Gönderen Konu: Dutasterid ve Aldactone'u beraber kullanmak ?  (Okunma sayısı 7297 defa)

icindentramvaygecensarki

• Sr. Member
Dutasterid ve Aldactone'u beraber kullanmak ?
« : 10 Ocak 2021, 17:08:46 »
Ekim ortası gibi Minoxa başladım Kasım başında da dutasa, hala Norwood 2.5 açıklığı var. Yataktaki saç teli 40 küsurdan 20-22'ye düştü demiştim yine fazla diye yorumlamıştınız belki serbest testosteron duta rağmen döküyor hala belki telogen effluvium olabilir o ara şampuan da değiştirdim D Vitamini alıyorum ama uyku düzensiz beslenme idare eder.
Serbest testosteronu baskılaması için aldactone kullanılabilir mi ?

Xeth

• Hero Member
Ynt: Dutasterid ve Aldactone'u beraber kullanmak ?
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2021, 17:13:17 »
Bi 20-25 gün daha beklemeni öneririm karar için
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

Mehmetali32

• Hedef Az ama Devamlı Tedavi saç yapıyım derken kaş çıkarmadan
  • Hero Member
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2021, 17:23:32 »
Peki bu kadar bastırıyorsun DHT Testoyuda hadi bastırdın diyelim  oral yoldan icerek peki bu kadar bastırdıklarından 1 ni bıraktıgını dusun  bunun senin sacında ne gibi etki yaratacagını benim aklım hayalim bile kabul etmiyor seni akıllı biri zannetmistim en azından  diyordum zarar faydayı olcer yanılmısım  sen kafayı tam sacla bozmus bir insansın beni gittikce sasırtıyorsun bazen dusunuyorum bunları yazanda o videolarda gordugum insan aynı kisimi diye    supheleniyorum senden artık sana sacının dokulmesini durduracak tek yontemi soyluyorum ostrojen allll  kadınlık hormonu(aldactonda zaten kadınlara onerilen bir ilac oldugu icin) ancak bu durdurur senin dokulmeni    ben senin sacının bu kadar dokuldugunu dusunmuyorum senin cok takıntılı bir insan oldugunu dusunuyorum sadece allah sana sifa versin .  Clear sampuana gelince bu kadar dokulmen varsa onu bırak cok acayip sac doken bir sampuandır icinde butun deterjan maddeleri var  zamanla sacı bir guzel beceriyor (AGALILARA onermem )
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2021, 17:57:30 Gönderen: ali2132b »
  • Yaşınız 28
Finasterid 0.75mg Hergün 
Bioxin ForteSarımsaklı Samp +Nizoral
Biberiye +Hint+Zeytiyagı+cam Terabendi Yagı Vitamin Kompleksi
 Haftada 3 gun spor +Dusta   Masaj +Dermoreller 2/ay
 Haftada 2 gun Dvitamin                                   
  Sabır Şükür Zaman.. .

emekli kel

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2021, 17:36:49 »
 içimini bilmiom losyon yapılarak kullanılır.birazı kana karısıo galiba oyle diyorlardı sanırım tamda aklımda değil.evde aldactoneden losyon yapılıp kullanılıyor
Saç konusunda eğitim almadım.Söylediklerim sadece sitelerden öğrendiğim bilgilerdir.

oralminoxidil

• Hero Member
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2021, 17:53:20 »
losyon yapıp kullanırsın bir sıkıntı olmaz tecrübelerini aktarırsın bize de

Dutasteride haftada 2
5-10 ml Oral Hint Yağı
Vit D
Keçiboynuzu ve karadut özü
Magnezyum
İyot
SAÇ DÖKÜLMESİ KILAVUZU
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=18975

Lauri

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2021, 18:55:26 »
Ekim ortası gibi Minoxa başladım Kasım başında da dutasa, hala Norwood 2.5 açıklığı var. Yataktaki saç teli 40 küsurdan 20-22'ye düştü demiştim yine fazla diye yorumlamıştınız belki serbest testosteron duta rağmen döküyor hala belki telogen effluvium olabilir o ara şampuan da değiştirdim D Vitamini alıyorum ama uyku düzensiz beslenme idare eder.
Serbest testosteronu baskılaması için aldactone kullanılabilir mi ?

Dostum yanlış hatırlamıyorsam 2-2,5 ay oldu demiştin galiba. Bence devam etmelisin bir süre daha.

Maks yapacağın topikal uygulamadan öteye geçmesin. Aldactone bi noktada cinsiyet değiştirme prosedürlerinin de bir parçası. Çizgii geçmek olabilir.

Bir de, gördüğüm kadarıyla çok kafaya takıyorsun. Zaten kullanılabilecek herşeyi kullanıyorsun. İlerde pipin düşmesin, dikkat et.

Xeth

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2021, 19:01:01 »
Benim önerim 20-25 gün kadar beklemen olacak. Çünkü asıl etkinin aldactone'dan mı yoksa duttan mı olduğunu anlaman zorlaşır. Dökülmeyi kesme kendini yaklaşık 2-3 ay sonra belli eder. Bu 3 aylık periyodu bitir. Eğer yavaşlamazsa farklı şeyler denersin.
AlopexyT minoxidil (günde 8 fıs)
Finasterid 1.25 mg (her gün)
Yeşilçay (x1)
Clear şampuan
Magnezinc (günlük 1)
Setirizin 5mg

Bıraktıklarım; minoxil, bioxinin minoxidil, balen kabak, xpecia, loprox

Tedavi sürecim;
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=23060.0

soloburry

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #7 : 13 Ocak 2021, 01:50:17 »
Peki bu kadar bastırıyorsun DHT Testoyuda hadi bastırdın diyelim  oral yoldan icerek peki bu kadar bastırdıklarından 1 ni bıraktıgını dusun  bunun senin sacında ne gibi etki yaratacagını benim aklım hayalim bile kabul etmiyor seni akıllı biri zannetmistim en azından  diyordum zarar faydayı olcer yanılmısım  sen kafayı tam sacla bozmus bir insansın beni gittikce sasırtıyorsun bazen dusunuyorum bunları yazanda o videolarda gordugum insan aynı kisimi diye    supheleniyorum senden artık sana sacının dokulmesini durduracak tek yontemi soyluyorum ostrojen allll  kadınlık hormonu(aldactonda zaten kadınlara onerilen bir ilac oldugu icin) ancak bu durdurur senin dokulmeni    ben senin sacının bu kadar dokuldugunu dusunmuyorum senin cok takıntılı bir insan oldugunu dusunuyorum sadece allah sana sifa versin .  Clear sampuana gelince bu kadar dokulmen varsa onu bırak cok acayip sac doken bir sampuandır icinde butun deterjan maddeleri var  zamanla sacı bir guzel beceriyor (AGALILARA onermem )

Usta sakin  ;D

Facebook Twitter Instagram