Gönderen Konu: DR. SERKAN AYGIN CLİNİC / DHI 3206 Greft / 38 YAŞ / Uğur Bey Ekibi  (Okunma sayısı 5187 defa)

YORUMİSTANBUL

• Yeni üye
  • *
Herkese merhaba. Bu forumdan çok bilgilendiğim için 3 şubat 2021 tarihinde Dr. Serkan Aygın Clinic'te geçirdiğim operasyon hakkında bilgi vermeyi sizlere gönül borcu bildim. En başta clinic, Şişlide gayet temiz ve nezih bir ortamda faaliyet gösteriyor. Çok fazla sayıda danışman sizi yalnız bırakmamakta. Tek olumsuz yanı çok yoğun bir yer ve telefonla sesli iletişim kuracak numaraları yok. Sadece whatsapp ile bilgi, randevu her şeyi yapıyorsunuz. Bazen 2 saati bulabiliyor tek bir cümle cevap almanız. Fakat o kadar profesyonelce işlerine hakim durumdalar ki tedirginlik içinde beklerken bir an da herşeyi tıkır tıkır işlediler. Tabiri caizse sizi bir torna tezgahına koyup diğer taraftan hazır halde çıkarıyorlar diyebilirim. 1 ay randevu için ve 1 aya yakında operasyon günü için bekletildim. En başta dediğim gibi çok yoğunlar ve boşlukları yok. Fakat operasyon günü gelmeden 1 gün önce mesajla bilgiler verip, operasyon günü adeta sizi bir bebek gibi el üstünde bakıyorlar. Ben Uğur bey'in ekibiyle operasyon geçirdim. Sedasyonun etkisiyle yanlış hatırlamıyorsam, Zafer isminde bir uzmanımız hem donör bölgeyi hemde ekim işlemini çoğunlukla kendi gerçekleştirdi. Bu arada işlemler çok iyi bir hastane olan Koç Üniversitesi hastanesinde gerçekleşiyor. Bu da ayrı bir güven hissi yaratmakta. Doktorumuz Serkan Bey saat 14.00 civarı geldi. O sırada benim saçlarım kesilmiş ve yüzüstü yatar pozisyonda Zafer Bey tarafından donör bölgemden greftler alınmaya başlanmıştı. Serkan Bey gelince beni oturtup gerekli çizimi Serkan Bey belirledi. Benim ön bölgemde saçlarım olduğu için sınır çizmeye gerek görmedi. Zaten bende bunu belirttim. Ayrıca sakaldan alım yapılmasını pek istemediğimi söylemiştim.  3200 greft yeterli olacaksa sadece ensemden alınsın dedim. Serkan Bey'de olumlu yanıt verdi ve çizimi tamamlayıp gitti. O sırada yanında Uğur Bey'de fikir verdi. Ve Zafer Bey donör bölgemden alıma devam etti. Tabii ilk başta damar yolu açılıp sedasyon yapıldı. Öncesinde yarım tablet xanax içirmişlerdi. Ve sedasyondan sonra uyuşturmak için korktuğum iğneleri yaptılar ama inanın kaç tane yaptıklarını hatırlamıyorum bile. Yani acı falan pek duymuyorsunuz arkadaşlar. Ve operasyon sırasında 3,5 defa biraz acır gibi olduğunda söyledim hemen yine iğneyle uyuşturdular. Sadece bir iğne girdiğini anlıyorsunuz fakat acı bende olmadı diyebilirim. Bu arada bana ekilen 3206 greft kendi saçımda olduğu için DHI yöntemiyle ekildi. Yani kalem tekniği denen şekilde. Ve toplam 6 saat sürdü. Saat öğleden sonra 14:00 te başladık 20:00 de herşey bitti ve asistanımız Tuğçe Hanım beni yemeğe indirip yemek ikram ettikten sonra ilaçlarımı verip nelere dikkat etmem gerektiğini çok iyi ve nazik şekilde anlattı. Açıkcası ben Dr. Serkan Aygın Clinic'te ekim yaptırmaktan daha 2 nci gün olmasına rağmen çok memnun kaldım. Herkes işini biliyor ve başta söylediğim gibi her şey zamanı gelince makine gibi işliyor. Herkes çok güleryüzlü ve gözleriyle gülüyorlar diyebilirim. Ekimin ertesi günü olan bugünde pansuman işlemi için şişlide olan cliniğe gittim. Yine çok ilgilenip pansuman sonrası 15 dk ışın tedavisi yapıp, 4 ncü gün ilk yıkama için yine beni davet ettiler.  Hiç bir şey için ekstra ücret ödemiyorsunuz. Sadece ekim günü parmaktan test için kan alıp ödemeyi alıyorlar ve koç hastanesine geçiyorsunuz. Buradan Uğur Bey'e , Zafer Bey'e, Tuğçe Hanım'a ve daha ismini aklımda tutamadığım tüm ekibe çok teşekkür ederim. Son olarak ekimim yapılıp beni vip minübüsleriyle eve bıraktıktan sonra gece baya zor geçti. Uyumak biraz sıkıntılıydı. Ben koltukta hafif yatar pozisyonda yarı uyanık sabahı bekledim. 7 gün ekim yerine, yatarken ekstra özen gösterin dediler.  Umarım her geçen gün bu da kolaylaşacaktır. Sizlerde yorum yazarsanız sevinirim ekimimle ilgili.. Herkese teşekkürler.

YORUMİSTANBUL

• Yeni üye
  • *
Ekim öncesi fotolarımıda paylaşıyorum fikir vermesi için. İlk muayenede Serkan Bey tarafından çizildi. Ön tarafa 2000 greft, arka tepeye 1200 greft şeklinde. Ekim günü birazcık değişimle benzer ekim yapıldı
  • Ekim Tarihi: 03.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Dr. Serkan Aygın Clinic
  • Greft Miktarı 3206
  • Yaşınız 38

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Ekim öncesi donör resminiz var mı? Saçlarınız çok ince görünüyor dökülme devam edicek gibi donör de bu sekilde ince mi?
Global Moderator

YORUMİSTANBUL

• Yeni üye
  • *
Hintell selamlar, ekim öncesi donör resimlerim bende yok maalesef. Ama genel olarak saç tellerim evet ince. Fakat 39 yaşımın içindeyim dökülme bilmiyorum çok aşırı devam eder mi ? Serkan Hocaya sakaldan almamasını istediğimde bana eğer 3200 greft yeterli gelmeyecek olsa seni dinlemez sakaldanda 600-800 arası aldırırdım ama bu yeterli olacak sana dedi. Sence başarılı bir ekim olmamış mı ? Yorumun benim için önemli...
  • Greft Miktarı 3206
  • Yaşınız 38

YORUMİSTANBUL

• Yeni üye
  • *
Önden görünümü de bu şekildeydi saçlarımın. O yüzden çizgiye girilmedi.  Sol tarafı daha uzun bırakıp tepe bölgeyi ise kamufle etmeye çalışıyordum.
  • Greft Miktarı 3206
  • Yaşınız 38

phantom

• Hero Member
hayırlı olsun planlama doğru önden bakılınca görüntü gayet güzel belki ilerde gerekirse ön çizgiye ekim yaptırırsınız.

YORUMİSTANBUL

• Yeni üye
  • *
Teşekkür ederim bakalım biraz zaman geçsin durum nasıl olacak. Hintellin yorumunuda merak ediyorum.
  • Greft Miktarı 3206
  • Yaşınız 38

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
tekrar hayırlı olsun umarım güzel olur
Global Moderator

YORUMİSTANBUL

• Yeni üye
  • *
Teşekkürler Hintell. Sanırım pek bi yorumun yok şu an için. Tekrar paylaşım yapacağım ilerleyen günlerde.
  • Greft Miktarı 3206
  • Yaşınız 38

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
1 ekime daha ihtiyac olabilir alan geniş saçların ince dökülme devam edecek gibi donör saçlarında ince ama ekim güzel hayırlısı bakalım.
Global Moderator

YORUMİSTANBUL

• Yeni üye
  • *
Bugün ilk yıkamam olacak ve takılan siyah bant çıkarılıp kafama köpük losyon sürdüler ve biraz tebessüm edin diye fotosunu bu şekilde koyuyorum. Aynı cupecake'e benzettiler beni :) 1 saat böyle bekletip ilk yıkamayı yapacaklar. Dün gece itibariyle inanılmaz tatlı bir kaşıntı hem donörde hemde ekilen yerde başladı. Onun dışında çok ilginç bir tane ağrı kesici bile içme gereği duymadım. Ağrım şükür hiç olmadı. Sadece uyuma konusunda sıkıntılarım var dikkat ettiğim için tam anlamıyla yatar vaziyette olamıyorum. İlk hafta bitince foto paylaşırım.
  • Greft Miktarı 3206
  • Yaşınız 38

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
Yüzümüzü güldürdün:) güzel bir benzetme olmuş

İyileşme aşaması kaşıntı yapar çok kaşınırsa soğuksu tut rahatlatır ilk yıkama hayırlı olsun:)
Global Moderator

Farques

• Ziyaretçi
Hairmd losyonu nemlendirici gibi kullanabilirsiniz donör bölgesi kaşıntısı için, ferahlatıyor çok zaten koca şişe boşa çöpe gidiyor. Uyuma pozisyonu için benim konumun ilk sayfasında en alttaki yorumumdaki sistemi uygularsanız çok rahat edersiniz.

YORUMİSTANBUL

• Yeni üye
  • *
Hintell teşekkür ederim.. Farques, tavsiyen için sanada teşekkür ederim. Konunda gösterdiğin fotoya baktım gayet mantıklı bir sistem. Sanırım boyunluğu tam boynuna geçirmeden boynunun üstüne getirip kafan boşta yatıyorsun. Bende boyu fıtığıda var. O yüzden visco bir boyun yastığı aldım fakat boynuma geçirince rahat edemedim. Birde bu şekilde deniyim.
  • Greft Miktarı 3206
  • Yaşınız 38

YORUMİSTANBUL

• Yeni üye
  • *
Ayrıca sağ kulağımın arkasında ufak bir şişlik oluştu ve kulağım normal formuna göre sağa doğru biraz açıldı. Zannediyorum kendiliğinden toparlar diye ümit ediyorum. Bu durumu yaşayıp bilen varsa bir aksiyon almam gerekir mi acaba bunun için ?
  • Greft Miktarı 3206
  • Yaşınız 38

Facebook Twitter Instagram