Gönderen Konu: 04.02.2020 Serkan Aygın Clinic (Ekip Lideri Uğur Bey) 3200 greft yaş 24  (Okunma sayısı 1322 defa)

feza

• Yeni üye
  • *
Herkese merhaba,

Zamanında çokça bilgi aldığım forumda ben de saç ekimimi gerçekleştirince konu açıp gelişimi sizle beraber takip etmek istedim. İlk saç ekimi operasyonum geçen sene oldu ancak açıklığım tam olarak kapanmadı. Bu 2.operasyonum olduğu için Serkan Bey DHİ ekimi uygun gördü. Umarım eski ekilen saçları olabildiğince koruyabilmişizdir. Bu gönderiye sadece ekim öncesi fotolarımı ekliyorum.

feza

• Yeni üye
  • *
Bu arada benim gibi büyük fobisi olan arkadaşlara yardım etmek amacıyla sedasyon hakkında biraz konuşmak istiyorum. Bundan önceki ekimimde sedasyon kullanılmamıştı. Her ne kadar ekim boyunca hiçbir ağrı sızı hissetmesem de lokal anestezi iğneleri canımı yakmıştı. Ancak, bu ekimimde sedasyon sayesinde hicbir lokal iğnenin acısını hissetmedim ve operasyonum çok rahat geçti. Zaten direk sarhoş gibi oluyorsunuz ve gözünüzü açmaya mecaliniz kalmıyor pek :) Gerçekten sedasyon büyük bir konfor sağlıyor hastaya.

Şimdi 8.günümdeyim. Donör bölgedeki kabuklarımın yüzde 90ı gitti diyebilirim. Operasyon sonrasını da çok rahat geçirdim gerçekten. Sadece yıkamalardan önce sürdüğümüz losyonu ilk yıkama günü çok sürmüşüm yıkamadan sonra baya bir kısmı kafamda kaldı ama zorlayıp çıkarmaya çalışmadım hiç; klinik de bir sıkıntı olmayacağını, çoğu hastanın bunu yaşadığını belirtti. Sonraki yıkamalarda az sürdüm ve bir sıkıntı olmadı yıkamayla gitti. Arkadaşlar lütfen losyonu az sürün.

Her yıkama sonrası fotoğraf çektim ekili alanı, bu gönderiye ekleyebildiğim kadarını ekliyorum. En baştaki ilk yıkamadan önce.

feza

• Yeni üye
  • *
Son olarak bunlar da dün ve bugün yıkamadan sonraki ekili alanın fotoğrafları.

Bir sorum var, henüz kliniğe de sormadım ama bu oluşan çatlaklardan son derece rahatsızım. Oraya ekim yapılmadı mı acaba yoksa yapıldı ve ben yıkarken mi zarar verdim bilmiyorum ama görüntüsü çok canımı sıkıyor. O çatlakların olduğu kısımlar ileride, süreç tamamlandığında, seyrek mi gözükecek?

Yıkarken de hiç bastırmıyorum ve sürtmüyorum sadece köpüğü alana akıtıp iki üç dakika bekliyorum daha sonra sürahi ile duruluyorum. Umarım ben yıkarken zarar vermemişimdir o bölgelere. Bu konudaki düşüncelerinizi bekliyorum.

Ayrıca herhangi bir konudaki düşüncelerinizi paylaşırsanız da sevinirim.

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Hayırlı olsun ekiminiz temiz sık ve güzel duruyor umarım mutlu olursunuz
Çatlaklara gelince normal bir durum kafanızı takmayınız kabuklar saç derisini önce gerer sonra iter buda çatlak oluşmasına neden olur kısaca bir problem yok lütfen 12 boyunca bizle ve saç ekimi düşünen arkadaşlar için paylaşım yapınız bu konuda umarım çok güzel sonuç alırsınız.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram