Gönderen Konu: Finasteride doğruları  (Okunma sayısı 3573 defa)

NoBald

• Yeni üye
  • *
Finasteride doğruları
« : 07 Ocak 2021, 18:02:19 »
Aksini iddia eden veya tecrübeleyen var mı?

Finasterid doğruları

Mit: Finasterid kullanımı tekrar saç çıkarır

Doğrusu: Hayır, finasterid sadece incelmekte olan saçlara etki ederek kalınlaşmalarını sağlar, total saç kaybında yani kellik durumunda saçları tekrar çıkarmaz.
Mit: Hamile kadınlar finasteride dokunamazlar.
Doğrusu: Evet, hamile kadınlar kırılmış tabletleri bile ellememelidir. Bulaşmış ilaç tozunun ağızdan alınması fetüsde bazı deformiteler oluşturabilir.

Mit: Bir kez alındığında devamlı kullanmak gereklidir.
Doğrusu: Hayır, istenildiği zaman bırakılabilir. İlaç kesildikten sonra 2-6 ay içinde saçlar tekrar incelerek eski durumuna geri dönerler.

Mit: Sadece kafanın tepe ve arka kısımlarında etkilidir.
Doğrusu: Hayır, tüm alanlarda saçların kalınlaşmasını sağlar fakat vertexde daha etkindir.

Mit: Testesteron seviyesini düşürebilir.
Doğrusu:  Hayır, aksine testesteron seviyeleri düzenli kullanımla yaklaşık %10-15 artar.

Mit: Seksüel yan etkileri, kalıcıdır.
Doğrusu: Hayır, ilaç bırakıldıktan birkaç hafta sonar seksüel fonksiyonlar geri döner.

Lauri

• Hero Member
Ynt: Finasteride doğruları
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2021, 18:23:56 »
Aksini iddia eden veya tecrübeleyen var mı?

Finasterid doğruları

Mit: Finasterid kullanımı tekrar saç çıkarır

Doğrusu: Hayır, finasterid sadece incelmekte olan saçlara etki ederek kalınlaşmalarını sağlar, total saç kaybında yani kellik durumunda saçları tekrar çıkarmaz.
Mit: Hamile kadınlar finasteride dokunamazlar.
Doğrusu: Evet, hamile kadınlar kırılmış tabletleri bile ellememelidir. Bulaşmış ilaç tozunun ağızdan alınması fetüsde bazı deformiteler oluşturabilir.

Mit: Bir kez alındığında devamlı kullanmak gereklidir.
Doğrusu: Hayır, istenildiği zaman bırakılabilir. İlaç kesildikten sonra 2-6 ay içinde saçlar tekrar incelerek eski durumuna geri dönerler.

Mit: Sadece kafanın tepe ve arka kısımlarında etkilidir.
Doğrusu: Hayır, tüm alanlarda saçların kalınlaşmasını sağlar fakat vertexde daha etkindir.

Mit: Testesteron seviyesini düşürebilir.
Doğrusu:  Hayır, aksine testesteron seviyeleri düzenli kullanımla yaklaşık %10-15 artar.

Mit: Seksüel yan etkileri, kalıcıdır.
Doğrusu: Hayır, ilaç bırakıldıktan birkaç hafta sonar seksüel fonksiyonlar geri döner.

Son madde doğru olmayabilir. Neye dayanarak böyle saçma sapan başlıklar açıyorsunuz? Ne gerek var?

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2021, 18:32:41 »
Son madde doğru olmayabilir. Neye dayanarak böyle saçma sapan başlıklar açıyorsunuz? Ne gerek var?

Haa diğerleri de doğru olmayabilir tabi. Son madde çok tartışmalı olduğu için ilk dikkatimi o çekti.

takıntılı

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2021, 18:40:34 »
Saç çıkarmayıp sadece kalınlaştırdığı doğru değil wertex te  çok fazla saç çıkardı saymam mümkün değil şalak bölgesinde 8 9 tel saç çıktı  orta kısımdada boşluklar vardı kapandı

NoBald

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2021, 18:57:56 »
Ben bunu bi doktordan alıntı yaptım finasteride kullanmıyorum savunucusu da değilim sadece başlamayı düşünüyorum ve tecrübesi olanlardan bilgi almak için bu konuyu açtım. Bunların doğru olduğunu ben iddia etmiyorum sadece soruyorum.

NoBald

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2021, 18:59:57 »
Ayrıca ilacın ve insan vücudunun işleyişine göre de bu ilacı bıraktıktan sonra yan etkilerin geçmesi gerekiyor mantıken. Ben kalıcı yan etkinin tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum ve psikolojik sertleşme sorunları da çözülmesi en zor sorunlardan biridir.

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2021, 18:43:13 »
Ayrıca ilacın ve insan vücudunun işleyişine göre de bu ilacı bıraktıktan sonra yan etkilerin geçmesi gerekiyor mantıken. Ben kalıcı yan etkinin tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum ve psikolojik sertleşme sorunları da çözülmesi en zor sorunlardan biridir.

Forumun her tarafı bu tartışmalarla dolu. Geriye dönük birkaç başlık kurcalasan bolca detay, tecrübe görürsün.

ThinBald

• Full Member
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2021, 19:11:28 »
Forumun her tarafı bu tartışmalarla dolu. Geriye dönük birkaç başlık kurcalasan bolca detay, tecrübe görürsün.
Forumda sürekli bu tarz konular açılsada 2-3 fikir atıldıktan sonra saçma sapan yerlere geliyor konu doğru dürüst bilgi olan bir konu yok forumda.
Ketoral ketokonazol %2 Şampuan iki günde bir

Ketoralin saçı yıpratmaması için gliss ultimate oil elixir bakım spreyi

Dermastamp 1.5 mm hafta da bir

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2021, 19:19:36 »
şimdi şöyle düşünüyorum yan etkiler kalıcı olabilir diyelim bu kimyasal hadım işlemi gibi bir şey olmaz mıydı. diyelim ki çok nadir olarak kalıcı oluyor bu durumda demek ki 5 alfa rdüktazı komple kapatıyor ilaç , yeşilçay için de aynısı geçerli olması gerekmez miydi.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2021, 19:52:41 »
şimdi şöyle düşünüyorum yan etkiler kalıcı olabilir diyelim bu kimyasal hadım işlemi gibi bir şey olmaz mıydı. diyelim ki çok nadir olarak kalıcı oluyor bu durumda demek ki 5 alfa rdüktazı komple kapatıyor ilaç , yeşilçay için de aynısı geçerli olması gerekmez miydi.
   Daha ayrıntılı acıklarmısın ben anlamadım konu ne sen hangi soruya cevap verdin  cevabını toparlarmısın daha acık bir sekilde dogal blockerler  yantki yapmazki misal saw palmetto misal hadi yesilcay olsun aklına ne geliyorsa prostatta etkili oluyor bunlar kanda cok fazla bir  dususe sebebp olmuyorlar ama 5 a rduktaz blockerları direk butun sisteme etki ediyor bu yuzden kalıcı yan etkilerinden bahsediliyor yan etki olayı psikolojik olabilir de kisi kendinde bizzat gorebilirde   bu gibi ilaclar aslında 5 10 yıl gibi kullananlara sormamız gerek ben fin kllanan cok duydum hatta 10 yıl az kalır burada 17 yıl kullanannı duydum  buyuk yan etki yasamamıs kalıcı ise hic  nların uzun baska androjen ilaclarını test etmemiz gerek spirolakton dudasterid bunların uzun yılda getirisine bakmak gerek  diger baska anti androjen ler de tabi   ama sunu soyleyebilirim butun anti androjen ilacları zamanla kucukte olsa bir yan etki yapar bu yargıyı cıkarabilirim ama tabi buda olabilir bu ilaclar agır ilaclar kullanmalıyız baska caremizde yok .

• Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 09 Ocak 2021, 19:54:30 »
Kimyasal hadım denemez ya da dht tamamen kapanıyo diyemeyiz ki çünkü eğer kalıcı etkisi varsa ki var bütün makaleler %2 diyor hatta daha fazla olduğunu söyleyende var hadım olan kişide sertleşme meydana gelmez ama bunda öyle bir sorun yok çünkü kimyasal hadım da dükkanlar tamamen kapanıyo ama bunda %2'lik kısmı için, yani hasarı veriyo ama sonra düzelse bile kalıcı hasar bırakıyo yani sertleşme vb şeyleri eskisine nazarsn daha az da olsa yine gerçekleşiyo. Yeşil çayla da kıyaslayamayız yeşil çayın bloke ettiği oranla finansın bloke ettiği oran bir değil.

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 09 Ocak 2021, 19:58:19 »
   Daha ayrıntılı acıklarmısın ben anlamadım konu ne sen hangi soruya cevap verdin  cevabını toparlarmısın daha acık bir sekilde dogal blockerler  yantki yapmazki misal saw palmetto misal hadi yesilcay olsun aklına ne geliyorsa prostatta etkili oluyor bunlar kanda cok fazla bir  dususe sebebp olmuyorlar ama 5 a rduktaz blockerları direk butun sisteme etki ediyor bu yuzden kalıcı yan etkilerinden bahsediliyor yan etki olayı psikolojik olabilir de kisi kendinde bizzat gorebilirde   bu gibi ilaclar aslında 5 10 yıl gibi kullananlara sormamız gerek ben fin kllanan cok duydum hatta 10 yıl az kalır burada 17 yıl kullanannı duydum  buyuk yan etki yasamamıs kalıcı ise hic  nların uzun baska androjen ilaclarını test etmemiz gerek spirolakton dudasterid bunların uzun yılda getirisine bakmak gerek  diger baska anti androjen ler de tabi   ama sunu soyleyebilirim butun anti androjen ilacları zamanla kucukte olsa bir yan etki yapar bu yargıyı cıkarabilirim ama tabi buda olabilir bu ilaclar agır ilaclar kullanmalıyız baska caremizde yok .
Bünye ya da psiko meselesi 2 gün xpecia kullanıp yan etki görende var 15 yıl kullanıp kayda değer yan etki görmeyen de var ya da gerçekten 1 yıl kullanıp jino olan da var değişik ya bünye meselesi çok etkiliyo

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #12 : 09 Ocak 2021, 20:06:51 »
Bünye ya da psiko meselesi 2 gün xpecia kullanıp yan etki görende var 15 yıl kullanıp kayda değer yan etki görmeyen de var ya da gerçekten 1 yıl kullanıp jino olan da var değişik ya bünye meselesi çok etkiliyo
kesinlikle.
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

ThinBald

• Full Member
« Yanıtla #13 : 09 Ocak 2021, 20:26:15 »
Diyelim ki 5ar enzimi tamamen kapanıyor, testosteron ve diğer androjenlerde boru değil en nihayetinde onlarda erkeklik hormonları vücut DHT yerine onları kullanması lazım, bana kalıcı yan etki çok mantıklı gelmiyor eğer vücut fonksiyonlarında finasteridden bağımsız sorun yoksa tabi ki. Ya da şöyle bir durum oluyor olabilir vücuda finasterid girince ve belirli bir süre kalınca DHT’nin reseptöre bağlanma gücünü azaltıyor olabilir veya vücut finasteridi atamıyor, finasterid dokulardan çıkmıyor olabilir(Tamamen tahmindir herhangi bir bilimsel dayanağım yok).
Ketoral ketokonazol %2 Şampuan iki günde bir

Ketoralin saçı yıpratmaması için gliss ultimate oil elixir bakım spreyi

Dermastamp 1.5 mm hafta da bir

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 09 Ocak 2021, 20:34:14 »
Diyelim ki 5ar enzimi tamamen kapanıyor, testosteron ve diğer androjenlerde boru değil en nihayetinde onlarda erkeklik hormonları vücut DHT yerine onları kullanması lazım, bana kalıcı yan etki çok mantıklı gelmiyor eğer vücut fonksiyonlarında finasteridden bağımsız sorun yoksa tabi ki. Ya da şöyle bir durum oluyor olabilir vücuda finasterid girince ve belirli bir süre kalınca DHT’nin reseptöre bağlanma gücünü azaltıyor olabilir veya vücut finasteridi atamıyor, finasterid dokulardan çıkmıyor olabilir(Tamamen tahmindir herhangi bir bilimsel dayanağım yok).

bence de sorun ilaçtan ziyade kişide olnalı çok nadir görülen bir bozukluk olmalı

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Facebook Twitter Instagram