Gönderen Konu: 19 yaş tedavi önerisi  (Okunma sayısı 514 defa)

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
19 yaş tedavi önerisi
« : 15 Ocak 2024, 13:35:37 »
1 ay sonra 19 yaşına giriyorum saçım 15-16 yaşından beri ön bölgeden dökülüyor. Şu an saçı dökülen birine göre bile oldukça kötü durumda diyebilirim.
D vitamini ve Demir eksikliğim varmış yakın zamanda tahlil yaptırdım onlar için ilaç kullanıyorum şu anda, onlar bir miktar toplayacaktır bunun haricinde genetik dökülmeye de müdahale etmek istiyorum.
Ailemde dayımın saçları hiç dökülmemiş, 2 amcam kel. Babamın saçları ise 30-35 yaşlarında dökülmeye başlamış, gençliğini gür saçlarla geçirmiş. Şu an 55 yaşında ve kel diyemesek de hayli seyrek saçları var.

1.5 yıl önce 4-5 ay boyunca minoxidil kullandım, şakaklarımda tüylenmeler yaptı ancak sanırım geniş bir alanda dökülme olduğu için ön bölgeme bir faydası olmadı. Şakaklarımdaki tüylenen saçlar hala duruyor.

Finasteride kullanmayı düşünüyorum ama ön bölgeye pek etki etmediği ve jinekomasti gibi yan etkileri olduğundan çekiniyorum.

Bana tedavi konusunda yol gösterebilirseniz çok sevinirim. Saçımın güncel durumunu ekledim. Durum net belli olsun diye yoğun ışık altında çektim.

mustafackmk

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: 19 yaş tedavi önerisi
« Yanıtla #1 : 16 Ocak 2024, 14:10:08 »
genetik yanında saydığın eksiklikler de hızlandırıyor bence dökülmeni takviyeler fayda sağlar şuanlık finasterid kullanmanı önermem eğer durduramazsan 2 3 yıl sonra dr kontrolünde kullanman daha iyi olur. Keşke minoxidile hiç bulaşmasaydın geçici bir çözüm çıkardığı kadar da dökülüyor. Yapabileceğin şeyler aga e tablet veya xpecia gibi besin takviyeleri ve ketoral şampuan eczaneden alabilirsin.

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 17 Ocak 2024, 03:56:15 »
1 ay sonra 19 yaşına giriyorum saçım 15-16 yaşından beri ön bölgeden dökülüyor. Şu an saçı dökülen birine göre bile oldukça kötü durumda diyebilirim.
D vitamini ve Demir eksikliğim varmış yakın zamanda tahlil yaptırdım onlar için ilaç kullanıyorum şu anda, onlar bir miktar toplayacaktır bunun haricinde genetik dökülmeye de müdahale etmek istiyorum.
Ailemde dayımın saçları hiç dökülmemiş, 2 amcam kel. Babamın saçları ise 30-35 yaşlarında dökülmeye başlamış, gençliğini gür saçlarla geçirmiş. Şu an 55 yaşında ve kel diyemesek de hayli seyrek saçları var.

1.5 yıl önce 4-5 ay boyunca minoxidil kullandım, şakaklarımda tüylenmeler yaptı ancak sanırım geniş bir alanda dökülme olduğu için ön bölgeme bir faydası olmadı. Şakaklarımdaki tüylenen saçlar hala duruyor.

Finasteride kullanmayı düşünüyorum ama ön bölgeye pek etki etmediği ve jinekomasti gibi yan etkileri olduğundan çekiniyorum.

Bana tedavi konusunda yol gösterebilirseniz çok sevinirim. Saçımın güncel durumunu ekledim. Durum net belli olsun diye yoğun ışık altında çektim.

Finastreid ihtiva eden minox+maddi durjm varsa dutastreid içeren mezo
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #3 : 19 Ocak 2024, 21:41:56 »
genetik yanında saydığın eksiklikler de hızlandırıyor bence dökülmeni takviyeler fayda sağlar şuanlık finasterid kullanmanı önermem eğer durduramazsan 2 3 yıl sonra dr kontrolünde kullanman daha iyi olur. Keşke minoxidile hiç bulaşmasaydın geçici bir çözüm çıkardığı kadar da dökülüyor. Yapabileceğin şeyler aga e tablet veya xpecia gibi besin takviyeleri ve ketoral şampuan eczaneden alabilirsin.
Yanıt için teşekkür ederim açıkçası minoxun kötü bir etkisini görmedim bıraktıktan sonra ekstra bir dökülmem olmadı. İleride farklı bir markayla tekrar şans verebilirim belki. Şakakta çıkardığı saçlar tüy olarak kaldı, hala dökülmedi üstünden 1 yıl geçmesine rağmen. Finasteride hakkında da araştırdıkça fikrim değişti, sırf saç için Finasteride gibi tehlikeli bir ilaca bulaşmaya gerek yok bence, saçıma kafamı takıyorum ama çok dökülürse 2-3 sene sonra ektiririm kafasındayım o kadar da değil. Tek üzüldüğüm bu kadar erken yaşta agresif bir dökülme yaşamış olmam.

Tedavi olarak dediğiniz gibi Xpecia kullanmaya başlamayı düşünüyorum, yanında demir ve D vitamini takviyesi de aldığım için saçta iyi bir etkisi olacaktır illaki. Annemin ısrarıyla haftada iki kez kafama badem yağı sürüp 1 saat bekletip yıkıyorum. 3-4 ay sonrasında iyi bir sonuç alırsam paylaşırım.

• Yaşınız 17

taxidriver

• Yeni üye
  • *
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #4 : 19 Ocak 2024, 21:43:37 »
Bu arada oturduğumuz evin suyu çok kireçli akıyor, kovaya doldurunca sapsarı oluyor resmen. Bunun saça kötü bir etkisi oluyor mu? Eğer oluyorsa saçlarımı içme suyuyla yıkamayı düşünüyorum.
  • Yaşınız 17

Salvador

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 21 Ocak 2024, 03:04:09 »
Bu arada oturduğumuz evin suyu çok kireçli akıyor, kovaya doldurunca sapsarı oluyor resmen. Bunun saça kötü bir etkisi oluyor mu? Eğer oluyorsa saçlarımı içme suyuyla yıkamayı düşünüyorum.

Hiçbir etkisi olmaz
Unutma ki şüphe gerçeğe ulaşmanın ilk adımıdır

borella01

• Sr. Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #6 : 21 Ocak 2024, 16:37:11 »

arada son durulamayı içme suyu ile yap bence zararı azda olsa olabilir aşırı kireçli suyun.

Facebook Twitter Instagram