Gönderen Konu: 13.03.2021™| 4100 GREFT | Asuman Hair Transplant | Yaş 27  (Okunma sayısı 7889 defa)

KcH®

• Jr. Member
  • **
UYARI : Konu içerisinde kullanılan fotoğrafların, bilgilerin ve kendi yorumlarımın hakları tamamen bana aittir. İzinsiz paylaşılması, kopyalanması ve dağıtılması herhangi bir yerde örnek gösterilmesi kesinlikle yasak olup ihlâlinde hukuki işlem başlatılacaktır.

Selamlar değerli forum üyeleri,

Yaptığım bir takım araştırmalar ve aldığım tavsiyeler üzerine 13.03.2021 tarihinde Asuman hanım ile planladığımı saç ekim operasyonunu gerçekleştirdik. Öncelikle operasyonun aşamalarından bahsedeyim. Okuma kolaylığı olsun diye maddeler halinde sıralayarak devam edeceğim. Okumadan önce size vereceğim gerekli bilgiler de şöyle :

INPUT :
Yaş                       : 27
Toplam Greft          : 4100+
Operasyon süresi   :  13 saat (Kan akış hızım ve kanamam fazla olduğundan operasyon biraz uzun sürdü)
Operasyon ekibi     : Ekibin yanlarına kendimce yorumlarımı ve kaç saat operasyonda kaldıklarını da ekliyorum.
[5/13 saat] Asuman Hanım (Ekibin yıldızı | kendine güvenen elleri ile tıkır tıkır sanatçı gibi çalışıyor) ,
[12/13 saat]Enes Bey (Profesyonel sabır taşı | kendisine sabrından ötürü çok teşekkür ediyorum tam bir profesyonel, nerede nasıl davranacağını bilen ve hiç sıkılmadan tüm operasyon boyunca özveri ile çalıştı ),
[3/13 saat] Elif Hanım (Deneyimli | Operasyon odaklı, rahatlatıcı bir ses tonu ile konuşuyor, deneyimli) ,
[4/13 saat] Hümeyra Hanım (Pamuk eller | Elleri o kadar hafif ki işlem yapıyor mu yapmıyor mu hissetmiyorsunuz, çalışırken müzik dinliyor sağolsun operasyon esnasında biraz müzik dinledik :) ) ,
[2/13 saat] X bey (Deneyimsiz | Kendisinin ismini hiç duymadım, sormayı da unuttum maalesef ama 1.5 ay önce askerden gelmiş öyle bir bilgi var elimde :) Operasyon esnasında kendi çalıştığı kısımlarda biraz heyecanlı gibiydi onun çalışmalarından diğerlerine göre daha deneyimsiz olduğunu çıkardım )

OPERASYON AŞAMASI :
- 08.10 saatinde EMSEY Kurtköy hastahanesine giriş yaptım.
- Saç çizgileri aşağıda göreceğiniz resimdeki gibi belirlendi.
- İlk olarak operasyon öncesi tahliller için ve operasyon sonrası yapılacak PRP için gerekli kan alındı.
- Sonra traşlama işlemlerine başlanıldı ve anestezi aşamasına geçildi.
- İlk olarak ağrısız anestezi yapıldı sonrasında iğne ile anesteziye devam ettiler.
- Örnek greftler alındı ve Asuman hanım örnek greftler alındıktan sonra kanal açma işlemi için Asuman hanım çalışmaya başladı. (Burada okuduğum operasyonlarda greft alımından sonra saç kanallarının açıldığını görmüştüm ancak benimle birlikte bir operasyon olduğu ve Asuman hanım planlamasıyla diğer hasta ile sırlamalarda çakışma yaşanmaması için bende kanal açma işlem daha önce yapıldı. Asuman hanıma sorduğumda sıralamanın hiç bir fark yaratmayacağını söyledi. Umarım operasyonunun verimliliğini etkileyen bir değişiklik değildir. )
- Kanal açımından sonra Asuman hanım greft alımına kendi başladı. Sonra Elif hanım ve Enes bey greft alımına devam etti. Greft alımında arada sırada vardiya değişiklikleri oldu X Beyde belirli bir süre katıldı. Bir süre sonra Asuman hanım operasyona dahil oldu sonrasında tekrar gitti. Belirli sürelerde operasyon esnasında acı hissedince anestezim yenilendi ve tekrar yapıldı.
- 4100 Greft alımı tamamlandı ve operasyona küçük bir mola verilip yemek yemeye geçildi.
- Yemek sonrasında ekim başladı ve uzun süren bir kısımdı. Kanamalar sürekli ve yoğun olduğu için operasyon bir süre uzadı. Ekim esnasında Hümeyra hanım ve Enes bey genelde ekim yaptı.
- Ekimin son 2 saatinde Asuman hanım bizzat kendi ekim işlemine devam etti.
- 21.20 saatinde operasyon tamamlandı.

SONUÇ
Aşağıda operasyon öncesi ve sonrası fotoğrafları paylaşıyor olacağım. Belirli süre aralıkları ile fotoğrafları yüklemeye devam edeceğim süreci takip edenlerden yorumlar  ve önerilerini bekliyorum tabi ki.

- Arkadaşlar saç ekimi yaptıracaklara önemli bir uyarı, bu işlem o kadar kolay bir işlem değil ve cidden o kadar saat yüz üstü, yan ve sırt üstü yatmak sürekli o pozisyonlarda durmak ciddi bir şekilde yorucu ve zor. Operasyon esnasında çok fazla bir ağrı ve acı hissetmiyorsunuz ancak; anestezi yapılırken ve yenilenirken cidden acı hissediyorsunuz. Özellikle anestezi iğnesinin deriye girişi, ilerleyişi ve ilacın zerk edilişini çok ciddi bir şekilde acı ile hissediyorsunuz özellikle şakak kısımlarında. Bu sebeple operasyon esanasında cidden sabırlı olmak gerekiyormuş.

- Operasyon sonrasındaki bakımdan ve uyuma şeklinin zorluğundan hiç bahsetmiyorum bile bunları da göz önünde bulundurmak lazım. Operasyon sonrası ilk gece çok az uyuyabildim. İkinci gece biraz daha fazla idi, üçüncü gece biraz daha fazla uyudum. Hep sırt üstü ve boynumun altında sadece bir rulo havlu ile uyuyorum. Ekim bölgesinde herhangi bir sürtünme veya temas olmaması lazım olduğu için bu şekilde uyuyorum. Tek kullanımlık örtü aldım ve rulo havluya sarıyorum ve kirlendikçe yeniliyorum, çünkü donör bölgeden hafif sızıntılar oluyor.

Operasyon sonrasında yaptıklarım :
- Operasyon akşamı sadece 1 tane CİPRO antibiyotik kullandım.
- İlk gün sabah donör bölgedeki sargı çıkartıldı. Donör bölgeye FİTO krem sürüldü. Saç ekimi yapılan bölgeler BATİCON ile pansuman yapıldıı. 1 sabah 1 akşam CİPRO antibiyotik kullandım. 1 tane CORASPİRİN kan sulandırıcı kullandım. 1 sabah 1 akşam PREDNOL ödem attırıcı kullandım. 1 sabah 1 akşam H4B BİOTİN kullandım.
- İkinci gün sabah MOSSI şampuan ile ilk yıkamam yapıldı sonrasında yine krem ve baticon işelmi yapıldı. İkinci gündeki ilaçların aynıları kullanıldı.

Şu anda kullandığım güncel ilaçlar ve takviyeler :

Sabah  : 1x CİPRO antibiyotik // 1x CORASPİRİN kan sulandırıcı // 1x H4B BIOTIN // 1x PREDNOL ödem attırıcı
Akşam : 1x CİPRO antibiyotik //  1x H4B BIOTIN // 1x PREDNOL ödem attırıcı

Saç ekimimi, öncesindeki-sonrasındaki halini ve şu anda süreci okuduğunuz kadarı ile biliyorsunuz. Buradan sonra yapacağınız tüm tavsiyelere açığım, yapacağınız tavsiyeleri tabi ki Asuman hanıma veya gerekirse ilgili doktora danışıp kullanacağımı da göz önünde bulundurarak;
- Süreç ile ilgili yapmamı önerdiğiniz bir tavsiye var mı ?
- Bu aşamadan sonra kullanmam önerdiğiniz takviyeler nelerdir ?
- Ekim planlaması ve sıklığı sizce nasıl olmuş ? Sizce beni nasıl bir sonuç bekliyor ?

FOTOĞRAFLAR :
Operasyon öncesi klinikte çekilen fotoğraflar,

KcH®

• Jr. Member
  • **
Ynt: 13.03.2021™| 4100 GREFT | Asuman Hair Transplant | Yaş 27
« Yanıtla #1 : 16 Mart 2021, 18:59:51 »
1. GÜN DONÖR BÖLGEDEKİ SARGILAMA AÇILDIKTAN SONRA :

KcH®

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #2 : 16 Mart 2021, 19:03:33 »
3. GÜN İKİNCİ YIKAMA SONRASI

Donör bölge toparlanma ilerlemesi, saç ekimi ve çizgisi nasıl sizce ? Yorumlarınızı bekliyorum.

froytabi

• Full Member
  • serkan aygın saç ekimi
« Yanıtla #3 : 16 Mart 2021, 19:43:28 »
Geçmiş olsun öncelikle,Asuman hanımın şakak ekimleri çok estetik duruyor,planlama güzel temiz iş,bol sabırlar şimdiden.
-60 gün Xpecia(şuan Perfectil)
-120den itibaren Rogaine Foam %5
-Biotin 5000
-D3K2
-Dax Supergro

Don Vito Corleone

• Hero Member
  • kellerin morale ihtiyaci yoktur!
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2021, 19:45:59 »
Geçmiş olsun  planlama  güzel temiz Ekim

eXc

• Full Member
« Yanıtla #5 : 16 Mart 2021, 20:04:21 »
Geçmiş olsun. Part 2 ye hoşgeldiniz. Yerinizi alın. Bol sabırlar😊👍

KcH®

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #6 : 16 Mart 2021, 20:14:07 »
Geçmiş olsun öncelikle,Asuman hanımın şakak ekimleri çok estetik duruyor,planlama güzel temiz iş,bol sabırlar şimdiden.

Teşekkür ederim. Genelde 4000-5000 greft arası ekilenler daha geniş bölgeye ekiliyordu acaba bana mı öyle geliyordu yoksa benim ekim mi sık olmuş ?

Geçmiş olsun  planlama  güzel temiz Ekim

Sağol the GodFather umarım sonuçlar da beklediğimiz gibi olur.

Geçmiş olsun. Part 2 ye hoşgeldiniz. Yerinizi alın. Bol sabırlar😊👍

Çok teşekkür ederim, hiç hoş bulmadık :) cidden meşakketli bir işmiş sonrasındaki bakım ve dikkate özen. Şakası bir yana umarım güzel bir süreç geçirip güzel bir sonuç alırım .

Lawine

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #7 : 16 Mart 2021, 21:50:18 »
Geçmiş olsun.  Güzel, temiz duruyor. Umarım sonucunuz da aynı olur :)
  • Ekim Tarihi: 11.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Op.Dr.Bilgehan Aydın
  • Greft Miktarı 4500
  • Yaşınız 26
  • Medikal Tedavi Propecia 1mg, Redoxon effs, kerozan, coraspirin 3 ay, gıda takviyeleri kabak çekirdeği-karafut ve keçiboynuzu pekmezi
Op.Dr.Bilgehan Aydın Bnish HWI | 4500 Greft | 11.02.2021 | 26 |Damla Hanım Ekibi

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=19999.0

Dr.hair

• Hero Member
« Yanıtla #8 : 16 Mart 2021, 23:20:54 »
Temiz ve estetik bir ön çizgi hayırlı olsun .

froytabi

• Full Member
  • serkan aygın saç ekimi
« Yanıtla #9 : 16 Mart 2021, 23:37:12 »
Teşekkür ederim. Genelde 4000-5000 greft arası ekilenler daha geniş bölgeye ekiliyordu acaba bana mı öyle geliyordu yoksa benim ekim mi sık olmuş ?

ön ve orta gayet için gayet yeterli bir sayı bence,tepe ve verteks için 2.bir ekime ihtiyaç olabilir ve ekim de gayet sık.durumunuz benimle aynı neredeyse tepe ve verteks için yan etki kaygınız yoksa 2.haftadan sonra destekleyici tedaviye başlayın derim.(finasterid veya minoksidil)
-60 gün Xpecia(şuan Perfectil)
-120den itibaren Rogaine Foam %5
-Biotin 5000
-D3K2
-Dax Supergro

Ercan1907

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 17 Mart 2021, 00:54:54 »
Ön çizgi güzel fakat tepe bölgesi 1 seans daha isteyecek gibi görünüyor

Belcikali

• Full Member
  • Saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #11 : 17 Mart 2021, 01:00:16 »
Asuman hanım tek seferde bu kellik kapanmayacağını çok iyi bildiği için ikinci bir ekim için arka verteksi bırakmış.
Ancak aşırı minyatürizasyon mevcut senin saçlarda oda kulak arkası yoğunluktan çok belli.
Bence bu ekimi ve mevcut saçlarını ancak finasterid kurtarır.

KcH®

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #12 : 21 Haziran 2021, 12:19:16 »
Tekrardan merhaba sevgili forum üyeleri, konuyu ilk açtığımda çok fazla yorum gelmeyince devamında çok fotoğraf yüklememiştim ben de. Düzenli olarak atmayı düşünüyordum ancak böyle olunca ilerledikçe toplu atarım dedim. Aşağıdaki gönderilerde 15.gün ve 65.gün olarak paylaşımları yapacağım. Aslında 65.gün ama 2 ay 5 gün diye direk 65 yazdım.

15.GÜN FOTOĞRAFLARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

KcH®

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #13 : 21 Haziran 2021, 12:21:28 »
65.GÜN FOTOĞRAFLARI AŞAĞIDAKİ GİBİDİR.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
« Yanıtla #14 : 21 Haziran 2021, 12:37:26 »
Konu aktif oldukça takip eden artıyor forum üyeleri dışında çok fazla insan üye olmadan takip ediyor.
Öncelikle bizler için hazırladığınız konuyu saygı ile okudum çok titiz özenli bir konu. Hazırladığınız konudan kişiliğiniz de belli bir işi kaliteli düzgün en iyi şekilde yapan bir karakteriniz olduğunu düşünüyorum umarım saç ekimi sonucunuz da bu şekilde olur.

Planlamanız ve ekiminiz çok kaliteli yapılmış. Biraz donör çok güçlü gelmedi gözüme ama ben sonucun iyi olacağını düşünüyorum.

Şu an ki süreçte gayet sağlıklı bir süreç geçirdiğinizi gösteriyor yakında kararmalar da artarak başlar
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram