Gönderen Konu: Fin'in saçı belli bir incelikten sonra kurtaramaması?  (Okunma sayısı 1745 defa)

titanic5

• Hero Member
Saçım 1.5-2 cm şu an. Saçları Wax ile kaldırdım ve fotoğraf çektim. Ortadaki seyreklik kabak gibi gözüküyor saçları dikince

Tamam Fin dökülmemi durdurdu ama 2 yılda bu en incecik saçları kurtaramadı. Çok incelerdi

Koray Erdoğan'ın bir videosu vardı. Yanlış hatırlamıyorsam saç belli bir mikrondan sonra inceyse eğer Fin işe yaramıyormuş galiba o saçlara. Böyle bir videoydu yanlış hatırlamıyorsam
Dökülme durdu zaten bu yüzden ekim düşünüyorum

Sizin genetik dökülmeden dolayı en incecik saçlarınızı kurtarabildi mi Fin?

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Fin'in saçı belli bir incelikten sonra kurtaramaması?
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2022, 23:40:12 »
Maalesef kurtaramadı.
Şakaklarımda çok ince püskül saçlarım çok vardı ama yüzde 0 kalınlaşma oldu.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Requiemm

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2022, 10:15:41 »
Saçım 1.5-2 cm şu an. Saçları Wax ile kaldırdım ve fotoğraf çektim. Ortadaki seyreklik kabak gibi gözüküyor saçları dikince

Tamam Fin dökülmemi durdurdu ama 2 yılda bu en incecik saçları kurtaramadı. Çok incelerdi

Koray Erdoğan'ın bir videosu vardı. Yanlış hatırlamıyorsam saç belli bir mikrondan sonra inceyse eğer Fin işe yaramıyormuş galiba o saçlara. Böyle bir videoydu yanlış hatırlamıyorsam

finas. yanında bir süre  5000 mg biotin kullanmayı denedin mi ? belkı kombinasyon  yaparsan saçları kalınlaştırırsın tekrardan

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 19 Mayıs 2022, 11:39:22 »
finas. yanında bir süre  5000 mg biotin kullanmayı denedin mi ? belkı kombinasyon  yaparsan saçları kalınlaştırırsın tekrardan

Denedim geçmişte öyle de. Mesela şu an 1000'lik Biotin kullanıyorum diyetin yanında takviye olarak. Başka vitaminler de alıyorum

Benim avantaj şöyle oldu Fin'de. Dökülme durduğu için ekim olumlu geçerse saç sorunu defterini kapatırım sanırım ama ekim lazım işte

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 19 Mayıs 2022, 11:40:36 »
Maalesef kurtaramadı.
Şakaklarımda çok ince püskül saçlarım çok vardı ama yüzde 0 kalınlaşma oldu.

Hocam senin dökülme durumu nasıl? Senin ekim olumlu geçerse eğer Fin bırakmadığın sürece saç sorunun kalmaz sanırım eğer dökülme durduysa

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2022, 13:58:12 »
Hocam senin dökülme durumu nasıl? Senin ekim olumlu geçerse eğer Fin bırakmadığın sürece saç sorunun kalmaz sanırım eğer dökülme durduysa
Ara ara dökülüyor dostum saçın sonuçta kendi doğal döngüsü devam ediyor. Umarım.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 19 Mayıs 2022, 14:22:32 »

Hocam bu tartışmaları daha önce burda çok yaptık ama,mantıken DHT yoksa,kök ölmemişse gerçek anlamda DHT baskılanıyorsa o saç bırak inceyi kök olsa sadece tekrar büyümeli,uzun süreli proscar tecrübemde de gerilemem ve seyrelmem durmadı şahsen (ön bölge hatta komple nw5A bölgem seyrelmeye devam etti),proscar az DHT baskıladığından mıdır? Yoksa yarılanma ömrü az olduğundan mıdır bilmiyorum öyle basitçe dökülmeyi,gerilemeyi tek başına durdurmaz herkeste(lineer açılma,incelme,seyrelmesi devam eden kişilerde özellikle basit şakak açıklıkları değil),oran bence çok az,hatta diğer tedavi forumuna bakarsan da proscarla ciddi gerilemeler yaşayan,işin önüne geçemeyen bi ton şey deneyen çok adam görürsünüz
  • Yaşınız 31

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 19 Mayıs 2022, 14:54:39 »
Hocam bu tartışmaları daha önce burda çok yaptık ama,mantıken DHT yoksa,kök ölmemişse gerçek anlamda DHT baskılanıyorsa o saç bırak inceyi kök olsa sadece tekrar büyümeli,uzun süreli proscar tecrübemde de gerilemem ve seyrelmem durmadı şahsen (ön bölge hatta komple nw5A bölgem seyrelmeye devam etti),proscar az DHT baskıladığından mıdır? Yoksa yarılanma ömrü az olduğundan mıdır bilmiyorum öyle basitçe dökülmeyi,gerilemeyi tek başına durdurmaz herkeste(lineer açılma,incelme,seyrelmesi devam eden kişilerde özellikle basit şakak açıklıkları değil),oran bence çok az,hatta diğer tedavi forumuna bakarsan da proscarla ciddi gerilemeler yaşayan,işin önüne geçemeyen bi ton şey deneyen çok adam görürsünüz

Buldum Koray Erdoğan'ın dediğim videosunu

Saç 30 mikronun altına düşmemişse diyor. Benim muhtemelen tepe ortadaki ve şakaktaki bazı saçlar 30 mikrondan azdır sanırım. Ama başladığım zamana göre geride değil genel saç durumum

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #8 : 19 Mayıs 2022, 15:37:15 »
Koray Hoca dediyse vardır bir bildiği diyelim de mesela hiç saçı olmayan yerden yani (hadi çok küçük minyatür olsun) 0,1 mikron saçı olan yerden minoxidil nasıl saç çıkarıyor kimisinde? Yada yoğunluk farkı ortaya çıkaracak kadar değişim,ve şakakta açılma nasıl olabiliyor? Kimisi de diyor ki önde işe yaramaz, Yani 30 mikron ne kadardır dökülmesi dökülmemesi ne kadar etki eder bilmiyorum da bu saç işiyle ilgili o kadar çok teori söyleniyor ki ispatlaması imkansıza yakın.ve her soruya da bi açıklama bulunuyor..'şakağım açıldı' diyorsun 'önde işe yaramaz zaten' deniyor..'tepe de inceldi,döküldü' diyorsun 'mikronu düşmüştür' deniyor..yani aksini ispat etmenin yolu çok zor,bi de zaten ince telli saçlı adamlar bu işin neresinde?..Aslında belki de Koray Hoca nın söylediği şey benle aynı kapıya çıkıyor dolaylı yoldan,yani saçın zaten kalın olsun ki anca korusun belki,o kadar da güçlü değil demeye de getiriyor bi nevi..ha mikronu bilmem de benim gibi 'ben gözümle gördüğüme bakarım' diyenler için proscar 7-8 ay sonrası klasik evdeki manzara,eskiden tek derdimiz ön bölgeydi arkalar idare ediyordu, şimdi komple kafa üstü oldu
  • Yaşınız 31

titanic5

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 19 Mayıs 2022, 16:48:30 »
Slayer91 senin dökülmeyi anlamadım hocam ama baya çokmuş

Ben yastığıma baktığımda çok az saç görüyorum. Banyoda saçımı şampuanlarken de elime neredeyse hiç saç gelmiyor

Ama sen 7-8 ay yazmışın. Benim ortalama 2 yıl oldu

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2022, 17:03:49 »
Yani 7 8 ay önceden beridir her gün hep böyle ya da daha fazlası dökülmüyordu hocam ki bence zaten aslolan kafa görüntüsündeki iyileşme,kötüye gitmeme durumu..yani herkesin görüşüne saygı duymakla birlikte bu ilaç herkesin sandığı aksine bu kadar tesirli olmayabilirim derim ben,Allah herkese gönlüne göre versin.
  • Yaşınız 31

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 19 Mayıs 2022, 18:30:17 »
Herhalde geç kalınmış minyatürleşme ve dökülmelerde fin çok yetersiz kalıyor ya da çok uzun sürede etki ediyor.

Fin tecrübem yok ama dut&min bildiğin ekim yaptırmış gibi yaptı beni Elhamdülillah
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #12 : 19 Mayıs 2022, 18:51:35 »
Slade hocam finle falan olmayacağını anladığım için, senin tedavini de baz alarak tabi avodart+biotin+minoxa (günde 1..1,5 ay geçti) başladım,bizde sana benzer etkiler yok maalesef,ışık ta yok sen şanslı kesimdenmişsin 😃 benim sadece donör bayağı güçlendi,saçı da uzattım ilk defa 3 ay,e ön bölge de gelişme olmayınca tam nw5A keli oldum arka,yanlar kabarık aslan yelesi üstün kendine hayrı yok seyrek,incecik 😆 senin aldığın etkileri kimse kolayca almaz yani belki%10,alsa da tutamaz,ayrıca dut daha ağır ilaç gerçekten 1,5 aydır alıyorum ama harbi hissettiriyor ilaç finle arada çok fark var,kafasını değiştiriyor insanın.Aslında donör bu kadar güçlenmişken bi ekim zamanı geldi mi acaba diye düşünmüyor değilim,AHD yle kontak kurdum tekrar bakalım,telefonun başında çaresiz bekliyorum 😃
  • Yaşınız 31

slade23

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 19 Mayıs 2022, 19:06:07 »
Slade hocam finle falan olmayacağını anladığım için, senin tedavini de baz alarak tabi avodart+biotin+minoxa (günde 1..1,5 ay geçti) başladım,bizde sana benzer etkiler yok maalesef,ışık ta yok sen şanslı kesimdenmişsin 😃 benim sadece donör bayağı güçlendi,saçı da uzattım ilk defa 3 ay,e ön bölge de gelişme olmayınca tam nw5A keli oldum arka,yanlar kabarık aslan yelesi üstün kendine hayrı yok seyrek,incecik 😆 senin aldığın etkileri kimse kolayca almaz yani belki%10,alsa da tutamaz,ayrıca dut daha ağır ilaç gerçekten 1,5 aydır alıyorum ama harbi hissettiriyor ilaç finle arada çok fark var,kafasını değiştiriyor insanın.Aslında donör bu kadar güçlenmişken bi ekim zamanı geldi mi acaba diye düşünmüyor değilim,AHD yle kontak kurdum tekrar bakalım,telefonun başında çaresiz bekliyorum 😃

Üstadım öncelikle Allah Teala şifa versin hepimize kellik zor takınca kurtulamıyor insan bataklık gibi :)

Benim gelişme 4-5. Aylarda coştu sonra geri çekildi ama 1. Senenin sonunda kalan saçlar Elhamdülillah boru gibi oldu düşün bu günlük dut da ve benim diğer tedavilere rağmen böyle. O yüzden geç kalınmış tedavide fin ya hiç etki etmiyor ya da insanın sabrı tükendiği için etki edecekken tedavi bırakılıyor. Ha donör filan güçlenir illa ki ama bize lazım olan profil enseyi ne yapacağız :))

Dut da istikrarlı olursan inşallah sen de aramıza. yan etki anlamında da bende ilk başlarda bir beyin sisinden şüphelenmiş ama beynim zaten sis doluymuş onu fark ettim kafamı sadeleştirdikçe sis filan kalmadı şükür :))

Forumda benim gördüğüm en iyi iki alıcı biri Jasonkenn kardeşim maşallah diğeri de bir kardeşimiz vardı eski bir konu nickini hatırlayamadım nw7 den geri dönüş yapmış o ben onların yanında kel kalırım :))

Ben ekim ihtimalini bitirdim kafamda nw7 olsamda umrumda değil artık kıl tüy mevcut tedavime devam ederim bir engel olmadığı sürece Allah’a sığınırım nasipte ne varsa o olur.
avodart&minox&xpecia

UYARI!! Tabip ya da uzman değilim. Paylaşımlarım kendi araştırma ve tecrübelerime dayanıyor baz almadan önce kendiniz araştırıp tecrübe ediniz!!!

tedavim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21990.0

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 19 Mayıs 2022, 19:49:16 »
Hocam dediğin gibi bizdeki kelliğin yarattığı yan etkilerin yanında ilaçlar ne ki? Bi kere taktık ya,bizdeki beyin sisinin en büyük nedeni kellik zaten 😃 nw7 ye ben de şok oldum kelsea the punish mi neydi nicki ama o da 3 ay saç çıkarmaya çalışıyo çıkan saçlar 1 ay sonra da dökülüyodu,sonra tekrar aynısı vs,diğer arkadaşta çizgi gerilemesi,açılma,bölgesel açılma yoktu,saçlar çok inceydi sadece,tedaviyle toplayacağı belliydi biraz bence..tedavi özellikle ön bölge için çok zor yani,değer mi değer tabi ama ekime niye soğuk bakıyorsunuz onu merak ettim aslında? 2 gün ekim+10 gün kabuk dökümü yani hayatından sadece 12 gün ayırıp daha basit tedavilerle,daha rahat psikolojide devam etmek kulağa mantıksız gelmiyor,ben de pimpirikliyim aslında hatta yaparsam Antalya ya gidip 10 gün kabuk dökümüne kadar kalmayı da düşünüyorum bu konuda merkeze de danıştım,yani bu da pratik daha mantıklı geldi..bi de bana öyle geliyor ki hocam,bizim gibi belli,ciddi açıklıkları olan bunu sorun eden kafaların sonu eninde sonunda ekim..ha bugün,ha yarın 😃 nw7 olsan aynada kendini  öyle 1 kere görsen,öyle düşünmezdin bence.
  • Yaşınız 31

Facebook Twitter Instagram