Gönderen Konu: Finansterid ve Dutasterid kullanmak  (Okunma sayısı 1259 defa)

LOESS

• Hero Member
Finansterid ve Dutasterid kullanmak
« : 28 Ocak 2021, 16:53:34 »
3 aydan beri Finasterid kullanıyorum (propecia). Gün itibari ile Avodart(dutasterid) aldım. Haftanın 5 günü Propecia, 6. Günü Avodart alsam,7 günü hiçbirşey almasam,hormonal olarak saç için negatif bir etki yaratırmıyım sonuçta finasterid ve dutasterid kullanmış olacağım aynı hafta içinde. Baskılama seviyeleri farklı olduğu için saçıma negatif bir etki yaratmaktan korkuyorum fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.

baskan123

• Hero Member
Ynt: Finansterid ve Dutasterid kullanmak
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2021, 16:56:51 »
hocam kaç yaşındasınız

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2021, 16:58:36 »
hocam kaç yaşındasınız
  25 Hocam.

Bruce Wayne

• Sr. Member
« Yanıtla #3 : 28 Ocak 2021, 19:27:46 »
Bu konuyu ben de merak ediyorum, bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2021, 19:36:06 »
Bu konuyu ben de merak ediyorum, bilgili arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
dudas attıgın gun nane cayı ic        ve dudastan sonraki 2 gun finas kullanma hic bir sey olmaz   testonun fazlası sac icin diyorum  bir sey olmaz diye  yoksa dudas  zararlıdır ya hic atmayın yada hafta da 1 atın       ...... tavsiye
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2021, 19:36:30 »
Hayır herhangi bir zararı olmaz birbiri ile etkilesime girmiyorlar. Avusturalyalı çok ünlü saç uzmanları finasterid etkisini arttırmak için 6 gün finasterid 1 gün dutasterid kullandirttigi hastalar olduğunu söylüyor. Serumda DHT oranınız çok fazla düşer ve doğal olarak iki blocker olunca yan etki oranı artmış olur. Fakat DHT lokal olarak üretilen bir hormon ben şahsen 6 Fin 1 dut şeklinde kullanıyorum. Dutasterid eklediğim ilk günlerde sertleşme sorunu yaşadım %75 gibiydi eskisine göre fakat sonra düzeldi. Şu anda bir sorun Yok. Her gün al ilacı 7.gun niye almıyorsun yine al bir sorun olmaz.

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 28 Ocak 2021, 19:42:19 »
Hayır herhangi bir zararı olmaz birbiri ile etkilesime girmiyorlar. Avusturalyalı çok ünlü saç uzmanları finasterid etkisini arttırmak için 6 gün finasterid 1 gün dutasterid kullandirttigi hastalar olduğunu söylüyor. Serumda DHT oranınız çok fazla düşer ve doğal olarak iki blocker olunca yan etki oranı artmış olur. Fakat DHT lokal olarak üretilen bir hormon ben şahsen 6 Fin 1 dut şeklinde kullanıyorum. Dutasterid eklediğim ilk günlerde sertleşme sorunu yaşadım %75 gibiydi eskisine göre fakat sonra düzeldi. Şu anda bir sorun Yok. Her gün al ilacı 7.gun niye almıyorsun yine al bir sorun olmaz.
7 .gun finasterid atarsan  bu dunku dudas %90 blockluyor bugunku finas %70 i nasıl blocklayacak bu vucudun neresinden cıkacak kardesim her ikisini kullanıyorsanız dudasterid attıgınız gun 2 gun finas  atmayın siz beni dinleyin   vucutta birden DHT %0 digersi gun % 20 belki bunlar ne yapara adamı mahfeder mantıklı dusunun  sacada zararlıdır boyle..
« Son Düzenleme: 28 Ocak 2021, 19:49:33 Gönderen: Mehmetali32 »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 28 Ocak 2021, 19:46:34 »
7 .gun finasterid atarsan  bu dunku dudas %90 blockluyor bugunku finas %70 i nasıl blocklayacak bu vucudun neresinden cıkacak kardesim her ikisini kullanıyorsanız dudasterid attıgınız gun 2 gun finas  atmayın siz beni dinleyin   vucutta birden DHT %0 digersi gun % 20 belki bunlar ne yapara adamı mahfeder mantıklı dusunun
Dutasterid ve ya Finasterid hemen %70 ya da %90 DHT bloke eden ilaçlar değil zamanla bu orana geliyorlar. Bu oran yaklaşık olarak 1 ay. Dutasterid birikiyor ve ayda sadece 4-5 ilaç atmış oluyorsun. Dokularda atılması bir ay kandan atılması ise bir haftadan kısa yani dediğin gibi birşey olmuyor.

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 28 Ocak 2021, 19:47:43 »
Dutasterid ve ya Finasterid hemen %70 ya da %90 DHT bloke eden ilaçlar değil zamanla bu orana geliyorlar. Bu oran yaklaşık olarak 1 ay. Dutasterid birikiyor ve ayda sadece 4-5 ilaç atmış oluyorsun. Dokularda atılması bir ay kandan atılması ise bir haftadan kısa yani dediğin gibi birşey olmuyor.
kardesim senin dedigin her zaman yapılan bir sey hadi diyelim oyle olsun 1 .aydan sonra yine  benim dedigim cıkacak dht yine % 0 olacak
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

Hwoarang7

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 28 Ocak 2021, 19:50:29 »
Bak şimdi uzun süreli bu ilacı kullanan birisi sadece finasterid kullansa bile tamamen bıraksa DHT seviyeleri normal seviyelere gelmesi yine 2 haftayı buluyor. Dutasterid burada yardımcı etken finasteridi düzenle olarak kullanıp vücutta biriktirmek gerekir. İsteyen istediği gibi kullanır ben böyle gördüm ve böyle kullanıyorum.

Mehmetali32

• Hero Member
« Yanıtla #10 : 28 Ocak 2021, 19:53:21 »
Bak şimdi uzun süreli bu ilacı kullanan birisi sadece finasterid kullansa bile tamamen bıraksa DHT seviyeleri normal seviyelere gelmesi yine 2 haftayı buluyor. Dutasterid burada yardımcı etken finasteridi düzenle olarak kullanıp vücutta biriktirmek gerekir. İsteyen istediği gibi kullanır ben böyle gördüm ve böyle kullanıyorum.
sana tavsiyem yaa haftada 2 kere dudas al yada her gun finas al ya hafta 1 kere dudas diger4 gun finas al 2gun ara ver  bunlar tercih edebilecklerin cunku dudas vucutta dht bırakmıyor   ustelik birde finas atarsan digersi gun bu zararlı yan etki olayı cok kendini belli eder erken karsılasırsın sorunlarla  sen bilirsin senin hayatın senin sacın.... 
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

LOESS

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2021, 13:51:39 »
Şöyle bir program yaptım kendime, **Pazartesi**Salı**Çarşamba**Perşembe** Propecia(Finasterid).. Cuma(Avodart) Dutasteride. & Cumartesi Pazar Boş gün. Sonuç olarak haftanın 4 günü Finasterid 1 gün Dutasterid 2 gün of günüm. Böylece tasarruf da yapmış olucağım. Propecia 200 TL civarı, içinde 28 Tane hap var 1 hap başı 7.5 TL civarı oluyor. Bu programım da 3 adet(propecia) hap tasarruf etmiş olacağım.

Facebook Twitter Instagram