökülme de yaşadım bazen azalır gibi olsa da. Shedding dönemi diyebilir miyiz tedaviye sabah xpecia akşam fin olarak devam etsem çok mu ağır gelir?
ben de 1 aydır sabahları Fin akşamları xpecia kullanarak tedaviye başladım. Bende de dökülmede 2 3 katı kadar artış oldu ama bunun shedding olduğunu araştırmalarım sonucu öğrendim. Forumdan da bilgili arkadaşlara sordum sağolsunlar onlarda aynı şeyi ilacın işe yaradığını bunun iyi birşey olduğunu shedding dönemi olduğunu söyledi moralim yerine geldi. Şimdi her dökülen saça daha kuvvetli kaliteli şekilde geri gelecek gözüyle bakıyorum. Ama evet tek eksi yanı olarak bende de yüzde ve saçta yağlanma arttı.

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2023, 15:27:32 »
ben de 1 aydır sabahları Fin akşamları xpecia kullanarak tedaviye başladım. Bende de dökülmede 2 3 katı kadar artış oldu ama bunun shedding olduğunu araştırmalarım sonucu öğrendim. Forumdan da bilgili arkadaşlara sordum sağolsunlar onlarda aynı şeyi ilacın işe yaradığını bunun iyi birşey olduğunu shedding dönemi olduğunu söyledi moralim yerine geldi. Şimdi her dökülen saça daha kuvvetli kaliteli şekilde geri gelecek gözüyle bakıyorum. Ama evet tek eksi yanı olarak bende de yüzde ve saçta yağlanma arttı.

O zaman aynı şeyleri yaşıyoruz devam etki için 1 sene diyorlar bakalım
  • Yaşınız 26

duck

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2023, 15:40:27 »
dökülme yaşamanız tamamen iyiye işaret dökülenler daha sağlam olarak çıkacaklar. finasteride zaten genetik dökülmesi olanlarda en temel ve gerekli tedavi, yan etkiler yaşanmıyorsa tabii ki.
ek olarak xpecia ise fazla çinko tüketimi olmadığı sürece sıkıntı olmaz içeriğindeki b vitaminlerinin fazlası vücuttan atılıyor zaten
günde bir defa tercih etmeniz ise iyi bir seçim olmuş

Günlük 0.5 mg Dutasteride

Önerilerim Doktor Tavsiyesi Değildir

Ekim merkezi Ahmet Tosun
Greft sayısı 4500
Ekim tarihi 14.03.2023
[/U

kelimsi05

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 24 Eylül 2023, 19:02:11 »
dökülme yaşamanız tamamen iyiye işaret dökülenler daha sağlam olarak çıkacaklar. finasteride zaten genetik dökülmesi olanlarda en temel ve gerekli tedavi, yan etkiler yaşanmıyorsa tabii ki.
ek olarak xpecia ise fazla çinko tüketimi olmadığı sürece sıkıntı olmaz içeriğindeki b vitaminlerinin fazlası vücuttan atılıyor zaten
günde bir defa tercih etmeniz ise iyi bir seçim olmuş

Teşekkürler kardeşim seninle wp den de konuşuyoruz her zaman yardımcı oluyorsun cansın
  • Yaşınız 26

Drt

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #5 : 24 Eylül 2023, 21:49:31 »
Ben de 3 aydır topikal fin 5 aydir da duzenli xpecia kullanıyorum.İkisinin de olumlu bir etkisini görmedim.Aksine finasteridden sonra yuzum alnım çok yaglanmaya başladı.Yan etkiler yogun olmasa da hissettiriyor. Dökülme sanki artarak devam ediyor. Finasterid in ön bölgedeki minyatur saclari döküp geri getirmedigini duşunuyorum ben. Umarım getirir

Facebook Twitter Instagram