Gönderen Konu: Eksisozlukteki genetik uzmanının finasteride kanser yapıyor yorumu  (Okunma sayısı 1771 defa)

oralminoxidil

• Hero Member
Baya baya kanser yapması kesin demiş ileride

ekşideki herkes genetik bilim uzmanı kaslı 196 boyunda sarışın üniversite sınavında ilk binde olduğu için şaşırtmadı

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Gregor59

• Hero Member
ekşideki herkes genetik bilim uzmanı kaslı 196 boyunda sarışın üniversite sınavında ilk binde olduğu için şaşırtmadı

Eski entrylerine baktım adam cidden genetik bilim uzmanı londrada

Kıvanç Saçlıtuğ

• Hero Member
Kaynak sağlammış
*paylaşımlarım tedavi tavsiyesi değildir (TTD)

oralminoxidil

• Hero Member
Eski entrylerine baktım adam cidden genetik bilim uzmanı londrada

bi kaynak bi kanıt bişey yok mu sşlsşais

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
Adamın dediklerinde doğruluk payı var ama birşey de kullanmalıyız yan etkisiz hiç bir ilaç yoktur zaten  yapacak birşey yok bende bu yüzden finasterid kullanıyorum bazen geleceğimi düşünmüyor değilim ne kadar daha kullanacağım diye ama en azından biliyorumki finasterid fda tarafından onaylanmış saç konusunda oral tek ilaç bu adamlar dünyaya satıyor bu ilacı özellikle belirtiyorum finasterid e güvenim tam ama diğer ilaçlara hiç ama hiç güvenmiyorum evet katılıyorum kanser yapma riski çok yüksek antiandrojen ilaçları var isimleride biliyorsunuz   zaten
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
Yani kaynaksız delilsiz oturup böyle afkurmak o kadar gereksiz ki kellik için şuanda tek çözüm finas minox başka alternatif varmı ? Ne yapmamızı bekliyor burdaki çoğu finas kullanıcısı genç yaşta oturup saçlarının dökülmelerini mi izlesinler ? Bende genetik uzmanıyım arkadaşlar finas ömrünüze 10 sene daha ekler al bende salladım bir şeyler böyle kaynaksız delilsiz konuşan insanlara acayip kıl oluyorum.Ekşi sözlükte çok güvenebileceğimiz bir oluşum değil hele de kaynak göstermeden böyle yazılara nasıl güvenelim?Bunların hepsi de her gün iki paket sigara içen insanlar
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2021, 14:31:16 Gönderen: DeanPicot »

Trevor

• Hero Member
Bu iddialar yeni değil,bilim çevrelerinde finasteridin iyi huylu prostat kanseri riskini azaltırken kötü huylu prostat kanseri riskini ise arttırdığı söylenmekte.
Aslında bu konunun  daha öncede forumda tartışıldığını gördüm ama hangi konuydu şu anda  hatırlamıyorum.

Mac Dean

• Jr. Member
  • **
Bu iddialar yeni değil,bilim çevrelerinde finasteridin iyi huylu prostat kanseri riskini azaltırken kötü huylu prostat kanseri riskini ise arttırdığı söylenmekte.
Aslında bu konunun  daha öncede forumda tartışıldığını gördüm ama hangi konuydu şu anda  hatırlamıyorum.
Normalde prostat için 5 mg kullanılıyor ama kozmetik olarak kullanılan 1-1.25 mg etkide böyle bir şeye neden olabilir mi ?

oralminoxidil

• Hero Member

aa evet ben bunu okumuştum yüzde 80 oranında artırıyordu galiba yüzde 1 den yüzde 1.8 e çıkıyordu . hayatınızdan şekeri gluteni ve sütü çıkarın sağlıklı beslenin spor yapın korur inşallah

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
Bunu biliyorum geçen ay şehir hastanesine gitmiştim kadından bilerek istedim finansterifi ama vermedi açıkladı kanser yapma riski var diye ben de hatta kullanmiyim diye soyluyo sanmistim ama koskoca doktorun sallıcak hali de yok yani

C.Ronaldo

• Yeni üye
  • *
Aslında yakında saç ekimimden sonra foruma üye olup paylaşımı yapacaktım ama bu konudan dolayı erken üye oldum

1.si konuyu açanın Gregor olduğuna hiç şaşırmadım. Bayadır takip ediyorum forumu bu şahısın saç sorunu yok ve psikolojisi gidik. Ayrıca saçından önce şeyini düşünmesi gerekirken(konu linkini hemen atıyorum)
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=15994.0
Bu tür konuları açmakla meşgul kendisi saç sorunu olmamasına rağmen

Fin kanser yapar mı konusuna gelirsek eğer. Gerçekten hiçbir bilgim yok yani buna evet yapar ya da hayır yapmaz diyemem demem, doktor değilim çünkü
Ben 6 aydır kullanıyorum şahsen ve kendimde bir sorun gözlemlemedim. Bildiğim bu forumun sahibi ve Koray Erdoğan da uzun yıllardır kullanıyor yanılmıyorsam

Fin kuş ötmez vs denilmesine rağmen(evet böyle bir yan etki olma olasığı mevcut sanırım) buna rağmen çok fazla kişi kullanmaya devam ediyor hapı
Acaba şimdi Kanser falan denilerekten mi acaba bu hapı kullananlarda korku yaratıp hapı bıraktılmak isteniyor galiba emin değilim şahsen? Not : Bir daha söylüyorum fin kanser yapar mı, bu konuda ASLA BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM

Sadece bu konuyu Gregor gibi biri açınca iğrilte oldum kendimce ve gelip bunu yazayım dedim. Saç sorunu yok ve psikolojisi gidik ... neyse!

Not : Gördüğünüz üzere asla fin kanser yapar mı, yapmaz mı o konuya girmedim
Yazma amacım neden bu tip konuları hep bu tip şahıslar açıyor merak ediyorum!

oralminoxidil

• Hero Member
günlük dokunduğumuz plastikler,  ya da paket çay içerken bile trilyonlarca mikroplastik parçası yutuluyor. stress  şeker  bunların hepsi kanser kaynağı. bence yüzde 1 ile 1.8 arasında fark yok. bununla ilgili bir bilimsel makale okumuştum ama linkini bulamadım. zaten antiandrojen kullanan herkese çok daha sağlıklı bir yaşam sürmesini söylüyorum.  SİGARA FİNASTERİDDEN DUTASTERİDDEN BİNLERCE KAT DAHA TEHLİKELİ. sonra burda kanser yapıyor diye ağlamanın mantığı yok.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
Aslında yakında saç ekimimden sonra foruma üye olup paylaşımı yapacaktım ama bu konudan dolayı erken üye oldum

1.si konuyu açanın Gregor olduğuna hiç şaşırmadım. Bayadır takip ediyorum forumu bu şahısın saç sorunu yok ve psikolojisi gidik. Ayrıca saçından önce şeyini düşünmesi gerekirken(konu linkini hemen atıyorum)

Fin kanser yapar mı konusuna gelirsek eğer. Gerçekten hiçbir bilgim yok yani buna evet yapar ya da hayır yapmaz diyemem demem, doktor değilim çünkü
Ben 6 aydır kullanıyorum şahsen ve kendimde bir sorun gözlemlemedim. Bildiğim bu forumun sahibi ve Koray Erdoğan da uzun yıllardır kullanıyor yanılmıyorsam

Fin kuş ötmez vs denilmesine rağmen(evet böyle bir yan etki olma olasığı mevcut sanırım) buna rağmen çok fazla kişi kullanmaya devam ediyor hapı
Acaba şimdi Kanser falan denilerekten mi acaba bu hapı kullananlarda korku yaratıp hapı bıraktılmak isteniyor galiba emin değilim şahsen? Not : Bir daha söylüyorum fin kanser yapar mı, bu konuda ASLA BİLGİ SAHİBİ DEĞİLİM

Sadece bu konuyu Gregor gibi biri açınca iğrilte oldum kendimce ve gelip bunu yazayım dedim. Saç sorunu yok ve psikolojisi gidik ... neyse!

RONALDA  dedigin siteyi okudum gregor hakkında  yavv tam bir  komediiii cok guldurdun beni bu arkadasada kusu icin saglıklar diliyorum....
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Mac Dean

• Jr. Member
  • **

Buna katılıyorum bazı insanlar var ki(asla şahsa ait konuşmuyorum) genel olarak fin kullanmaya cesaret edemediği için kullananlar da kullanmasın kafasıyla sürekli bir fin yerme durumu var bu forumda çok görüyorum fini çok yermek ve çok övmek de kesinlikle iyi bir ruh hali değil bence .

Facebook Twitter Instagram