Gönderen Konu: Saç ekimi sonrası ilk 24 saat tecrübelerinizi yorumlara yazar mısınız?  (Okunma sayısı 703 defa)

Your_Rock06

• Jr. Member
  • **
  • Keloğlan
Merhaba arkadaşlar saç ekiminin yapıldığı ilk gece ve ertesi gün yani ilk 24 saat yaşadığınız tecrübeleri paylaşır mısınız.

Uyku da sorun oldu mu (İlk gece saçları korumak amacıyla uyumayanlar bile varmış)

Ağrı sızı oluyor mu ilk gece

Saç ekimi yaptırıp evde tek başına olmak sağlık açısından sıkıntı yaratır mı?

İlk defa normal duşunuzu ne zaman alabildiniz.

Açıkcası çok merak ettiğim konular bunlar çünkü saç ekiminde ki en zor süreç ilk 24 saat oluyor.

Saçların ilk 24 saat korunması gerekiyor ve çok dikkatli olmak gerekiyor.

Eminim forumda benim gibi bu konuyu merak eden başka arkadaşlarda vardır.

Saç ekimi yaptıran arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Kellavi

• Full Member
+1 daha önce açılmıştır bu konu ama toplu bi açıklama gelirse iyi olur bende merak ediyorum 1 martta ektircem.
01.03.21 4.3k greft ekim surecim;

https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20495.0
Tedavi; fin+ (1mg/ all day) gittiği yere kadar
Evocapil 5ooo mg biotin her gün 1x bazen 2x

Eminn

• Yeni üye
  • *
45 derece eğimli şekilde (ben koltuk yastığını bu şekilde dayadım) uyumak gerekiyor. Ne kadar rahat olursan ol, aman ters bi hareket yapmayayım korkusuyla uyanacaksın. Bu da gayet normal.

Benim ilk 3 gün boynum çok ağrımıştı, kendimi fazla kastım sanırım. Uykuya dalmamı çok zorlamıştı. İlk gün ağrı kesici sonrasında nispeten rahatlamıştım, zaten bu öneriliyor. Bunun dışında ne ekim ne donör bölgede bi ağrı hissetmedim.

İhtiyaçlarında sana yardımcı olabilecek ve az hareket etmeni sağlayacak biriyle kalabilirsen daha rahat olursun.

İşlemden bir gün sonra pansuman için kliniğe gitmeni ve hem bandajları orada çıkartmanı hem de antibakteriyel sıvı ile kafanı temizletmeni öneririm. İlk yıkama ise minimum 48 saat sonra oluyor.

ress

• Full Member
Ekim yapılan yeri çok iyi koruman gerekiyor
Uyurken dikkatli 45 derece dik pozisyonda olacaksın
Ödemin yüzüne inmemesi çok önemli
Dayanılmaz agrı olmuyor tek agrı kesici yeterli
Sürekli ayna karşısında kontrol ediyorsun
Kaşıntılar oluyor
Evde yanında birisi olsa iyi olur , çünkü sürekli istharaat halinde olacaksın, agır işler yapmaman lazım terlememen lazım
Benim ilk duşumu saç yıkamamdan sonra sadece vucudumu bu mevsimde soguk ılık su karışımı ile yaptım , hem vucut ısısı hemde duşakabin içi buhar olmasın diye
  • Ekim Tarihi: 13.02.21
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın clinic
  • Greft Miktarı 4400 dhi
  • Yaşınız 39
serkan aygın 13.02.21  yas 39 4400 Dhi
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20003.0

Jrmajesthc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Hocam olabildiğince dik uyumaya ve ekim bölgesini herhangi bir yere carptırmamayadikkatedin ben seyahat yastığı kullandım dik açıyla uyudum Evde yalnız olmanız  pek sorun oluşturmaz önemli olan yıkama esnasında saça dikkat edin nazik davranın  zaten kabuk dökme aşamasondan sonra epey bir rahatlama gelicek başınıza :)) Bu arada ödem oluşmaması için fazla ayakta gezmeyin fazla hareket etmeyin

MyLifeBeLike

• Sr. Member
  • Sivaslı KEL
Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar bu arada bel fıtığı var bende umarım yatarken sorun yaşamam 2-3 gün sıkıntılı geçecek bu net belli oldu :)
  • Ekim Tarihi: 22.02.2021
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Şahin ÇELİK
  • Greft Miktarı 3400
  • Yaşınız 38
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20286.0

TAKVİYELER

Venatura Omega 3 Trigliserid Formlu günde 2 kapsül
Venatura D3 K2 günde 15 damla (D vitamini)
Çiğ Badem günde bir avuç
Taze sıkılmış nar suyu günde bir bardak
Limonlu su günde 2 litre
Evocapil Plus günde 2 kapsül

Your_Rock06

• Jr. Member
  • **
  • Keloğlan
Hocam olabildiğince dik uyumaya ve ekim bölgesini herhangi bir yere carptırmamayadikkatedin ben seyahat yastığı kullandım dik açıyla uyudum Evde yalnız olmanız  pek sorun oluşturmaz önemli olan yıkama esnasında saça dikkat edin nazik davranın  zaten kabuk dökme aşamasondan sonra epey bir rahatlama gelicek başınıza :)) Bu arada ödem oluşmaması için fazla ayakta gezmeyin fazla hareket etmeyin

Peki kafa da ki anestezi sıvıları kaçıncı gün tamamen gidiyor?Sanırım ödemden kastınız bu anestezi sıvıları ve kafa şişiyor bu sebeple bunun düzelmesi ne kadar sürüyor?
  • Ekim Tarihi: 28 Nisan 2021
  • Ekim Merkezi ismi Life Hair Ankara
  • Greft Miktarı 4100
  • Yaşınız 35
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=21641.0

Takviyeler:

Venatura D3 K2 günde 9 damla

Solgar Biotin günde 2 tane

Venatura Omega 3 Trigliserid Formlu günde 2 adet

Jrmajesthc

• Jr. Member
  • **
  • Saç ekimi sonuçları
Normalde 3 güne felan anestezi sıvıları iner bastan aşağı ama ben biraz ev içinde hareket ettigimden ve dışarı felan cıkınca 6-7 gün sonra felan indi yani şişlik hissi oluşturuyor alın yapınızda  ama sonrada düzeldi

ress

• Full Member
Peki kafa da ki anestezi sıvıları kaçıncı gün tamamen gidiyor?Sanırım ödemden kastınız bu anestezi sıvıları ve kafa şişiyor bu sebeple bunun düzelmesi ne kadar sürüyor?
hem aneztesi sıvıları hemde oraya işlem uygulanıyor bu yüzden ödem oluyor.
Bende ev içinde sürekli hareket halinde olunca ve bilgisayar karşısında evden çalışınca haliyle ödem 7. Gün itibariyle anca geçti sayılır
  • Ekim Tarihi: 13.02.21
  • Ekim Merkezi ismi Serkan Aygın clinic
  • Greft Miktarı 4400 dhi
  • Yaşınız 39
serkan aygın 13.02.21  yas 39 4400 Dhi
https://www.sacekimisonuclari.com/index.php?topic=20003.0

Hintell

• Admin
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • saç ekimi sonuçları
İlk gün pek agrı olmaz zaten eve gelince biraz aynaya bakıp koltukta ya da yatakta uyukluyorsun

Ağır bir yorgunluk hissi oluyor üzerinde.
Global Moderator

Facebook Twitter Instagram