Gönderen Konu: Asuman Hair Transplant / 26.01.2021 / 4000 Greft / Yaş: 28  (Okunma sayısı 1936 defa)

Jetdoctor

• Yeni üye
  • *
Merhaba, 2017 ocakta birazda aceleye gelerek, ve baskasinin tavsiyesine guvenerek daha once 1 kere sac ekimi yaptirmistim. Operasyon oncesinde ve sonrasinda tam bir fiyaskoydu acikcasi.

Ekilenlerin pek cogu tutmamisti ve cizgim hic dogal gozukmuyordu. Asil sorun o kadar ugrasli bir surec ki, insan bir daha o aciyi cekmeye kolay kolay gonlu olmuyor.

Uzun sure dusundukten sonra yeniden olmak istedigime karar verdim ve bu sefer kendim arastirmaya basladim. Bu foruma denk geldim ve uzun arastirmalardan sonra,

sonuclarinida gordukten ve diger birkac etkeni goz onune aldiktan sonra Asuman hanimda karar kildim.

Ekim Sureci

Oncesinden birkac fotograf atip randevu aldiktan sonra 26 Ocak gunu sabah 8 gibi ordaydim.

Yanlis hatirlamiyorsam 9 a yakin islem basladi ve 18.00 civarlarinda bitti.

Kokler cok acikta kalmasin ve genel olarak daha hizli olsun diye kendim tuvalete bile ogle arasi haric gitmedim, yemegide isik hiziyla yedim  ;D

Ekimin gecende oldugu gibi en acili kismi ilk anestezi kismi. Baya saglam can yakiyor o igneler eger merak eden varsa, ondan sonra pek birsey hissetmiyorsunuz islem sirasinda.

Bende anestezi cabuk etkisini yitirdigi icin aralardada birkac defa igne oldum.

Fotograflar operasyon oncesi sacim ve sonrasi ayni gun fotograf. En sona birde 2020 ocaktan sacim kisayken ki bir fotograf koydum

Suan antibiyotik, agri kesivi vs. haric xpecia kullaniyorum. Baska onerileriniz varsa acigim.

Minoxil de verildi ancak daha once kullanmistim ve cok yaglanma ve kabuklari + kizariklik yapiyor o yuzden baska bir alternatif varsa onu kullanmayi planliyorum zamani gelince.

Jetdoctor

• Yeni üye
  • *
Ynt: Asuman Hair Transplant / 26.01.2021 / 4000 Greft / Yaş: 28
« Yanıtla #1 : 01 Şubat 2021, 17:23:39 »
Yarin 1 hafta olucak, bugun son gun oldu baticon artik surme yok.

Bir sorum olucak tecrubeli arkadaslara, son fotografdan cok net gozukmuyor ama ekilen kisimde bolca kirmizi alanlar var.

Cok olmadi tahminen olmasi mantikli ama, nekroz yada herhangi bir komplikasyon var mi diye dusundurmuyor degil. Sizce?
  • Ekim Tarihi: 26.01.2021
  • Ekim Merkezi ismi Asuman Hair Transplant
  • Greft Miktarı 4000

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #2 : 01 Şubat 2021, 17:56:37 »
Hayırlı olmasını dilerim ön çizginiz ve planlamanız çok güzel ama kendi saçlarınızda dökülme devam edecek gibi inşallah çok güzel sonuç alırsınız
Global Moderator

Jetdoctor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Şubat 2021, 18:02:47 »
Hayırlı olmasını dilerim ön çizginiz ve planlamanız çok güzel ama kendi saçlarınızda dökülme devam edecek gibi inşallah çok güzel sonuç alırsınız

Cok tesekkurler bu forum cok yardimci oldu.

Acikcasi annemdede babamdada dogru duzgun sac yok. Beni bir 10-15 sene idare etse bana yeter kafasiyla yaptirdim. 10-15 seneye barbie saci yaptiririm olmadi  :)
  • Greft Miktarı 4000

Romanadam

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2021, 22:12:38 »
ekim temiz görünüyor hayırlı olsun kardeşim.

Boogeyman

• Sr. Member
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2021, 22:13:50 »
Hayırlı olsun takipteyim
  • Ekim Tarihi: 29-30 mart 2021
  • Ekim Merkezi ismi Ahd klinik
  • Greft Miktarı 3650
  • Yaşınız 39
  • Medikal Tedavi Solgar saw palmetto kerozan dermoreller Hakan Doğanay özel solüsyon corasprin

SAÇSIZ ADAMIN LANETİ 1 :D

• KELLİK BAŞA BELA.. :)
  • Hero Member
  • BİR KEL GÖRDÜM SANKİ.. :D
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2021, 23:24:56 »
Kardeşim hayırlı olsun, En sevdiğim saç tipi bu düz saç tipi, nazar değmesin, ve Çok sık bir Ekim yapılmış, İşini görür güzel bir sonuç alacağını düşünüyorum, Nekroz durumu görünmüyor, gayet sağlıklı, yaştan dolayı Dökülme ihtimali yine olabilir, Belki ilerde sakal destekli son bi sıklaştırma ekimi daha yaptırman gerekebilir, İnşAllah uzun süre götürür bu Ekim seni, İyi süreçler dilerim, Bol Şans.. |-onayisareti-| (^_^)
  • Ekim Tarihi: 16.06.2020
  • Ekim Merkezi ismi ASUMAN HAİR
  • Greft Miktarı 4.800
  • Yaşınız 36

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #7 : 02 Şubat 2021, 00:10:49 »
Geçmiş olsun  planlama  güzel temiz  Ekim   ilk  Ekim kaç  greft  ekildi  nerde  Ekim yaptınız?

Jetdoctor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #8 : 02 Şubat 2021, 10:12:55 »
Geçmiş olsun  planlama  güzel temiz  Ekim   ilk  Ekim kaç  greft  ekildi  nerde  Ekim yaptınız?

Normalde kolay kolay hic bir konuda baskasina guvenmem, ama ablam doktor o yuzden ilk ekim olucagi zaman ona sormustum, oda birilerine sormus ve Kocaelide biryer onermisler.

Bende o zaman Amerikadaydim yanlis hatirlamiyorsam 2 haftaligina Turkiye'ye gelicektim o ara yaptiriyim diye acele birazda Kocaelide ev oldugu icin orda yaptirdim.

Ne kadar greft ekildi belli degil. Asuman hanim galiba 2000 alinmis dedi, neyseki de o kadar almislar ekilenlerin %40 i tuttuysa iyidir.

Operasyon sirasinda zaten olan birkac sacma sapan seyi anlatiyim.

Greftlerin ekilicegi delikleri acan aletin ince olanini getirmeyi unutmuslar kaliniyla actilar.

Kafam naptilarsa tahminen kalin delikler yuzunden inanilmaz kanadi ve yine nasil mantiksa gazli bezleri tukendi kani silicek ayni gazli bezi arka arakaya rotasyon kullanmak zorunda kaldilar

Ekenler kafamda ekerken/alirken bolca telefon boyunda telefonda konusyorlar di. Bir ton yine gereksiz sigara molasi verdiler kendileri icin. Bunlar 4 sene sonra aklimda kalanlar daha baska sacmaliklarda olmustur.

Asuman Hanimin ekiminden sonraki kafamin ustuyle ve arkasiyla eski ekimde sonra kafamin arkasi ve ustunun alakasi bile yok.

Eski ekimde kafamin arkasi resmen derim yuzulmus gibi gorunuyordu ve heryerde inanilmaz kan ve kanama vardi.

Istanbul veya baska bir buyuk sehir uzak olabilir ama, aman diyim siz siz olun gidip "kendi ilinizde" yaptirmayin cidden cok iyi digilse. Arkadas onerisiymis o iyi yaptirmismis bilmemne direk bs.
  • Greft Miktarı 4000

Jetdoctor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #9 : 21 Şubat 2021, 12:56:48 »
26. gun oldu. Kabuk kalmadi zaten, sok dokulme gibisindende absurd bir dokulme goremedim.

Yikarken cok tepelere asiri ellemedigim icin dokulmemiste olabilir. Suanki durum bu sekilde.

Vichy nin aminexil i kullanan arkadaslar varsa, uygulamasini nasil yapiyorsunuz?

Dermaroller kullanan duydum ama daha yeni delinmis kafaya dermoroller kullanip saclara hasar vermek istemiyorum pek simdilik.
  • Greft Miktarı 4000

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #10 : 21 Şubat 2021, 13:13:10 »
Asuman hanım eski yapılmış hatalı ekiminizden dolayı bence tam istediği çizgiyi yapamamış ama elinden gelenin duruma göre gene en iyisini yapmış görünüyor düzeltmek için ekim alanı sağlıklı geçmiş olsun güzel duruyor
Global Moderator

Kayser Soze

• Hero Member
« Yanıtla #11 : 21 Şubat 2021, 17:21:42 »
Hayırlı olsun.
Yanlış anlamadıysam minoxidil tarzı ürün kullanmayı düşünmüyorsunuz değil mi?

Jetdoctor

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #12 : 21 Şubat 2021, 17:35:28 »
Birkac sene once kullanmistim sacma sapan birsey acikcasi. Yagli, hafif yapiskan, kuruyunca sanki kafamda devasa kepek parcalari varmis gibi bir goruntu yapan birsey.

Birde hergun 2 kere kafa yika, yikamanin ustune bunu sik kafaya direk vicik vicik yine. Tek gordugum faydada ufak ufak tuy gibi saclarin cikmasiydi  ;D

Daha once burda yaptiran birini gormustum o vichy aminexil kullanmis aldim biraz denicem en azindan minoxil gibi manyak yan etkileri yoktur diye umuyorum.

Markali bile olsa piyasadaki urunleri bi tonu snake oil trash. Saci dokulen insanlarin zayifliklarindan istifade eden cok marka var.

Yok sac dokulmesine karsi sampuan mis bilmemne sebamed bla bla hepsinin var. He he ondan  :D

Cilt hastaliklari vs. onlarda karsi yariyo sampuanlar ama sac dokulmesine karsi adam gibi birsey yapan daha bir tane sampuan gormedim manyak yan etkileri olmayan
  • Greft Miktarı 4000

Facebook Twitter Instagram