Gönderen Konu: Saç bakımı yaparken çok saç dökülüyor  (Okunma sayısı 2118 defa)

emremash

• Yeni üye
  • *
Saç bakımı yaparken çok saç dökülüyor
« : 05 Ocak 2021, 22:17:17 »
Arkadaşlar merhaba, ben kendime hint yağı, badem yağı ve hindistan cevizi yağından oluşan bi karışım yaptım. Bunu saçıma haftada 2 defa uygulamaya başladım. Ancak şöyle ki parmağımla ovalama yaparken çok fazla saç dökülüyor. Normal zamanda saçımı sirkelediğimde 3-5 tel dökülürken, böyle saçımı bastırarak ovalayınca 30-40 tel saç dökülüyor. Sanki kurtarmaya çalıştığım saçı döküyormuş gibi oldu. Sizce zararlı mıdır öyle ovalamak?

oralminoxidil

• Hero Member
Ynt: Saç bakımı yaparken çok saç dökülüyor
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2021, 22:26:12 »
Arkadaşlar merhaba, ben kendime hint yağı, badem yağı ve hindistan cevizi yağından oluşan bi karışım yaptım. Bunu saçıma haftada 2 defa uygulamaya başladım. Ancak şöyle ki parmağımla ovalama yaparken çok fazla saç dökülüyor. Normal zamanda saçımı sirkelediğimde 3-5 tel dökülürken, böyle saçımı bastırarak ovalayınca 30-40 tel saç dökülüyor. Sanki kurtarmaya çalıştığım saçı döküyormuş gibi oldu. Sizce zararlı mıdır öyle ovalamak?

yok parmağınla çekip koparmadığın sürece zaten dökülecek saç dökülür. çok dökülüyorsa genetikten başka bir sebebi olabilir ayrıca yağlardan beklentin düşük olsun

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

sloocer

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2021, 23:58:57 »
Yapmayın böyle seyler gençler.. yapmış zeytinmiş bunlar salatada güzel kafada değil...

Sacları uzun olan bayanlar köklere değil sac uçlarına zeytin Yağ’ını emdirerrk daha dolgun ve parlak saclara sahip olmaya çalışırlar.. saç kaybı yaşayan kel arkadaşların saç köküne bu tip seyleri sürmesi derinin Doğal pH’ını bozar gözenekleri tıkar dökülmeyi artırır azaltmaz..

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 06 Ocak 2021, 00:01:40 »
Yapmayın böyle seyler gençler.. yapmış zeytinmiş bunlar salatada güzel kafada değil...

Sacları uzun olan bayanlar köklere değil sac uçlarına zeytin Yağ’ını emdirerrk daha dolgun ve parlak saclara sahip olmaya çalışırlar.. saç kaybı yaşayan kel arkadaşların saç köküne bu tip seyleri sürmesi derinin Doğal pH’ını bozar gözenekleri tıkar dökülmeyi artırır azaltmaz..

böyle yazınca karşı çıkıyorlar o yüzden beklentin düşük olsun diyorum artık  .d

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 06 Ocak 2021, 00:30:46 »
   Benim  tedavimi kullan yorumlarım da var   niye sirkeliyorsun sacını ne ugruna bastırıyorsun sacına damlat dus sırasında hafif su at elini vurmadan kafanı sallla  kardesim eline gelen saclar 3 ay once dokulmus saclar korkma   sen yag surmesende elini at sacına 3 5 tel  gelir yag surerken mumkunse  elini ovalama karıstırma takıntılısınız haa  bu yuzden sen hic elini vurma   millet sacına tarak vuruyor bir dus sırasında belkş 200 sac tel i geliyor ama fırca gibi saclar var   ben cok ornegini gordum   yagı kafadan cok bekletmeyeceksiniz zararlı cunku neden  sacta fazla bekleyen yag emiliyor  daha fazla sebum oluyor en fazla 4 saat ben 20 dakikada yıkıyorum sen benim tedaviyi  al uygula caresizlikten iyidir
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2021, 00:36:12 »
   Benim  tedavimi kullan yorumlarım da var   niye sirkeliyorsun sacını ne ugruna bastırıyorsun sacına damlat dus sırasında hafif su at elini vurmadan kafanı sallla  kardesim eline gelen saclar 3 ay once dokulmus saclar korkma   sen yag surmesende elini at sacına 3 5 tel  gelir yag surerken mumkunse  elini ovalama karıstırma takıntılısınız haa  bu yuzden sen hic elini vurma   millet sacına tarak vuruyor bir dus sırasında belkş 200 sac tel i geliyor ama fırca gibi saclar var   ben cok ornegini gordum   yagı kafadan cok bekletmeyeceksiniz zararlı cunku neden  sacta fazla bekleyen yag emiliyor  daha fazla sebum oluyor en fazla 4 saat ben 20 dakikada yıkıyorum sen benim tedaviyi  al uygula caresizlikten iyidir
20 dakika mı bekletiyorsun hocam.

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 06 Ocak 2021, 02:09:12 »
20 dakika mı bekletiyorsun hocam.
. Evet kullandığım bir yağ var biberiye yagı dht blocker görevi görüyor fazla kafada tutmak zarar veriyor sende kullanabilirsin yorumlarımda var bu arada lan o kadar şey yazdım 20dakikayamı takıldın  sen 30dakika tut ne olacak yani..
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

baskan123

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 06 Ocak 2021, 21:21:09 »
. Evet kullandığım bir yağ var biberiye yagı dht blocker görevi görüyor fazla kafada tutmak zarar veriyor sende kullanabilirsin yorumlarımda var bu arada lan o kadar şey yazdım 20dakikayamı takıldın  sen 30dakika tut ne olacak yani..
aktardan biberiye yağı alıp kafana mı sürdün hocam

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2021, 21:40:04 »
 Aktardan nice yaglar aldım   o yag internet uzerinden siparis veriliyor
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 06 Ocak 2021, 22:22:00 »
Yurdum insanı manuel müdahele olmadan mutlu olamıyor abi, illa el ile bişeyler sürülecek o kafaya. :D

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 06 Ocak 2021, 22:58:25 »
Yurdum insanı manuel müdahele olmadan mutlu olamıyor abi, illa el ile bişeyler sürülecek o kafaya. :D

Neyapalım abi  mutsuzmu yasayalım sen otomotik medahele yaptın ne olduu  yine ekimlik olacaksın iste       evet herseyin kafasına krem surulecekki  canlansın yesersin mikrop kopmasın  manuel  el cok onemli bazen kafadan cekmemeliyiz elimizi  ne yapalım yurdum insanı boyle o kafada sac tutuyor saglam tutuyor sende sur kafa bos kalmamalı sen beni cok iyi anladın    bazen kinaye yapmadan  anlasılmıyor bu is ....

• Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 06 Ocak 2021, 23:04:55 »
zeytin yagı gibi ürünler zaten genetik dökülmeye sahip kişilerin saç gözenekelerini tıkar dökülmeyi hızlandırır kadınlar beslesin diye saç uçlarına sürer sadece
kullanmayın. genetik dökülmenin tek caresi dht blocer şimdilik

özellikle zeytın yagı sarmısak karısımı yapıp kafada bekletmeniz daha da hızlandırır
Global Moderator

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 06 Ocak 2021, 23:23:49 »
 biberiye yagı cam tarapenti yagı (dht blocker)kullansınlar HİNTELL BASKAN  dht blocker losyon sprey yapsınlar sorun yok   ama  ek olarak ben zeytinyagının sarımsak yagının  20 dakika bekletiyorum sonra ılık suyla yıkıyorum millet kafaya kimyasal urun vuruyor gozenek daha cok tıkanır   bence       Peygamber efendimiz ozellikle sırma gibi saclarına zeytinyagı surermis   hadis bile buyurmus o buyurmussa en ufak zararı olan bir seyi onermez   ben pek dusunmuyorum
oyle yapacagına.
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 06 Ocak 2021, 23:24:01 »
Neyapalım abi  mutsuzmu yasayalım sen otomotik medahele yaptın ne olduu  yine ekimlik olacaksın iste       evet herseyin kafasına krem surulecekki  canlansın yesersin mikrop kopmasın  manuel  el cok onemli bazen kafadan cekmemeliyiz elimizi  ne yapalım yurdum insanı boyle o kafada sac tutuyor saglam tutuyor sende sur kafa bos kalmamalı sen beni cok iyi anladın    bazen kinaye yapmadan  anlasılmıyor bu is ....
Valla ya boşa ektirdim keşke yumurta akı sürseydim. :(

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 06 Ocak 2021, 23:27:03 »
biberiye yagı cam tarapenti yagı (dht blocker)kullansınlar HİNTELL BASKAN  dht blocker losyon sprey yapsınlar sorun yok   ama  ek olarak ben zeytinyagının sarımsak yagının  20 dakika bekletiyorum sonra ılık suyla yıkıyorum millet kafaya kimyasal urun vuruyor gozenek daha cok tıkanır   bence       Peygamber efendimiz ozellikle sırma gibi saclarına zeytinyagı surermis   hadis bile buyurmus o buyurmussa en ufak zararı olan bir seyi onermez   ben pek dusunmuyorum
oyle yapacagına.

uçlarına sürülür diplerine değil ben söliyim de ufak ufak boşluklar görmeye başlarsın kafanda zeytin yagı sarmısak bekletirsen oldu mu sende bilmiyorum ama saçlar kısaysa farkedersın
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2021, 23:37:06 Gönderen: Hintell »
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram