Gönderen Konu: Tepemin dokulecegi kac yasinda belli olur  (Okunma sayısı 1014 defa)

Snowly12

• Hero Member
Tepemin dokulecegi kac yasinda belli olur
« : 11 Ocak 2021, 01:45:37 »
Suanda tekrar bir dermatolaga gittim iyi bir hastanede. Sac analizimi yapti. Sakaklarimin patternini olusturdu ince saclardan norwood 3.5 civari gozukuyormus incelmis saclardan. Tepemde incelmenin olmadigini soyledi ve vertexte. Benim tepe ve vertex dokulecek olsa 24 yasinda belli olurmuydu?

Babam 30 yasinda norwood 6 olmus bu arada.

+ Sizinde boyle bir analiz yapmanizi tavsiye ederim. Soyluyorlar herseyi mikroskop tarzi bir aletle bakiyor. Minoxdil onerdi sakaklara ama kullanmayacagim. 1 seneye finasteride baslayacagim.

Farques

• Ziyaretçi
Ynt: Tepemin dokulecegi kac yasinda belli olur
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2021, 01:53:20 »
Benim 24 yaşımda vertexde boşluk yoktu, sonra çok seyreldi. Nerede durur anlamak zor.

Snowly12

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 11 Ocak 2021, 02:50:00 »
Benim 24 yaşımda vertexde boşluk yoktu, sonra çok seyreldi. Nerede durur anlamak zor.

Fotograflariniza baktimda hocam 4 senedemi bu hale geldi? Demekki her an baslayabiliyor. Sac ekiminizde cok guzel.olmus bu arada. İnsallah gule gule kullanirsiniz.
Finasteride - 1 mg (haftada 3)
Evocapil(procapil)
Dermoroller 3 mm
Ketoral haftada 1 veya 2.
Masaj
30 mg cinko
Omega 3
Demir
D3
Azelaik asit kur
B6 p5p

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 11 Ocak 2021, 03:21:06 »
Fotograflariniza baktimda hocam 4 senedemi bu hale geldi? Demekki her an baslayabiliyor. Sac ekiminizde cok guzel.olmus bu arada. İnsallah gule gule kullanirsiniz.
Çok yavaş ilerledi, o zamanlar medikal destek de almadım ama bi kaç işlem yaptırmıştım.

Buradan bakabilirsiniz.
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=4862.msg112409#msg112409

Spencer

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 11 Ocak 2021, 07:34:17 »
Suanda tekrar bir dermatolaga gittim iyi bir hastanede. Sac analizimi yapti. Sakaklarimin patternini olusturdu ince saclardan norwood 3.5 civari gozukuyormus incelmis saclardan. Tepemde incelmenin olmadigini soyledi ve vertexte. Benim tepe ve vertex dokulecek olsa 24 yasinda belli olurmuydu?

Babam 30 yasinda norwood 6 olmus bu arada.

+ Sizinde boyle bir analiz yapmanizi tavsiye ederim. Soyluyorlar herseyi mikroskop tarzi bir aletle bakiyor. Minoxdil onerdi sakaklara ama kullanmayacagim. 1 seneye finasteride baslayacagim.

Hangi hastane ve doktora muayene oldunuz? Ayrıca tepe ile vertex aynı şey değil mi?
Alopexy t % 5 deri spreyi (%5 minoksidil) - Gün aşırı akşamları 8 fıs

Konazol şampuan - Haftada bir gün

Clear kömür içerikli şampuan

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 11 Ocak 2021, 07:40:14 »
Olası vertex açılması ihtimali beni de çok rahatsız eden bir mevzu. AGA'nın cilvesi bu işte kişi 17 yaşında da nw 2 olabilir 37 yaşında da... Babaya göre de ilerlemiyor her zaman bazen daha agresif bazen daha stabil. Benim babam da 30 gibi Nw4. Şimdi oral anti androjene başlanırsa 30 yaşında hala nw 3.5 olmn mümkün, yani bildiğimiz kadarıyla tedavinin amacı ve faydası bu yönde. Ben de 23 yaşında nw 2.5'um 3'e yakınım dutasterid ve minoxidille devam ediyorum yakında spironolakton da ekleyebilirim. Seferber ediyorum tüm imkanları. Umarım 30'lu yaşlara kadar bu saçlarda kalırız.
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 11 Ocak 2021, 08:25:07 »
 ekimci demişti genetik 23 ile 28de zıplama yapar ama benim 32de dokuldu demişti.ana baba ben onlara pek bakmıom bizde ana baba sulalesinde kellik gorlen sey değildi biraderle bizde çıktı babası dayısı kel olup 40 yasında gür saçı olan var.tipin yerinde.içerden dısardan blokerlerle koru saçı dermollerde yap biotinlede kalınlaştır durumun olunca 3 ayda bir mezoyada gidersin çalısmaya baslayınca.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Farques

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2021, 08:49:03 »
Olası vertex açılması ihtimali beni de çok rahatsız eden bir mevzu. AGA'nın cilvesi bu işte kişi 17 yaşında da nw 2 olabilir 37 yaşında da... Babaya göre de ilerlemiyor her zaman bazen daha agresif bazen daha stabil. Benim babam da 30 gibi Nw4. Şimdi oral anti androjene başlanırsa 30 yaşında hala nw 3.5 olmn mümkün, yani bildiğimiz kadarıyla tedavinin amacı ve faydası bu yönde. Ben de 23 yaşında nw 2.5'um 3'e yakınım dutasterid ve minoxidille devam ediyorum yakında spironolakton da ekleyebilirim. Seferber ediyorum tüm imkanları. Umarım 30'lu yaşlara kadar bu saçlarda kalırız.
Kesinlikle. Vertex aşşağı inicek diye korkuyorum, kısayken iniyor gibi ama uzunken seyrelme yok. Sırf tereddütde kaldım diye finasa başladım.

Facebook Twitter Instagram