Gönderen Konu: Dutasterid Finasteridden Kötü mü? Artan Testoya Ne Yapılır?  (Okunma sayısı 4561 defa)

|Logan|

• Hero Member
Ynt: Dutasterid Finasteridden Kötü mü? Artan Testoya Ne Yapılır?
« Yanıtla #15 : 13 Ocak 2021, 21:54:18 »
nasıl topikal kullanacaksın ki 500 daltonun üstü deriden emilmiyor diye biliyorum

görmüştüm forumlarda topikal dutasterid kullanan bir şekilde yaparım bilmiyorum. Topikal dutasterid kandaki gibi saçtayüzde 90 mı dht engelliyor bir bilginiz var mı

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #16 : 13 Ocak 2021, 22:10:40 »
görmüştüm forumlarda topikal dutasterid kullanan bir şekilde yaparım bilmiyorum. Topikal dutasterid kandaki gibi saçtayüzde 90 mı dht engelliyor bir bilginiz var mı

günlük 2,5mg oral dut scalptaki dht yı yüzde 82 baskılıyor. topikal dut daha iyi ama tavsiyem dut mezoterapi

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #17 : 13 Ocak 2021, 23:05:09 »
günlük 2,5mg oral dut scalptaki dht yı yüzde 82 baskılıyor. topikal dut daha iyi ama tavsiyem dut mezoterapi

topikal spiro tüm dhtnin resöptörlere bağlanmasını mı engelliyor yoksa engellediği yüzdelik bir kısım mı var
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #18 : 13 Ocak 2021, 23:29:07 »
topikal spiro tüm dhtnin resöptörlere bağlanmasını mı engelliyor yoksa engellediği yüzdelik bir kısım mı var

çok bilmiyorum ama dhtnin değil sadece bütün androjenlerin bağlanmasını engelliyor . detaylı kaynaklardan araştırsan ben de merak ediyorum.

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
« Yanıtla #19 : 14 Ocak 2021, 02:12:05 »
  minox finastan sonra 3.spiro idi eskiden yüzde 2 liği 5 liği idi galiba satılırdı.aldactoneden yapıoz ben kullanıom .eskidem herkes losyon olarak surerdi spiroyu
Hocam nasıl yapıyorsunuz spiro aldactone losyonu ? Bende de aldactone var da nasıl yapabilirim tableti direkt ezip minoxun içine mi atayım ?
TEDAVİM
Minoxil Forte Günde 1 (Şakaklara ve Frontale 3'er Fıs)
Dutasteride Avodart Günde 1 (Eskiden Haftada 2)
Fiyto Şampuan Haftada 2
Dermaroller 1 mm Haftada 2
D Vitamini- Çinko- B 12 2 Günde 1
Oral Spironolakton Aldactone 25 mg Günde 1

sade_americano

• Sr. Member
« Yanıtla #20 : 14 Ocak 2021, 04:39:49 »
Bazı forumlarda finasteridi kullanıp güzel etki alan ama dutasterid geçince ve 1 yıl kullanınca saçlarının daha kötü olmasını vs gördüm. Dutasterid testosteronu çok daha fazla arttırdığı için oluyor galiba bu. Ben de şakak bölgemdeki minyatürler için dutasterid düşünmeye başladım ama size bir soru sormak istedim. Saç derimde artan testosteronu neyle azaltabilirim? Ru vs alamam türkiyede olan saçtaki testosteronu azaltan bir ürün var mı? Direkt kandaki testosteronu azaltmak istemiyorum sadece saç derisine uygulayabiliceğim bir şey var mı?

Yurtdışında dutasteride jel çıkmış, sadece sürülen bölgedeki dht’y azaltıyormuş. Yaygınlaşırsa belki onu kullanabiliriz.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #21 : 14 Ocak 2021, 22:12:41 »
 bunlar etkili olsa şimdiye kadar 50 kere çıkardı.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

beaocoup

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #22 : 14 Ocak 2021, 23:14:01 »
Bazı forumlarda finasteridi kullanıp güzel etki alan ama dutasterid geçince ve 1 yıl kullanınca saçlarının daha kötü olmasını vs gördüm. Dutasterid testosteronu çok daha fazla arttırdığı için oluyor galiba bu. Ben de şakak bölgemdeki minyatürler için dutasterid düşünmeye başladım ama size bir soru sormak istedim. Saç derimde artan testosteronu neyle azaltabilirim? Ru vs alamam türkiyede olan saçtaki testosteronu azaltan bir ürün var mı? Direkt kandaki testosteronu azaltmak istemiyorum sadece saç derisine uygulayabiliceğim bir şey var mı?

Nane çayı içiyorum ben her gün.Nane ve Meyan kökü çayını düzenli tüketirsen yüksek t seviyesi düşer.Naneyi çiğ de yiyebilirsin.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #23 : 14 Ocak 2021, 23:34:03 »
Nane çayı içiyorum ben her gün.Nane ve Meyan kökü çayını düzenli tüketirsen yüksek t seviyesi düşer.Naneyi çiğ de yiyebilirsin.
  anti androjen kullanarak testo artttırdın  nane cayı icerek testo dusurdun bunun  ne kadar testo dusurdugunu bilmiyoruz   nane  hadım cayı gibi islev goruyor fazla icmeni tavsiye etmem dusuk  testesteron yuksek  testesterondan daha fazla  sac dokerr ve nane cayı her gun icilmesi sıkıntılı erkeklerde kadınlara onerilen bir cayy hele hele DHt gibi hormonu bloke eden ler asla icmemeli neden  dhtnin gorevini testesteron alıyor vucutta fazla testeteron sorun yaratmıyor erkeklerde dusuk olmaya basladıgındaaa  bir cok fonksiyona sebep olarak erkek vucudunun guc kuvvet cinsel islev nice sorunlar yaratırrrr bu yuzden  nane cayı her gun erkeklerin tuketilmesi cok zararlı  haftada iki kez tuketilebilir     acıkca soyluyorumm bir erkek her gun nane cayı icerse 6 ay icinde onun  bel altıdanda sperm uretiminde kalitesinde sorun yasar  nane cayı =diane 35 habı gibi ( ben buna  'testosterone blocker  ' adlı bir lakabla adlandırıyorum gercekten bir kac saat icinde testesteronu cok dusuruyor ve zaman la 6 ay dan fazla bir surede oldurmeye baslıyor sperm hucrelerinide)   o yuzden  kullanmayın erkeklerde sıkıntı....
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

beaocoup

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #24 : 15 Ocak 2021, 01:16:03 »
  anti androjen kullanarak testo artttırdın  nane cayı icerek testo dusurdun bunun  ne kadar testo dusurdugunu bilmiyoruz   nane  hadım cayı gibi islev goruyor fazla icmeni tavsiye etmem dusuk  testesteron yuksek  testesterondan daha fazla  sac dokerr ve nane cayı her gun icilmesi sıkıntılı erkeklerde kadınlara onerilen bir cayy hele hele DHt gibi hormonu bloke eden ler asla icmemeli neden  dhtnin gorevini testesteron alıyor vucutta fazla testeteron sorun yaratmıyor erkeklerde dusuk olmaya basladıgındaaa  bir cok fonksiyona sebep olarak erkek vucudunun guc kuvvet cinsel islev nice sorunlar yaratırrrr bu yuzden  nane cayı her gun erkeklerin tuketilmesi cok zararlı  haftada iki kez tuketilebilir     acıkca soyluyorumm bir erkek her gun nane cayı icerse 6 ay icinde onun  bel altıdanda sperm uretiminde kalitesinde sorun yasar  nane cayı =diane 35 habı gibi ( ben buna  'testosterone blocker  ' adlı bir lakabla adlandırıyorum gercekten bir kac saat icinde testesteronu cok dusuruyor ve zaman la 6 ay dan fazla bir surede oldurmeye baslıyor sperm hucrelerinide)   o yuzden  kullanmayın erkeklerde sıkıntı....
Testesteronu fazla düşüreceğinin sanmıyorum %10 falandır diye düşünüyorum.Ayrıca c vitamini de içeriyor.Bir kimyasal ilaç kadar asla güçlü değil.Son olarak cinsellikte hiç sorunum yok ve kadınlardan da hoşlanmıyorum.Beni çok etkilemez cinsellikte 😂

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #25 : 15 Ocak 2021, 01:23:16 »
Testesteronu fazla düşüreceğinin sanmıyorum %10 falandır diye düşünüyorum.Ayrıca c vitamini de içeriyor.Bir kimyasal ilaç kadar asla güçlü değil.Son olarak cinsellikte hiç sorunum yok ve kadınlardan da hoşlanmıyorum.Beni çok etkilemez cinsellikte 😂
  Anladım guzel bir acıklama olmus haftada 7 gun nane cayı icebilirsiniz sizin icin sorun yok  dediklerim surekli yapıldıgında cok dusuruyordu testesteron sizde %0 olması bile sorun cıkarmaz icebilirsiniz  hayırlı aksamlar beyefendi...
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

athena

• Sr. Member
« Yanıtla #26 : 17 Ocak 2021, 17:16:51 »
hocam aslında tıbbi nane dediğimiz "peppermint" çok güçlü bir etken. günde en fazla 2 çay baradağı tüketilmesi öneriliyor. kısa bir süre sonra libidonun düştüğünü hemen anlıyorsunuz. günde en fazla 2 defa tüketmek testoyu ve dht yi azaltır, fazlası ereksiyon sorunu ve testisde ağrı yaşayabilirsiniz. bu dediğim marketten alınan nane değil bu arada, tıbbi nane diye geçiyor. ucuz bir şey fakat testoyu inanılmaz bir şekilde düşürüyor. dikkatli olmak lazım. fin kullanırken ek tedavi olarak eklenebilir.

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #27 : 17 Ocak 2021, 18:34:49 »
 khomur iç fini dısardanda dermoller spiro takıl kalınlaşır saçlar.açık alanda varsa tepede ise minoxu gunde 1 falan kullanabilirsin.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #28 : 17 Ocak 2021, 19:03:21 »
khomur iç fini dısardanda dermoller spiro takıl kalınlaşır saçlar.açık alanda varsa tepede ise minoxu gunde 1 falan kullanabilirsin.

Benim şakaklar açık sadece yani nw3üm sorunum genç yaşta nw3üm yani 19 yaşındayım daha. Topikal spiroyu düşüneceğim ama minoxil kullansam bile şakak bölgem tamamen kapanır mı ki daha önceden kullanmıştım biraz erken bırakmıştım sonra
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #29 : 17 Ocak 2021, 19:10:58 »
 o yasta şakaklarda sonuc alabilirsin ama belli sure sonra gene dokulur yas dolana kadar ekim finasterid zamanına kadar gecici cozumlerle oyalarsın işi.hem o zamana kadar ne kadar saçın kafanda kalırsa kardır

Facebook Twitter Instagram