Gönderen Konu: Tedavi önerisi  (Okunma sayısı 9059 defa)

Subzero

• Hero Member
Tedavi önerisi
« : 19 Ocak 2021, 16:27:47 »
Arkadaşlar uzun zaman finasteride başlamakla baslamamak arasinda gidip geldikten sonra dün itibariyle finasteride başladım . Sene sonu ekim düşünüyorum şakaklara , hem ekimden önce saçları güçlendirmek hemde tepeyi korumak için başladık bakalım finasteride . Finasteridin yanına ne önerirsiniz haftada bir dermaroller kullanmayı düşünüyorum . Birde agresif tedavi onermenize gerek yok , agresif dökülme yaşamıyorum , minoxil gibi topikal şeyler kullanmak istemiyorum başladığına pişman ettirdiği için . Finasteridin yanına destek ne yapabilirim ?

Subzero

• Hero Member
Ynt: Tedavi önerisi
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2021, 16:29:23 »
Tepe bu şekilde

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2021, 18:19:48 »
Vitamin vs eksiğin varsa onun için bi komplex vitamin desteği olabilir. Biotin vs içerikli olabilir.

Önlere ekim düşünüyorsan, tepe ve vertex için de finas işe yarayabilir. Zaten seyrelme hafif düzeyde.

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2021, 18:31:27 »
Önlere ekim düşünüyosan finans genelde ön de etkisi az procapil içeren losyon kullanabilirsin

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2021, 18:37:33 »
Vitamin vs eksiğin varsa onun için bi komplex vitamin desteği olabilir. Biotin vs içerikli olabilir.

Önlere ekim düşünüyorsan, tepe ve vertex için de finas işe yarayabilir. Zaten seyrelme hafif düzeyde.
komplex vitamin desteği olarak ideal ne önerebilirsiniz ?

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 19 Ocak 2021, 18:41:03 »
Önlere ekim düşünüyosan finans genelde ön de etkisi az procapil içeren losyon kullanabilirsin
önden beklentim hiç yok zaten ortayı ve vertexi korusa yeter finasterid

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 19 Ocak 2021, 18:58:23 »
Türkiye'de genelde d vitamini eksikliği var illa vitamin diyorsan çinko ve d kullan biotin zaman ve para kaybı.Topikal tedavilere yönel finastreid haricî bir şey kullanacaksan şayet he yok durumum el vermez diyorsan dermastamp+minoxidil günde bir kez ve finastreid.Zaten günde bir minoxidil 2 ay gider
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 19 Ocak 2021, 19:22:08 »
Türkiye'de genelde d vitamini eksikliği var illa vitamin diyorsan çinko ve d kullan biotin zaman ve para kaybı.Topikal tedavilere yönel finastreid haricî bir şey kullanacaksan şayet he yok durumum el vermez diyorsan dermastamp+minoxidil günde bir kez ve finastreid.Zaten günde bir minoxidil 2 ay gider
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ama minoxa hiç bulaşmak istemiyorum

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 19 Ocak 2021, 19:58:40 »
 dermoller ve biotin.aralıklarlada kullanabilirsin biotini.1 ay kullan 1 ay kullanma 2 ay kullan 2 ay kullanma gibi.yada hiç bişi.finas artı ekim yeterli
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 19 Ocak 2021, 20:29:18 »
dermoller ve biotin.aralıklarlada kullanabilirsin biotini.1 ay kullan 1 ay kullanma 2 ay kullan 2 ay kullanma gibi.yada hiç bişi.finas artı ekim yeterli
finasterid tepedeki hafif seyrelmeyi biraz olsun doldurur mu sizce

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 19 Ocak 2021, 20:33:20 »
 genetik dokulmenin agresifliğine bağlı.kodlanmış genetik dokulmen agresifse en basta ilacın durduramadığı dokulme var pek bir işe yaramaz normalde dokulmeyi yavaslatır az kalınlaştırır ama kodlanmış genetik dokulmen zayıfsa dahada kalınlaştırır.he şu an bakınca gozuken tepeye bir faydası olur.ama dermoller ve biotinle desteklersen tepe dahada kalınlaşıp gür gozukur.bundan bin beter tepeyler minoxla kapandı iş yapar minox ama donguleri uğraşması zor saçlar bir var bir yok kafayı yedirtir adama.finas dermoller biotinle oncesi sonrası 3 aylık deneme yapabilirsin.
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 19 Ocak 2021, 20:49:02 »
genetik dokulmenin agresifliğine bağlı.kodlanmış genetik dokulmen agresifse en basta ilacın durduramadığı dokulme var pek bir işe yaramaz normalde dokulmeyi yavaslatır az kalınlaştırır ama kodlanmış genetik dokulmen zayıfsa dahada kalınlaştırır.he şu an bakınca gozuken tepeye bir faydası olur.ama dermoller ve biotinle desteklersen tepe dahada kalınlaşıp gür gozukur.bundan bin beter tepeyler minoxla kapandı iş yapar minox ama donguleri uğraşması zor saçlar bir var bir yok kafayı yedirtir adama.finas dermoller biotinle oncesi sonrası 3 aylık deneme yapabilirsin.
genetik dökülme sulalede tepesi açık iki kişi var biri babam biri dedem ( babamın babası ) ikiside nw 4.5 civarilar kulak üstü dökülmeleri yok öyle söyleyeyim , tepesindeki dökülme enseye doğru inmemiş öyle kalmış ikisininde . Sanırsam bende onlara çektim anne tarafında nw3 bile yok , en fazla nw2 yaş gereği oda

kafamdakentseldönüşümler

• Sr. Member
« Yanıtla #12 : 19 Ocak 2021, 20:50:57 »
Bu arada saçında genel bir seyrelme var gibi önler çok anlaşılmıyo önlerin durumu nasıl ? Bana bu saça ekim yapılmaz gibi geldi ama ekim bilgim sınırlı açıkçası ben olsam minoks kullanmıcaksam fin de kullaniyosan üstüne procapil eklerim gider eksik vitamin vs var mı baktırırım d vitamini genelde düşük oluyo insanların baktırdıktan sonra doktorun verirse takviyemi de alırım 5 ay daha sabredip ekime öyle karar verirdim

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #13 : 19 Ocak 2021, 21:17:52 »
Bu arada saçında genel bir seyrelme var gibi önler çok anlaşılmıyo önlerin durumu nasıl ? Bana bu saça ekim yapılmaz gibi geldi ama ekim bilgim sınırlı açıkçası ben olsam minoks kullanmıcaksam fin de kullaniyosan üstüne procapil eklerim gider eksik vitamin vs var mı baktırırım d vitamini genelde düşük oluyo insanların baktırdıktan sonra doktorun verirse takviyemi de alırım 5 ay daha sabredip ekime öyle karar verirdim
kardeşim ön bölge klasik nw3 işte öyle düşün , orta bölümdeki saçlarla kapatmaya çalıştığım için önleri bu sefer ortalar seyrek gelmiş olabilir sana , amacım sene sonu ön bölgeye ektirip orta ve vertexi evlenmeye 6 ay 1 sene öncesine kadar korumak , evlendikten sonra dökülen dökülsün 30 lu yaşların başında ikinci ekim yaptırırım diye düşünüyorum

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 23 Ocak 2021, 19:20:55 »
Finasteridde bugün 6. günüm , yan etki yok , psikolojik mı bilmiyorum ama dökülmem agresif değildi zaten biraz önce lavaboda tarakla saçımı taradım 13 tel döküldü önceden 20 25 leri buluyordu , 6. günde dökülmeye bir faydası olur mu sizce ben mi boşuna seviniyorum 😀

Facebook Twitter Instagram