Gönderen Konu: Tedavi ile artan dökülme?  (Okunma sayısı 740 defa)

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Tedavi ile artan dökülme?
« : 30 Mayıs 2022, 01:07:01 »
Arkadaşlar 8 ay süren proscar tedavimin ardından 2 aydır avodart+biotine başladım sadece ön bölge için minoxidil uyguluyorum günde 1 kez..lakin birkaç gündür saçlarda özellikle tepe bölgesinde elimi attıkça ciddi sayıda saç geliyor elime,bazen kaşıntıyla belli ediyor ara ara 3er 5 er tane,zaten belli bir seyrekliği olan bölge,sizce neden olabilir? Minoxil sürmüyorum bölgeye dolaylı etki edip döküyor olabilir mi? mevsimsel midir? Ya da ilaçlar ters etki yapıyor olabilir mi?

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
  • 𝘗𝘳𝘦𝘷𝘦𝘯𝘵𝘪𝘰𝘯 𝘪𝘴 𝘢𝘩𝘦𝘢𝘥 𝘰𝘧 𝘤𝘶𝘳𝘦
Ynt: Tedavi ile artan dökülme?
« Yanıtla #1 : 30 Mayıs 2022, 01:31:36 »
Arkadaşlar 8 ay süren proscar tedavimin ardından 2 aydır avodart+biotine başladım sadece ön bölge için minoxidil uyguluyorum günde 1 kez..lakin birkaç gündür saçlarda özellikle tepe bölgesinde elimi attıkça ciddi sayıda saç geliyor elime,bazen kaşıntıyla belli ediyor ara ara 3er 5 er tane,zaten belli bir seyrekliği olan bölge,sizce neden olabilir? Minoxil sürmüyorum bölgeye dolaylı etki edip döküyor olabilir mi? mevsimsel midir? Ya da ilaçlar ters etki yapıyor olabilir mi?
Belki agresif zamana geçmiştir diyeceğim ama kullandığın ilaçlar çok güçlü.

Belki Minox tahriş ediyordur diyeceğim ama oraya kullanmıyormuşsun.

Hay Allah, mevsim değişikliğindendir belki başkan.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 30 Mayıs 2022, 01:41:45 »
Belki agresif zamana geçmiştir diyeceğim ama kullandığın ilaçlar çok güçlü.

Belki Minox tahriş ediyordur diyeceğim ama oraya kullanmıyormuşsun.

Hay Allah, mevsim değişikliğindendir belki başkan.
Bi akıl sırf erse şu işe..dökülme agresifleşti desem o kadar ilaç kullandığım döneme mi denk geldi diye düşünüyo insan.özellikle şu havalar sıcaldıktan beridir ciddi bir incelme de var,eski sönük haline geri geldi birden saç,kalını incesi uzayanı uzamayanı vs ne varsa topluca firar ediyor.
  • Yaşınız 31

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #3 : 30 Mayıs 2022, 01:49:41 »
Bi akıl sırf erse şu işe..dökülme agresifleşti desem o kadar ilaç kullandığım döneme mi denk geldi diye düşünüyo insan.özellikle şu havalar sıcaldıktan beridir ciddi bir incelme de var,eski sönük haline geri geldi birden saç,kalını incesi uzayanı uzamayanı vs ne varsa topluca firar ediyor.
Vallah ben de yoruldum kurban.
Artık bir kalıcı çözüm bulunsa şu işe.
Milyon tane ihtimal var hangisi bilemiyoruz ki.
Doktor değilim.Bu alanda eğitimim yok. Önerilerimin yalnızca araştırmayı seven bir birey olarak değerlendirilmesini isterim.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 30 Mayıs 2022, 01:58:15 »
Vallah ben de yoruldum kurban.
Artık bir kalıcı çözüm bulunsa şu işe.
Milyon tane ihtimal var hangisi bilemiyoruz ki.
Aynen dostum, şu meseleye kafa yormadığım günleri bayağı özledim gerçekten,bide neresinden tutsan elinde kalıyor meret.
Allah yardımcımız olsun..ama biran önce olsun yani 😃
  • Yaşınız 31

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #5 : 30 Mayıs 2022, 02:06:11 »
Aynen dostum, şu meseleye kafa yormadığım günleri bayağı özledim gerçekten,bide neresinden tutsan elinde kalıyor meret.
Allah yardımcımız olsun..ama biran önce olsun yani 😃
Ya bir de sinir olduğum olay şu, bu kılı mesela çoğu yerimizde istemiyoruz, hatta tıraş oluyoruz.

Mesela bacak, etek bölgesi, çok yoğunsa kollar, sırf ve göğüs falan.

En çok ihtiyacımız olan yer ise kaş ve saç.
Tamam kaş dökülmüyor eyvallah, elhamdülillah.

Ama saç da dökülmese ya kurban.

Bakıyorum insanlar saçlarını oradan oraya savuruyor. Ben yapmak istesem saçım dökülür diye nazik davranıyorum.

Üzücü.

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 30 Mayıs 2022, 02:17:29 »
Ya bir de sinir olduğum olay şu, bu kılı mesela çoğu yerimizde istemiyoruz, hatta tıraş oluyoruz.

Mesela bacak, etek bölgesi, çok yoğunsa kollar, sırf ve göğüs falan.

En çok ihtiyacımız olan yer ise kaş ve saç.
Tamam kaş dökülmüyor eyvallah, elhamdülillah.

Ama saç da dökülmese ya kurban.

Bakıyorum insanlar saçlarını oradan oraya savuruyor. Ben yapmak istesem saçım dökülür diye nazik davranıyorum.

Üzücü.

Kaşta dökülebiliyor.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=16513

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #7 : 30 Mayıs 2022, 02:17:39 »
Sen onu bide bana sor,liseden beri dökülüyor,Aga ile tanışıklığım 15 yıldır,tam 15. yılı deviriyoruz artık,ama hala alışamadık birbirimize 😃
  • Yaşınız 31

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 30 Mayıs 2022, 02:23:29 »
Saç çok karışık bir yapı.Mevsimsel dökülme diyorlar mesela ama sonrada devam ediyor.Minoxili oraya sıkmıyorum diyorsun aslında sıktığın yer hariçte etkileniyor.Saçların belli bir sistematik düzeni yok.Kafasına göre bağımsız hareket ediyor.Sen istersen bir ton tedavi uygula nafile.O tedaviyi yaparken bile arka planda işini görüyor.Bir kessen pat bitti.Kıl resmen vücuttan ayrı hareket ediyor.Kıl lan bu kıl.Diğer organların hepsi hayati önem arz ediyor senin cürmün ne bunların yanında.Tek işlevin var onuda yerine getir bari.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

zweig

• Proscarkolik
  • Hero Member
« Yanıtla #9 : 30 Mayıs 2022, 02:33:31 »
Kaşta dökülebiliyor.
Dostum istisnai durumda vücuda çoğu şey oluyor.
Ama gündelik hayatta baktığımızda 1 milyonda kaç kişinin kaşı full dökülmüştür? Çok çok az.

Onun gibi. Genel olarak dökülmüyor diyebiliriz.

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 30 Mayıs 2022, 02:39:59 »
Maalesef öyle,dökülme kelleşme hadi bi tarafa da bu tedavi,ilaç vs emek sarfediliyor sonuç olmayınca insana kendini çaresiz hissettiriyor bence can sıkan taraf ta bu.Yani ben 2 aya yakın forumdayım,ben dahil bu kadar genç 20 sinde,30unda pırıl pırıl insanın şu forumda kıl tüy derdine saatler harcaması (harcamak zorunda kalması) çok ama çok büyük talihsizlik gerçekten
  • Yaşınız 31

Virtüöz

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 30 Mayıs 2022, 02:48:17 »
Dostum istisnai durumda vücuda çoğu şey oluyor.
Ama gündelik hayatta baktığımızda 1 milyonda kaç kişinin kaşı full dökülmüştür? Çok çok az.

Onun gibi. Genel olarak dökülmüyor diyebiliriz.

Hayır onu demiyorum.Forumdaki insanların dökülebilme oranı baz aldım.Antiandrojenler kaş döküyor.Foruma göre konuştum.

Birde kaşta küslük denen olay var.Yanlış alımla, kullanılan tonik veya jellerle, makyaj malzemeleri vesayre kaşları seyrekleştiriyor.Dökülmüyor diyemeyiz.Hele ki kadınlardaçok çabuk seyrekleşiyor.
Bioxcin Forte Şampuan

Tedavi Sürecim

bohemian

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 30 Mayıs 2022, 17:37:21 »
Bu son 2 ayda dokulme olayı bicok kiside var. Tek aciklamasi mevsimsel dokulme bence.
  • Yaşınız 21
  • Medikal Tedavi xpecia(1), min(7-8 fıs), 0.5mg fin, dermapen(haftada bir 1.5-1.75), ketoral şampuan(haftada 1), masaj

Slayer91

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #13 : 30 Mayıs 2022, 17:46:14 »
Bu son 2 ayda dokulme olayı bicok kiside var. Tek aciklamasi mevsimsel dokulme bence.
Aynen hocam,özellikle son 2-3 ayda..bir süredir duruldu gibi olmuştu saçlar kalınlaşmıştı ama birkaç gündür yaz gelince tekrar aynı oldu,rahat 1000-1500 greft gitmiştir,umarım geri dönerler 😔
  • Yaşınız 31

Balici orhan

• Yeni üye
  • *
  • Allah'a bol bol dua edin gerisi kolay
« Yanıtla #14 : 30 Mayıs 2022, 19:04:37 »
Günlük zaten 200 dökülme normal ister tepe ister ön bölgelerden önemli olan saçların elini attığında iyileştiği hisetmen boşver sayma saçı

Facebook Twitter Instagram