Gönderen Konu: Saç Ektirmeli miyim artık?  (Okunma sayısı 2343 defa)

Rulez

• Sr. Member
  • ℬ𝒶𝓀𝓉ı𝓃 𝑜𝓁𝓂𝓊𝓎𝑜𝓇 𝒷𝒶𝓀𝓂𝒶𝓎𝒶𝒸𝒶𝓀𝓈ı𝓃
Saç Ektirmeli miyim artık?
« : 04 Şubat 2021, 22:20:34 »
Saç dökülmesiyle uğraşmaktan sıkıldım takıntı yapmamaya çalışıyorum ama elimde değil 22 yaşıma yeni girdim her geçen gün saçlarım gidiyo ekim yaptırmayı düşünüyorum artık proscar dut tüm tedavileri denedim olmadı dönor fotoğrafımı paylaşıyorum tecrübeli abilerim kardeşlerim yardımcı olurlarsa sevinirim

FOTOĞRAFLAR BEYAZ IŞIK ALTINDA ÇEKİLDİ

Hasann06

• Hero Member
  • Saç ekimi sonuçları
Ynt: Ektirmeli miyim artık?
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2021, 22:32:05 »
hocam işin zor  ekimle verimli sonuç alınamayacak kadar çok saç var kafanda ,aslında ekim merkezleri istese bu saç olur ama nereye gidersin git 5000 greft döşer çoğu yer ama yanlış normalde cm kareye 10 greft bile kaldırmayabilir kendi saçların çünkü bu forumda geçirdiğim uzun süre boyunca şunu farkettim adamın kendi saçları az çok olunca aralara ekilenler çıkmıyor çoğu kişi çıktı sanıyor halbuki elde edilen sonuç ya kullanılan takviyelerden yada ekimin kafayı kanlandırmasından dolayı saçların geçici olarak gürleşmesinden ibaret.
senin yapacağın şey ön kısma güzel bir çizgi yaptırıp iki üç cm içeriye doğru olacak olan alanı doldurmak diğer kısımlara ise serpiştirme tarzı ekim yaptırmak bu konuda en iyi planlamarı serkan aygın klinik yapıyor o ve onun gibi planlama yapan yerleri tercih etmen isabetli karar olur.

Rulez

• Sr. Member
« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2021, 22:40:10 »
hocam işin zor  ekimle verimli sonuç alınamayacak kadar çok saç var kafanda ,aslında ekim merkezleri istese bu saç olur ama nereye gidersin git 5000 greft döşer çoğu yer ama yanlış normalde cm kareye 10 greft bile kaldırmayabilir kendi saçların çünkü bu forumda geçirdiğim uzun süre boyunca şunu farkettim adamın kendi saçları az çok olunca aralara ekilenler çıkmıyor çoğu kişi çıktı sanıyor halbuki elde edilen sonuç ya kullanılan takviyelerden yada ekimin kafayı kanlandırmasından dolayı saçların geçici olarak gürleşmesinden ibaret.
senin yapacağın şey ön kısma güzel bir çizgi yaptırıp iki üç cm içeriye doğru olacak olan alanı doldurmak diğer kısımlara ise serpiştirme tarzı ekim yaptırmak bu konuda en iyi planlamarı serkan aygın klinik yapıyor o ve onun gibi planlama yapan yerleri tercih etmen isabetli karar olur.

Azda olsa havaya kaldırıcak birde doğal duracak kadar bir görüntü yakalasam yeter benim için aslında dönor kısmına el attıgımda elime saç falan gelmiyor bu dönor oldugu ıcın sanslı mıyım sanssız mı

Subzero

• Hero Member
« Yanıtla #3 : 04 Şubat 2021, 22:53:25 »
Dostum madem takıntı yaptın  cizdigim yere kadar ekilebilir bence ön bölgedeki saçlar gidici duruyor onlar yok sayılarak 3500 greft ekilebilir , donör her türlü ikinci ekimi kaldırır gibi duruyor ileride duruma göre  sıklaştırma ve vertexe ekim yaptırırsın . Sana en uygun planlamayı yapacak isim Serkan aygın git ektir bu yaşları psikolojini bozarak geçirme bol şans

Rulez

• Sr. Member
« Yanıtla #4 : 04 Şubat 2021, 22:56:25 »
Dostum madem takıntı yaptın  cizdigim yere kadar ekilebilir bence ön bölgedeki saçlar gidici duruyor onlar yok sayılarak 3500 greft ekilebilir , donör her türlü ikinci ekimi kaldırır gibi duruyor ileride duruma sıklaştırma ve vertexe ekim yaptırırsın . Sana en uygun planlamayı yapacak isim Serkan aygın git ektir bu yaşları psikolojini bozarak geçirme bol şans

Evet gidici incelmesinden belli dönore güveniyorum doğal olucaksa yaptırayım biraz araştırma yapayım serkan hocanın ekimlerini vs

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #5 : 04 Şubat 2021, 23:13:49 »
Önceki konundaki fotoğrafta baktım 9 10 ayda saçlarının orta ve tepe bölgesi hızlı açılmış baya. Dutasterid ve proscarı kaç ay kullanıp bıraktın?
  • Ekim Tarihi: 24.07.2023
  • Ekim Merkezi ismi Lifehair Şahin Çelik
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Jeu

• Hero Member
« Yanıtla #6 : 04 Şubat 2021, 23:18:45 »
Kardeşim ektir yemin ederim bu saç psikolojisi kadar kötü bi psikoloji yok bende senin yaşındsyım bende ön bölgeye ektiricem

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2021, 23:34:48 »
Senin yerinde olsam tepeye asla ektirmem ön bölgeye ektiririm. Tepe ve orta 9 10 ayda döküldüğü için finasteridle orda gelişme kaydedebilirsin bence. Ama bırakma tedaviyi çok ciddi yan etki görmedikçe.
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22
  • Medikal Tedavi Haftada 5 gün finasterid, haftada 2 gün dutasterid + Seogen Tablet

Rulez

• Sr. Member
« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2021, 00:08:20 »
Senin yerinde olsam tepeye asla ektirmem ön bölgeye ektiririm. Tepe ve orta 9 10 ayda döküldüğü için finasteridle orda gelişme kaydedebilirsin bence. Ama bırakma tedaviyi çok ciddi yan etki görmedikçe.

dostum ben aylardır bir tedavi kullanmıyorum çok stresli bir yaşantım var bununda etkisi var açılmasının heralde

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #9 : 05 Şubat 2021, 00:12:32 »
dostum ben aylardır bir tedavi kullanmıyorum çok stresli bir yaşantım var bununda etkisi var açılmasının heralde

Saçta hızlı yağlanma, kaşıntı, kızarıklık, aşırı kepek, saç derisinde batma, acı hissi falan var mı?
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Rulez

• Sr. Member
« Yanıtla #10 : 05 Şubat 2021, 00:12:44 »
Kardeşim ektir yemin ederim bu saç psikolojisi kadar kötü bi psikoloji yok bende senin yaşındsyım bende ön bölgeye ektiricem

aynen öyle kanka ektiricez artık takmıyodum bir kaç aydır yine dert olmaya başladı

Rulez

• Sr. Member
« Yanıtla #11 : 05 Şubat 2021, 00:13:17 »
Saçta hızlı yağlanma, kaşıntı, kızarıklık, aşırı kepek falan var mı?

Kepek hiç yok kaşıntı yok yağlanma çok olmaz yıkamama bağlı

|Logan|

• Hero Member
« Yanıtla #12 : 05 Şubat 2021, 00:15:36 »
Her türlü finasterid kullanman lazım. Saç ektirdiğinde geriye kalanlar ve ekim kalitesi için. Finasterid saçına çok iyi gelir anladığım kadarıyla inflamasyonun yok gibi saç derinde herhangi bir rahatsızlığın yoksa finasterid bence gayet iyi gelir saça. Ama bırakmaman lazım
  • Greft Miktarı 2800
  • Yaşınız 22

Gks

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #13 : 09 Şubat 2021, 21:05:45 »
Kardeşim, bu iş göründüğü kadar basit değil. Bırak kafanda saç eksik kalsın, en güzel halin doğal halin. Kafana binlerce. Çivi çakacaklar öyle düşün. 10 gün boyınca ağrı sızı, donör bölgende ağrı sızı. 20 gün oldu hala kafam uyuşuk ve ne kadar süreceği hakkında kesin bir bilgi yok. Kızarıklık tenine göre uzun süre kalabiliyor, benim pancar gibi kaldı 6 ay bile sürebilir miş. Yani ; herkes ektir diyor geçiyor. Ama basit bir iş değil. Düşmanıma tavsiye etmem artık. Mevcut saçınla mutlu olmaya bak, özüne uygun yapabileceğin modeller araştır,yeni modeller dene. Olanl mutlu kalmaya çalış. Acizhane tavsiye
  • Ekim Tarihi: 22.01.2021
  • Ekim Merkezi ismi Clinicexpert
  • Greft Miktarı 3.000
  • Yaşınız 31

Armaan

• Hero Member
« Yanıtla #14 : 09 Şubat 2021, 21:23:28 »
Kardeşim, bu iş göründüğü kadar basit değil. Bırak kafanda saç eksik kalsın, en güzel halin doğal halin. Kafana binlerce. Çivi çakacaklar öyle düşün. 10 gün boyınca ağrı sızı, donör bölgende ağrı sızı. 20 gün oldu hala kafam uyuşuk ve ne kadar süreceği hakkında kesin bir bilgi yok. Kızarıklık tenine göre uzun süre kalabiliyor, benim pancar gibi kaldı 6 ay bile sürebilir miş. Yani ; herkes ektir diyor geçiyor. Ama basit bir iş değil. Düşmanıma tavsiye etmem artık. Mevcut saçınla mutlu olmaya bak, özüne uygun yapabileceğin modeller araştır,yeni modeller dene. Olanl mutlu kalmaya çalış. Acizhane tavsiye
Yok öyle ayranım dökülmesin olayı dayı. Katlanacak 3-5 ay sonra unutulur gider ağrı sızı kızarıklık.

Facebook Twitter Instagram